Dnes je 24.02.2018, meniny má Matej.   

Kino Hron zaviedlo nový vnútorný poriadok

Zverejnené: 16.01.2018 09:06:29 |   | vytlačiť
obr: Kino Hron zaviedlo nový vnútorný poriadok

Od 10. januára tohto roku platí v Kine Hron nový vnútorný poriadok, ktorý povoľuje vstup do kinosály s občerstvením zakúpeným v priestoroch MsKC. Pukance je možné kúpiť v Informačnom centre MsKC.

Do kinosály možno vstupovať s nápojmi iba v uzatvárateľných obaloch,“ informuje Lýdia Glezgová z Kina Hron a dodáva, že: „Divákov prosíme, aby si našli čas na preštudovanie vnútorného poriadku Kina Hron, ktorý je zverejnený na webe kina pri každom premietanom titule, a tento poriadok rešpektovali a dodržiavali.

Filmové hity aj v našom kine

S novým rokom sa nám akoby roztrhlo vrece s pútavými a unikátnymi filmovými titulmi, na ktoré divákov srdečne pozývame,“ hovorí ďalej Glezgová a konkretizuje: „Do pozornosti by sme dali niektoré z nich, ako napríklad životopisnú drámu S láskou Vincent, ktorej jedinečnosť spočíva v tom, že je prvým filmom vytvoreným z olejomalieb a stal sa tak skutočnou poctou maliarovi Vincentovi van Goghovi a jeho talentu.

Každú sekundu filmu tvorí 12 olejomalieb, ktorých vytvorenie trvalo 10 dní. Na tomto jedinečnom filmovom projekte sa podieľalo vyše 120 maliarov-animátorov. „Za spomienku rozhodne stojí aj romantická dráma Daj mi tvoje meno, odohrávajúca sa na horúcom talianskom vidieku. Film si po premietaní na New York Film Festival vyslúžil najdlhší potlesk v 55-ročnej histórií tohto festivalu,“ hovorí ďalej Lýdia Glezgová a dopĺňa, že ďalším oceneniami ovešaným titulom, vrátane Zlatého glóbusu pre herečku v hlavnej úlohe, ktorým divákom prinesie kino, je kriminálna dráma plná čierneho humoru s názvom Tri billboardy kúsok za Ebbingom. V nej sa matka zavraždenej dcéry pustí do boja s miestnym zástupcami zákona, ktorí ani po niekoľkých mesiacoch nepostúpili vo vyšetrovaní tohto príšerného zločinu. Filmoví nadšenci by nemali vynechať ani film Woodyho Allena Koleso zázrakov, s Kate Winslet a Justinom Timberlakeom v hlavných úlohách. „Na svoje si prídu aj milovníci komédií, ktorí sa môžu tešiť na tituly Zúfalé ženy robia zúfalé veci, podľa knižnej predlohy Haliny Pawlovskej či Zmenšovanie, ktoré hroziace preľudnenie našej planéty rieši zaujímavým spôsobom a dokazuje, že aj v malom svete sa môžu diať veľké veci,“ pozýva ďalej Glezgová.

Čiernočierna komediálna dráma zo športového prostredia a podľa skutočných udalostí, akou je Ja, Tonya, tu skutočne už dávno nebola. Jeden z najväčších škandálov športovej histórie o krasokorčuliarke Tonyi Hardingovej sa určite oplatí vidieť. „Z rozprávok v programe nášho kina ešte stále dominuje pestrofarebná a dojímavá rozprávka Coco, ktorá nedávno získala Zlatý Glóbus za najlepší animovaný film, býk Ferdinand, ktorý bol možno zrodený pre boj, ale stvorený rozhodne pre lásku. V neposlednom rade tiež česká hraná rozprávka Z. Trošku s názvom Čertoviny,“ dopĺňa Lýdia Glezgová a dodáva, že vo februári sa diváci môžu tešiť na ďalšiu nádielku skvelých titulov, za ktoré spomenieme určite Päťdesiat odtieňov slobody, Podoba vody či Čierny Panter.

Plagáty netrhajte, radi vám ich na požiadanie odložíme

Prosíme divákov, aby sa v kinosále, ako aj v celom kultúrnom centre správali kultúrne a nestrhávali svojvoľne filmové plagáty z vývesných plôch. Slušnej prosbe o odloženie akéhokoľvek plagátu veľmi radi vyhovieme, stačí nás kontaktovať na e-mailovej adrese kinohron@mskcentrum.sk,“ dodáva na záver Lýdia Glezgová z Kina Hron.

Audiovizuálny fond - stránka sa otvorí v novom okne

 


Novinky

23.02.2018 12:45:25 Naše mesto

Máte doma predškoláka? Čo všetko musí ovládať pri zápise do školy?

Prihlásenie dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky do základnej školy sa koná od 1. apríla do 30. apríla, ktorý predchádza ...

23.02.2018 12:40:53 Naše mesto

Zápis do základnej školy

V súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z.  – školský zákon prebieha zápis do základných škôl v termíne od 1. apríla do ...

23.02.2018 10:00:26 Naše mesto

Mesto chce posilniť počet mestských policajtov

V súlade so zákonom o obecnej polícii rozhoduje o jej mzdových či technických prostriedkoch zastupiteľstvo. Na februárovom zasadnutí MsZ preto poslanci rozhodovali aj ...

22.02.2018 13:15:54 Naše mesto

Z februárového zasadnutia mestského zastupiteľstva

Vo štvrtok 22. februára sa konalo 1. zasadnutie MsZ v tomto roku. Zúčastnilo sa ho 18 poslancov. V úvode zasadnutia hlavný ekonóm ...

19.02.2018 08:33:09 Šport

Basketbal: Mladší minižiaci Zvolenu nič nedarovali

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK ZŠ Zvolen 78:12 (35:5) Body: Valent Matej 24, Horváth Filip 21, Herich Adam ...

14.02.2018 15:01:56 Naše mesto

Aj keď je streda, so svadbami akoby sa roztrhlo vrece

Deň zaľúbených prepukol naplno aj v našom meste. Až tri mladé páry si dnes povedia „ÁNO“ a spečatia svoj vzťah manželským zväzkom. ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Linka zimnej údržby: 0915 317 044
 SMS info - odoberajte SMS od mesta priamo do vášho mobilu