Dnes je 19.10.2017, meniny má Kristián.   

Jeseň so žiarskym Céčkom

Zverejnené: 04.09.2015 08:39:17 |   | vytlačiť
obr: Jeseň so žiarskym Céčkom

Tohtoročné leto bolo bohaté na rôzne kultúrne podujatia, ktoré vyšli z dielne žiarskeho Mestského kultúrneho centra. Máme za sebou úspešné ročníky City festu, Beer festu, svojho diváka si našlo aj Kino na schodoch.

Aká bude jeseň v žiarskom Céčku? Pozhovárali sme sa s producentom MsKC, Jankom Kulichom.

Janko Kulich: Leto bolo naozaj náročné. Desiate narodeniny City festu rozšírené o jeden deň a neustále sa zväčšujúci Beer fest sú toho dôkazom. Určite však ani jeseň nebude pre nás oddychová. Chystáme množstvo podujatí, koncertov či divadiel, a to takmer každý mesiac. Pokračovať budeme aj s podujatiami pre deti formou divadelných rozprávok raz do mesiaca. V dramaturgii nebude chýbať ani obľúbený Sitňan fest s nabitou dramaturgiou a programom. Sme radi, že v dramaturgii MsKC pribudne nový festival, tentoraz so zameraním na podporu mladých skupín rockovej a metalovej hudby v spolupráci s kremnickou skupinou Sunity, a to už 26. septembra v Hlavnej sále MsKC. Zmenami prejde tiež akcia Halloween, ktorá sa zmení na akýsi detský strašidelný deň v MsKC. V novembri tiež pripravujeme ďalšie pokračovanie Oldies párty pre strednú a staršiu generáciu. Samostatnou kapitolou je exkluzívne vystúpenie súboru Lúčnica, ktoré pripravujeme na koniec októbra.

Bude sa na jeseň pokračovať aj v podujatiach, ktoré mali cez leto prestávku? Takými boli napríklad Tok slov či Čaj o piatej, ktoré si našli svojho stáleho diváka.

Obe podujatia si získali svojho verného diváka. Ten tak môže zažiť nevšedný zážitok z blízkeho stretnutia so svojim hereckým, speváckym či literárnym idolom. V súčasnosti prebieha oslovovanie umelcov do jednotlivých vydaní a vyzerá to zaujímavo.

V ponuke Céčka je aj divadelné predstavenie. Má vôbec žiarsky divák záujem o takýto druh kultúry? V minulosti sa totiž už stalo, že pre malý záujem divákov bolo podujatie zrušené. Čo zo strany diváka rozhoduje?

Počet divadelných produkcií v dramaturgii MsKC sa zdvojnásobil a divadlo sa objavuje v programe už raz do mesiaca. Divadlo je veľmi obľúbené a spravidla takmer vždy bývajú predstavenia vypredané. Opäť prinesieme vynikajúce predstavenia rôznych divadiel s hviezdnym hereckým obsadením.

Blíži sa Žiarsky jarmok, kde majú vždy svoje zastúpenie aj hudobné vystúpenia. Kto bude tento rok zabávať návštevníkov jarmoku?

Samozrejme, že v súčasnosti sa už naplno venujeme aj príprave Žiarskeho jarmoku, konkrétne pódiovému programu. Kompletný program ešte nie je hotový, ale už môžeme prezradiť, že do Žiaru vrátime obľúbenú skupinu Ploštín punk a jedným z vrcholov večera bude určite aj koncert skupiny Hrdza. Nebudú chýbať ani domáce hudobné skupiny.

 


Novinky

18.10.2017 13:07:30 Naše mesto

Jeseň na cestách je riziková. Vodiči uberte z plynu, chodci používajte reflexné prvky

Jeseň prináša nielen úrodu zo záhrad a pestré lístie na stromoch, ale zvyšuje aj riziko dopravných nehôd a kolízií na ...

17.10.2017 15:07:39 Šport

Basketbalový klub podpísal novú zmluvu s Handlovou

Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom v sobotu 14. októbra uzavrel historickú zmluvu o súčinnosti a vzájomnej spolupráci s klubom MBK Baník ...

12.10.2017 14:31:30 Naše mesto

Dni jesennej čistoty po prvýkrát v skrátenom čase

Dni jesennej čistoty, kedy sa Žiarčania mohli opäť zadarmo zbaviť objemného odpadu, sa túto jeseň uskutočnili v dňoch od 25. do ...

10.10.2017 09:52:44 Naše mesto

Uzávierka ciest počas Žiarskeho jarmoku

Už tento piatok a sobotu sa bude v našom meste konať tradičný Žiarsky jarmok. V tejto súvislosti budú uzatvorené niektoré ulice a zastávky MHD. ...

09.10.2017 12:11:48 Naše mesto

Na októbrovom Agifeste súťažili psy z celého Slovenska

V nedeľu 8. októbra sa na lúke žiarskeho sídliska Etapa uskutočnili neoficiálne preteky psieho športu agility Agifest. Do súťaže prihlásili majitelia ...

09.10.2017 11:16:38 Šport

Na úvod sezóny prehra pred domácim hľadiskom

1. Slovenská liga Muži – Základná časť MŠK BK Žiar nad Hronom – KB Košice „B“  54 : 94  (11:21, ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Voľby do BBSK 2017
 ŽIARSKA KOMUNÁLNA SPOLOČNOSŤ, spol. s r.o.