Dnes je 21.03.2018, meniny má Blahoslav.   

Lenka Libjaková: Trpaslíci mi prirástli k srdcu

Zverejnené: 06.02.2015 12:43:41 |   | vytlačiť
obr: Lenka Libjaková: Trpaslíci mi prirástli k srdcu

Verejnosť si vždy usmiatu 20-ročnú Lenku Libjakovú prvýkrát mohla všimnúť v televíznej speváckej súťaži. Žiarčania ju však už dlhšie poznali ako speváčku vo svojej vlastnej kapele, pričom občas robila aj vokály iným skupinám. Okrem toho, Lenka stála aj pri zrode Piesne pre Žiar, v ktorej sa divákom predviedla s viacerými žiarskymi hudobníkmi. Dnes už ju pomaly spoznáva celé Slovensko. Hrá v televíznej relácii pre deti, mihla sa aj v seriáli komerčnej televízie a občas zabŕdne aj do dabingu. Viac nám prezradila v rozhovore.

Už dlhšiu dobu pôsobíš v hlavnom meste. Čo ťa do Bratislavy priviedlo?

Do Bratislavy som prišla najmä kvôli štúdiu na vysokej škole, kde stále študujem. Momentálne som v 3. Ročníku, tak mi držte palce, nech zoštátnicujem.

Diváci ťa majú možnosť vidieť v detskej relácii RTVS o trpaslíkoch. Ako si sa dostala k tejto práci?

Do Trpaslíkov som sa dostala cez kasting, ktorý organizovala RTVS. Prešla som viacerými kolami a vybrali ma.

Akí sú tvoji televízni kolegovia? Existujú medzi vami skutočné priateľstvá?

Moji kolegovia sú super ľudia, máme sa veľmi radi a vďaka trpaslíkom sme si vytvorili veľmi silné priateľstvá. Riešime veci v Trpaslíkoch, ale aj mimo nich. Čiže sa dá povedať, že sme spolu nonstop.

Ako prebieha natáčanie detskej relácie a aké je zákulisie?

Natáčanie je veľmi príjemné. Zažívame tam kopec srandy a je tam vždy dobrá atmosféra. Pre mňa sú Trpaslíci oddych po celom namáhavom týždni. Ľudia sú milí - od vizážistky, cez osvetľovačov, až po režiséra. Stali sme sa skôr takou jednou veľkou rodinou.

Určitým spôsobom si sa stala členom RTVS, zúčastnila si sa aj divácky obľúbenej relácie Milujem Slovensko. Spoznávajú ťa už ľudia na ulici?

Nemôžem povedať, že by ma ľudia spoznávali na ulici, ale raz možno budú.

Strihla si už aj rolu v seriáli

Mihla si sa aj v roli zdravotnej sestričky v televíznom seriáli. Prezraďme čitateľom, o aký seriál išlo, aká bola postava a ako sa ti natáčalo.

Občas natáčam aj pre TV Markíza, kde hrám malú postavičku sestričku Petru v seriáli Chlapi neplačú.

Akú máš spätnú reakciu na svoju prácu?

Myslím, že ľudia okolo mňa sa tešia z toho, že robím to, čo ma baví a držia mi palce a podporujú ma v tom.

Už keď sme robili rozhovor pred niekoľkými rokmi, tak bolo tvojím snom odísť do Bratislavy a venovať sa tomu, čo ťa najviac baví - oprášme si pamäť a pripomeňme aj našim čitateľom, aký bol tvoj sen v súvislosti s tým, čo robíš v súčasnosti?

Môj sen je v živote robiť to, čo ma baví, a robiť to najlepšie ako viem... o čo sa v podstate snažím celý život.

Venuješ sa stále aj spievaniu?

Spievaniu sa naďalej venujem, aj keď to možno tak nevyzerá , ale prvidelne každý mesiac vytvárame nové pesničky pre Trpaslíkov a momentálne vám píšem z New Yorku, kde tiež niečo kuchtíme.

Akým spôsobom, s kým spolupracuješ, na čom, pre koho tvoríš a kto je tvoja cieľová skupina?

Tvorím pre všetky vekové kategórie. Je už len vecou vkusu, koho to osloví.

Dnes síce pôsobíš v relácii venovanej detskému divákovi, no určite sa v budúcnosti chceš uchytiť aj v inom žánre, príp. posunúť sa niekam ďalej. Aký je tvoj cieľ dnes, čo chceš robiť v blízkej či vzdialenejšej budúcnosti?

Bola by som rada, keby mi projekt Trpaslíci ostal, samozrejme, čo najdlhšie, pretože mi táto práca a ľudia prirástli k srdcu. A v dnešnej dobe je veľmi zložité sa stretnúť s dobrým kolektívom v práci. Určite by som sa však v budúcnosti už rada posunula do divadla a spred kamier by som sa chcela dostať pred živého diváka.

Čo robíš vo svojom voľnom čase, ak nejaký máš? Keď neštuduješ, nepracuješ... aká je Bratislava z tvojho pohľadu. Vieš si predstaviť, že svoj život spojíš s týmto mestom, pracovne i súkromne? Alebo ťa láka pôsobenie niekde inde, napr. aj v zahraničí?

Vo svojom voľnom čase sa venujem momentálne dabingu (pozn. redakcie: Lenka dabuje zatiaľ iba malé postavičky, napr. vo Ferihe či vo filmoch). Veľmi ma to baví. Ale tiež rada chodím do múzeí a galérií a, samozrejme, keď mám voľno, zájdem si do divadla. Pred pár týždňami som tiež nafotila sériu fotografií pre veľmi šikovnú výtvarníčku Magaeulu, ktorá vyrába nádherné vecičky pre ženy a taktiež pre šikovnú dizajnérku Eryn, ktorá navrhuje a šije perfektné tašky. Bratislavu mám rada. A, samozrejme, že si viem predstaviť, že tam v budúcnosti aj ostanem. Stále ma však láka aj zahraničie. Uvidíme, kam ma život ešte všade posunie.

Aj z hlavného mesta sleduje a podporuje prácu žiarskych umelcov

Ako často sa vraciaš do rodného Žiaru, kde máš nielen priateľov, ale najmä najbližšiu rodinu - brata a mamu?

Do Žiaru chodím, keď sa podarí tak raz za mesiac, čiže nie veľmi často.

Pred časom si nafotila aj sériu fotografií pre žiarsky útulok pre psov. Sú ti tieto zvieratá nejako obzvlášť blízke, alebo prečo vznikla takáto spolupráca?

Spolupráca vznikla veľmi jednoducho a rýchlo. So šikovnou ženskou a fotografkou Mirkou Taranzovou sme sa stretli, zobrali psíky na prechádzku a spravili nejaké fotky. Psíkov mám veľmi rada a keď je možnosť, vždy rada pomôžem.

Stretávaš sa pri svojej práci so zaujímavými ľuďmi, bol medzi nimi niekto, z koho si, obrazne povedané, padla do kolien? Ak áno, kto a prečo?

Tých ľudí je veľmi veľa. Mám rada umelcov, ktorí majú to veľké BUM v sebe a nemusia ho robiť okolo seba. Jeden človek, ktorý ma zatiaľ natoľko ohúril, bol môj učiteľ na konzervatórium a veľký herec, momentálne pôsobiaci v martinskom divadle, Janko Kožuch. Ale nechcem viac nikoho menovať, aby ma potom nemrzelo, ak by som na niekoho zabudla.

Zo Žiaru už vzišlo viacero mediálne známych osobností. Okrem spevákov sa darí v poslednej dobe aj spisovateľkám, hudobníkom či rôznym menším umelcom. Si s niekým v kontakte, príp. je niekto, koho prácu sleduješ, poznáš, osobne podporuješ?

V kontakte som len s Robom Miklom, ktorého tvorbu, samozrejme, stále sledujem a podporujem, pretože je úžasná. Mnoho ľudí o tom ani netuší. Snažím sa však sledovať tvorbu väčšiny žiarskych umelcov, ako napríklad Petra Šranka, Janka Kulicha a Kolegium, Mišku Pribilincovú, malých škriatkov Lola a Piškóta, Mila Kráľa a tiež aj jeho brata, hudobníka Badyho.

Čo by si Žiarčanom zaželala do nového roku?

Všetkým želám veľa lásky. Nech sú ľudia na seba dobrí, nech si pomáhajú, nech sa na seba všetci usmievajú a rozdávajú okolo seba veľa dobrej energie.

 


Novinky

20.03.2018 08:39:47 Naše mesto

Muž na streche vystrašil obyvateľov

Nezvyčajný pohľad sa vo štvrtok 15. marca naskytol niektorým obyvateľom nášho mesta. Po streche obytného domu sa v domácom oblečení prechádzal ...

16.03.2018 09:08:40 Naše mesto

Mobilná aplikácia vám nájde voľné parkovacie miesta v centre mesta

V rámci projektu Smart city sa chce mesto Žiar nad Hronom posúvať ďalej a prinášať nové možnosti, ako sa stať inteligentnou samosprávou. ...

15.03.2018 11:01:00 Naše mesto

Mesto zaviedlo systém zberu kuchynského odpadu z domácností

V septembri minulého roku bol v meste zavedený systém zberu biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu, a to kuchynského odpadu z domácností. Dnes už radnica pozná ...

14.03.2018 12:51:46 Naše mesto

Odkaz Milana Škriniara exkluzívne pre Žiarčanov

Uplynulá nedeľa bola v Taliansku v znamení futbalového stretnutia medzi poprednými celkami Serie A, Interom Miláno a SSC Neapol. Pre slovenských fanúšikov mal ...

14.03.2018 10:13:13 Naše mesto

Kurz pre priaznivcov ovocinárstva a starých ovocných odrôd

Srdečne vás všetkých pozývame na ovocinársky kurz do Mestského sadu v sobotu 24. marca o 10.00 hod. Mestský sad sa nachádza v Parku ...

14.03.2018 08:26:40 Šport

Grand Prix Slovakia v karate

Grand Prix Slovakia je najväčšia medzinárodná súťaž karate organizovaná na Slovensku. Tento rok sa konala 9. - 11. marca v Bratislave. ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Linka zimnej údržby: 0915 317 044
 E-mail info - dostávajte oznamy a správy z diania v meste priamo do vašej e-mailovej schránky