Dnes je 22.11.2017, meniny má Cecília.   

Divadlo Šášovčan: Z ničoho nič vražda

Čas a miesto konania

26.11.2017 17:30 SNP 119, Žiar nad Hronom

Divadelný súbor Šášovčan uvádza divadelné predstavenie na motívny hry Divadla Jári Cimrmana Z ničoho nič vražda. Celý príbeh sa odohráva v kupé orient-expresu, kde sa stretáva skupinka ľudí, ktorým životy dramaticky zmenil jeden prevratný vynález. 

 

Osoby a obsadenie (nádejné talenty z katastra obce):

INŠPEKTOR (policajný) – Paľko Janek

PRAKTIKANT (perspektívny)   – Jožko Sedliak

SCHWARZKOPF (podnikateľ v kozmetike) – ĽubkoŠurka

SCHWARZKOPFOVÁ (jeho manželka) - Beátka Chalmovská

Nešašovčanka, ale už kandidátka  na čestné občianstvo MAJEROVÁ (vdova, tiež-podnikateľka) - Anka Janeková

CESTUJÚCI z blízkeho východu – Mirko Puliš

PUSKÁSOVÁ (ktorá skoncovala s usporiadaným životom) - Renátka Dubinová

MNÍŠKA  (ktorá naopak s ním začala) -  Livka Sedliaková

STEVARD (a kde čo iné)  – Ludko Sedliak

ŠEPKÁRKA (jediná čo pozná texty) - Olinka Bihariová

TECHNICKÁ (aj morálna) PODPORA - LubkaPulišová

KOSTÍMY, MASKY, SCÉNA: všetci hore uvedení za podpory E-shopu www.ptákoviny.com. Do pozornosti odporúčame abstraktnú, kontroverznú skulptúru z trištvrte cólových trubiek nášho akademického zvárača Paliho Janeka.

Zhoda mien, charakterov a intelektu hercov s divadelnými postavami je čisto náhodná!

 

ŠAŠOVČAN

Založili sme sa v roku 2002, lebo nás popadla nostalgia, za našou ochotníckou mladosťou. Na dosky sme sa vydriapali s ambíciou, za prvé pobaviť divákov (teda priateľov a známych, ktorí z rozličných dôvodov nepovažujú za vhodné návštevu nášho divadla odmietnuť) a za druhé a hlavné, pobaviť samých seba. To druhé sa nám bezo zbytku darí.

Od tých čias sme vždy v rozmedzí dvoch rokov horko-ťažko nacvičili divadlá: Kamenný chodníček, Zabudnutý čert, Klbko, Jánošík a Bátoryčka, s ktorými sme pochodili svet od Prestavĺk až po Jastrabú. Na regionálnych prehliadkach v Novej Bani viackrát vyhrali rôzne hity ázijskeho trhu a na krajskej prehliadke v Revúcej  sme získali „kopu veselých zážitkov“. Po nasledujúcej päťročnej tvorivej kríze, keď sme sa venovali vedľajším záležitostiam, ako napr. práca a rodina, sme sa zasa dostali do tempa.

S našim posledným kusom „Kubova nevesta“ sme sa z nedostatku sebareflexie, vybrali až za hranice republiky, do Česka. A boli sme prekvapivo úspešný - nevyhostili nás.

Odporúčame

Divadlo Šášovčan: Z ničoho nič vražda

Divadlo

Divadelný súbor Šášovčan uvádza divadelné predstavenie na motívny hry Divadla Jári Cimrmana Z ničoho nič vražda. Celý príbeh sa odohráva ...

KOPA 9: Najkrajšia žena v meste

Divadlo

Premiéra inscenácie žiarskeho divadla na motívy poviedok Charlesa Bukowskeho vo vlastnej úprave. “Bude oveľa horšie ako je. A ...

MIKULÁŠ 2017

Zábava

Mesto Žiar nad Hronom a Mestské kultúrne centrum vás pozývajú na celomeststké oslavy sviatku sv. Mikuláša 5. decembra ...