Dnes je 25.02.2018, meniny má Frederik/Frederika.   

Lístky do kina si môžete vopred rezervovať

Zverejnené: 11.04.2014 08:37:45 |   | vytlačiť
obr: Lístky do kina si môžete vopred rezervovať

Od soboty 29. marca je žiarske Kino Hron opäť sprístupnené verejnosti. Na novej webovej stránke kina nájdu návštevníci nielen kompletný program na najbližšie dni, lístky na predstavenie si môžu aj vopred rezervovať.

Pri slávnostnom otvorení zdigitalizovaného kina riaditeľka MsKC, Michaela Pribilincová a viceprimátor mesta, Emil Vozár, namiesto tradičnej pásky symbolicky prestrihli 35-milimetrový film. Na otvorenie boli pozvaní aj premietači či uvádzačky, ktorí si ešte pamätajú, keď v meste fungovali tri kiná. Jedno bolo v blízkosti Svätokrížskeho námestia, druhé v súčasných priestoroch Pohronského osvetového strediska a tretie v Dome kultúry na námestí.


Predtým, ako sa podarilo kino zdigitalizovať, sa filmy premietali z 35-milimetrových kotúčov. V súčasnosti sú už nahraté na hard disk, ten sa pripojí na server a film sa odtiaľ stiahne. Priamo zo servera sa potom premieta na plátno. Kino dnes zamestnáva dvoch premietačov, ktorí sa pri obsluhe zariadení budú striedať.

Modernizácia a digitalizácia kina vyšla na takmer 81-tisíc eur. Viac ako 14-tisíc eur poskytlo mesto zo svojho rozpočtu, ostatné finančné prostriedky sú z dotácie a pôžičky, ktorú na kino poskytol Audiovizuálny fond. Za tieto financie sa do kina zakúpil nový projektor, server a aj zosilňovač, ktorý skvalitní zvukové efekty. Vďaka finančnému príspevku od spoločnosti Nemak pribudlo do kina aj nové premietacie plátno v hodnote 6-tisíc eur. „Verím, že Kino Hron si na seba dokáže zarobiť," uviedla po prestrihnutí pásky Michaela Pribilincová a dodala: „V budúcnosti by sme tak mohli zaviesť 3D premietanie, v hľadisku vymeniť staré sedadlá za nové a plánujeme tiež vybudovať bezbariérový prístup do kinosály. Žiarčania by tiež určite ocenili nové služby v podobe občerstvenia."


Kino Hron má už aj svoju vlastnú webovú stránku www.kinohron.sk. Na nej nájde návštevník nielen kompletný program na niekoľko dní dopredu, ale lístky na premietanie si môže aj vopred rezervovať. „Podmienkou rezervácie je, že lístok musí byť v pokladni vyzdvihnutý najneskôr 30 minút pred začiatkom premietania rezervovaného filmu. V opačnom prípade lístok prepadne a je opäť uvoľnený do predaja," informovala vedúca žiarskeho kina, Lenka Nitrayová. Platba za lístky je zatiaľ možná iba priamo na pokladni v Mestskom kultúrnom centre. Ako však Lenka Nitrayová dodala, v súčasnosti sa už pracuje na tom, aby bolo možné cez internet lístky aj zakúpiť.

Audiovizuálny fondDigitalizáciu tohto kina finančne podporil Audiovizuálny fond v rámci komplexného projektu, realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky.


Novinky

23.02.2018 12:45:25 Naše mesto

Máte doma predškoláka? Čo všetko musí ovládať pri zápise do školy?

Prihlásenie dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky do základnej školy sa koná od 1. apríla do 30. apríla, ktorý predchádza ...

23.02.2018 12:40:53 Naše mesto

Zápis do základnej školy

V súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z.  – školský zákon prebieha zápis do základných škôl v termíne od 1. apríla do ...

23.02.2018 10:00:26 Naše mesto

Mesto chce posilniť počet mestských policajtov

V súlade so zákonom o obecnej polícii rozhoduje o jej mzdových či technických prostriedkoch zastupiteľstvo. Na februárovom zasadnutí MsZ preto poslanci rozhodovali aj ...

22.02.2018 13:15:54 Naše mesto

Z februárového zasadnutia mestského zastupiteľstva

Vo štvrtok 22. februára sa konalo 1. zasadnutie MsZ v tomto roku. Zúčastnilo sa ho 18 poslancov. V úvode zasadnutia hlavný ekonóm ...

19.02.2018 08:33:09 Šport

Basketbal: Mladší minižiaci Zvolenu nič nedarovali

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK ZŠ Zvolen 78:12 (35:5) Body: Valent Matej 24, Horváth Filip 21, Herich Adam ...

14.02.2018 15:01:56 Naše mesto

Aj keď je streda, so svadbami akoby sa roztrhlo vrece

Deň zaľúbených prepukol naplno aj v našom meste. Až tri mladé páry si dnes povedia „ÁNO“ a spečatia svoj vzťah manželským zväzkom. ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Linka zimnej údržby: 0915 317 044
 E-mail info - dostávajte oznamy a správy z diania v meste priamo do vašej e-mailovej schránky