Dnes je 18.12.2017, meniny má Sláva/Slávka.   

Druhú ligu bude hrať Pohronie aj v budúcej sezóne

Zverejnené: 19.06.2014 08:46:06 |   | vytlačiť
obr: Druhú ligu bude hrať Pohronie aj v budúcej sezóne

Futbal - II. liga


Po sérii postupov sa futbalisti Pohronia ocitli v ťažkej situácii, keď v kvalitnej II. lige museli bojovať o záchranu. V posledných zápasoch však hráči s podporou vedenia klubu ukázali srdce a bojovnosť a skvelými výsledkami potvrdili, že na druhú ligu majú.

Radosť z udržania sa v druhej najvyššej slovenskej súťaži neskrýval ani prezident klubu FK Pohronie, Bohumil Glezgo. Po domácej prehre v 26. kole s Michalovcami sa ocitli na samom dne tabuľky a na predposledný Liptovský Mikuláš strácali už štyri body. V posledných siedmich stretnutiach sa však zverenci Štefana Zaťka zomkli a z možných 21 bodov získali 18. „Teší ma, že sme dokázali byť úspešní v tých stretnutiach, ktoré sme potrebovali zvládnuť, čím sme dokázali, že to nebolo o náhode, ale že na druhú ligu máme," vyjadril sa tesne po poslednom zápase sezóny prezident klubu, Bohumil Glezgo.

Pohroniu veril aj prezident SFZ


Mesiac pred koncom súťaže navštívil klub FK Pohronie prezident SFZ, Ján Kováčik, ktorý okrem chváľ na fúziu vyslovil aj dôveru trénerovi Štefanovi Zaťkovi. Podľa jeho slov pred niečo vyše mesiacom má Pohronie jedného z najskúsenejších koučov v súťaži, ktorý druhú ligu určite udrží. „Štefan Zaťko, s ktorým som mal možnosť spolupracovať, podľa mňa nájde recept, ako sa vyhnúť baráži a hrať druhú ligu aj v budúcej sezóne. Súťaž síce bude rozdelená na dve časti, no stále bude druhá najvyššia na Slovensku," vyjadril sa pred vyše mesiacom prezident SFZ Ján Kováčik, ktorého slová sa s odstupom času ukázali ako realita. Pohrončania si záchranu v II. lige vybojovali už v predposlednom kole na trávniku trnavskej juniorky, no posledný zápas sezóny nevypustili a po skvelom výkone zdolali Tatran Prešov 3:1. „Myslím, že sme sa s divákmi rozlúčili výborným výkonom a pekným výsledkom. Veríme, že druhá liga tu bude stabilizovaná dlhodobo, a že to nie je len nejaký výstrelok," dodal o víziách.

Novovzniknutý klubu FK Pohronie v náročnej súťaži svojim deviatym miestom ukázal, že fúzia Žiaru a Dolnej Ždane bola správnym krokom. Vďaka nemu sa jedna z najväčších jánošíkovských základní, ktorá častokrát vytvorila rekordnú návštevnosť kola, môže na druhú ligu tešiť aj v budúcom ročníku. V tom sa súťaž rozšíri, po jesennej časti sa rozdelí na dve časti, v jednej sa bude bojovať o titul a v druhej o zotrvanie.

Výzva pre juniorku

Druhá liga môže byť inšpiráciou pre všetky mládežnícke kategórie, ale aj výzvou pre juniorku, aby sa chlapci snažili prebojovať do áčka," pokračuje Glezgo a dodáva: „Cieľom v Pohroní je naďalej stavať na hráčoch z okolia. Druhá liga nám priniesla to, že sa nám sem podarilo vrátiť hráčov, ktorí by sem v prípade nižšej súťaže pravdepodobne neprišli. Môžem menovať od Pelegríniho, Urgelu, Abrahama či Paraja, jednoducho povedané, darí sa nám ťahať odchovancov."


I keď v Pohroní doplnili káder aj skúsenými futbalistami z rôznych kútov Slovenska, vždy sa pokúšajú hľadať predovšetkým takých, ktorí sú nejakým spôsobom spätí s regiónom, či už tu hrávali, alebo sú bývalí odchovanci, pretože v takom prípade je to srdiečko podľa prezidenta oveľa väčšie. „Sezóna je za nami a ďalšia druholigová pred nami. V tej budúcej sa chceme naďalej baviť futbalom a tešiť všetkých našich fanúšikov," uzavrel Bohumil Glezgo.

Reakcie po sezóne

Jozef Sekereš, kapitán:Tie dojmy zo sezóny sú krásne. Po tom, čo sme boli naučení iba postupovať, tak teraz sme museli hrať o záchranu, čo bol troška rozdiel, no o to boli tie víťazstvá pre nás v tejto sezóne cennejšie. Myslím, že zápasy so súpermi, s ktorými sme boli v priamom ohrození, sme so všetkými vyhrali, čo podľa mňa rozhodlo."

Ján Malec, brankár:Pred začiatkom jari sme mali jasne stanovený cieľ záchrany. Ja som veľmi rád, že sme tu vytvorili dobrú partiu, bez ktorej by sme to asi nedokázali. Zlom nastal jednoznačne v Šamoríne, kde sme zápas otočili, i keď sme hrali vždy o jedného menej. Potom sme sa naštartovali, trošku nás pribrzdil smolný zápas v Dubnici, no záver sezóny sme zvládli."

Pavol Orolín, útočník:Som rád, že sme to zvládli, záchranu sme definitívne spečatili až v Trnave. Najviac si cením víťazstvo v Šamoríne, po ktorom sme sa zomkli a naštartovali ku skvelým výkonom v závere sezóny."

Marián Adam, útočník:Cieľ vyhnúť sa akokoľvek záchrane, teda skončiť mimo barážového miesta, sa nám podarilo splniť najmä vďaka tomu, že nás záver sezóny zastihol vo veľmi dobrej forme. Začiatok bol trošku ťažký vzhľadom na to, že v krátkom čase prišlo dosť veľa nových hráčov do mužstva, a to určitý čas trvá, kým sa mužstvo zohrá a chlapci si na seba zvyknú. Svoju daň si to zobralo v prvých jarných kolách, kde sme ani neboli tak horším mužstvom, ako to, že nám proste niečo chýbalo v súhre. Zápasom v Šamoríne sa to však všetko zlomilo, zo siedmich zápasov sme šesť vyhrali, čo hovorí jasnou rečou a všetci, čo fandia Pohroniu môžu byť spokojní."

Michal Páleník, útočník:Vzhľadom na to, ako sme stáli v tabuľke, bolo ťažké udržať druhú ligu, pretože s nami bojovali kvalitné mužstvá zo Šamorína, Liptovského Mikuláša, či Šale. Vďaka trénerovi a vedeniu sme sa však vzopreli a udržali pre Pohronie druhú ligu, čo si myslím, že je veľký úspech."

Rastislav Urgela, asistent trénera:Táto sezóna bola pre nás veľmi ťažká, hlavne z pohľadu toho, že sme boli nováčik. Pre veľa hráčov to boli prvé druholigové štarty. Na jeseň sme sa vytrápili, myslím si, že na jar sme vhodne doplnili káder a po posilnení to už bolo iné mužstvo. Myslím, že tá posila hrala hlavnú rolu v našej záchrane, pretože tie výsledky na jar už boli menej divokejšie, častokrát sme prehrávali o gól. V závere sa kvalita tímu ukázala, z posledných siedmych zápasov sme získali 18 bodov, a tak nemôže nikto pochybovať o tom, že sme na deviatom mieste skončili zaslúžene."


Zdroj: www.fkpohronie.sk


Novinky

13.12.2017 12:38:04 Naše mesto

Na Dvojke obohatili školskú záhradu o chov králikov

V Základnej škole na Ulici M. R. Štefánika sa rozhodli obohatiť školskú záhradu o chov králikov. Žiaci školy tak budú môcť navštevovať ...

12.12.2017 10:51:41 Šport

Ocenenie športovec mesta za rok 2017

Mesto Žiar nad Hronom každoročne organizuje oceňovanie najúspešnejších športovcov mesta za uplynulé obdobie. Slávnostné ocenenie „Športovec mesta Žiar nad Hronom“ ...

11.12.2017 13:29:07 Naše mesto

Z decembrového zasadnutia mestského zastupiteľstva

V pondelok 11. decembra sa uskutočnilo 7. riadne zasadnutie MsZ v Žiari nad Hronom, ktoré bolo zároveň posledným v tomto roku. Zúčastnilo sa ...

08.12.2017 10:04:00 Naše mesto

V budúcom roku chce mesto do autobusov zaviesť zariadenie na monitorovanie ich pohybu

Koncom roka končí zmluva medzi mestom Žiar nad Hronom a Slovenskou autobusovou dopravou (SAD) na prevádzkovanie spojov Mestskej hromadnej dopravy (MHD). ...

06.12.2017 09:04:45 Kultúra

Janko Kulich & Kolegium oslavuje 5. výročie

Folkrocková skupina Janko Kulich & Kolegium oslavuje svojich 5 ROKOV a 50 PESNIČIEK špeciálnym koncertom  a narodeninovým hosťom Ivanom Mládkom ...

05.12.2017 13:58:41 Šport

Majstrovské tituly opäť aj do Žiaru!

Začiatok decembra každoročne patrí významnému športovému podujatiu – Majstrovstvám Slovenskej republiky dorastencov a juniorov v karate. Športová hala v Trnave privítala 2. decembra ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Linka zimnej údržby: 0915 317 044
 ŽIARSKA KOMUNÁLNA SPOLOČNOSŤ, spol. s r.o.