Dnes je 24.02.2018, meniny má Matej.   

Mesto úspešné s ďalším projektom. Na sídlisku Pod vŕšky sa preinvestuje 500 000 eur

Zverejnené: 09.02.2018 11:35:13 |   | vytlačiť
obr: Mesto úspešné s ďalším projektom. Na sídlisku Pod vŕšky sa preinvestuje 500 000 eur

Na projekt revitalizácie vnútroblokových priestorov na sídlisku Pod vŕšky získalo mesto dotáciu vo výške 475-tisíc eur. V medziblokových priestoroch tak pribudnú ľuďom nové možnosti na športovanie, relax či hru detí. Práve takýmito oddychovými zónami sa žiarska radnica snaží zlepšovať kvalitu života v meste.

Projekt počíta s tým, že v troch vnútroblokových priestoroch vzniknú akési malé oddychové zóny so športoviskami, prvkami pre deti a chýbať nebude ani mobiliár či nové chodníky. Ešte predtým, ako sa začne so samotnou revitalizáciou, potrebné bude odstrániť staré chodníky. Už existujúca zeleň bude doplnená o ďalšie kusy a zregenerujú sa aj trávnaté plochy. V neposlednom rade, tieto priestranstvá, ktoré sú medzi panelákmi, budú aj esteticky upravené a zveľadené.

Dotáciu vo výške 475-tisíc eur získalo mesto z Integrovaného regionálneho operačného programu. Keďže celkové náklady na projekt by mali byť vo výške 500-tisíc eur, na spolufinancovanie sa použije 25-tisíc eur z mestského rozpočtu.

Podobne ako tomu bolo pri oddychových zónach na Etape či Hviezdoške, aj teraz chce vedenie mesta projekt verejne predstaviť obyvateľom mesta. Ako uviedol vedúci kancelárie primátora mesta Martin Baláž, malo by to byť po tom, ako sa ukončia všetky formality súvisiace s projektom, najneskôr však začiatkom jari. Na rozdiel od predchádzajúcich verejných prezentácií, teraz obyvatelia nebudú môcť svojimi pripomienkami do projektu zasiahnuť. „Je to projekt, na ktorý sme získali dotáciu. Práve preto už nie je možné v ňom nič meniť,“ informuje Baláž a ako podotýka: „Ešte v prípravnej fáze projektu však mesto komunikovalo s poslancami mestského zastupiteľstva a predsedami bytových samospráv z tohto sídliska.

"V každej časti mesta chceme postupne vytvoriť podmienky na oddych a relax."

Peter Antal, primátor

Ako pred časom uviedol primátor Peter Antal, samospráva sa budovaním oddychových zón snaží zlepšovať kvalitu života v meste. „Postupne ideme zónu za zónou. Našou filozofiou je, že v každej mestskej časti majú byť vytvorené podmienky a viac priestoru na to, aby chceli Žiarčania vyjsť von, relaxovať, či len tak sa stretávať. A to sa dá jedine tak, že im ponúkneme príležitosť,“ priblížil primátor s tým, že tejto filozofii sa vedenie radnice venuje už niekoľko rokov. Týmto projektom tak bude mať Žiar nad Hronom, čo sa týka oddychových zón, vyriešené Pod vŕšky, veľkú časť Hviezdošky a Etapu. „Takže v ďalšom období sa môžeme venovať okoliu námestia. Jeden dvor v tej časti vyriešime zrejme ešte tento rok, a to novým veľkým detským ihriskom v časti, kde plánujeme detské ihrisko Žihadielko,“ uzatvára Antal.

Charakteristika jednotlivých vnútroblokov

Vnútroblok A je zameraný na ihriská pre deti vo veku 2 – 5 rokov. Tomu je prispôsobený aj výber jednotlivých herných prvkov. Samozrejmosťou bude aj sedenie v podobe parkových zostáv so stolíkmi.

Areál vnútrobloku B je zameraný na ihriská pre deti vo vekovej skupine 5 – 12 rokov, pre psičkárov a skupinu seniorov, čomu je prispôsobený výber jednotlivých herných prvkov a cvičebného mobiliáru. Vyčleňuje štyri hlavné funkčné plochy vnútrobloku, ktoré dopĺňa prvkami parkového sedenia.

Vnútroblok C je zameraný na ihriská pre deti vo vekovej skupine 5 -12 rokov a mládež, čomu sa prispôsobuje nielen výber herných, ale aj športových prvkov. Aj tu budú herné plochy doplnené prvkami parkového sedenia.

Revitalizácia vnútro blokových priestorov na sídlisku Pod vŕšky v Žiari nad Hronom

 


Novinky

23.02.2018 12:45:25 Naše mesto

Máte doma predškoláka? Čo všetko musí ovládať pri zápise do školy?

Prihlásenie dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky do základnej školy sa koná od 1. apríla do 30. apríla, ktorý predchádza ...

23.02.2018 12:40:53 Naše mesto

Zápis do základnej školy

V súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z.  – školský zákon prebieha zápis do základných škôl v termíne od 1. apríla do ...

23.02.2018 10:00:26 Naše mesto

Mesto chce posilniť počet mestských policajtov

V súlade so zákonom o obecnej polícii rozhoduje o jej mzdových či technických prostriedkoch zastupiteľstvo. Na februárovom zasadnutí MsZ preto poslanci rozhodovali aj ...

22.02.2018 13:15:54 Naše mesto

Z februárového zasadnutia mestského zastupiteľstva

Vo štvrtok 22. februára sa konalo 1. zasadnutie MsZ v tomto roku. Zúčastnilo sa ho 18 poslancov. V úvode zasadnutia hlavný ekonóm ...

19.02.2018 08:33:09 Šport

Basketbal: Mladší minižiaci Zvolenu nič nedarovali

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK ZŠ Zvolen 78:12 (35:5) Body: Valent Matej 24, Horváth Filip 21, Herich Adam ...

14.02.2018 15:01:56 Naše mesto

Aj keď je streda, so svadbami akoby sa roztrhlo vrece

Deň zaľúbených prepukol naplno aj v našom meste. Až tri mladé páry si dnes povedia „ÁNO“ a spečatia svoj vzťah manželským zväzkom. ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Linka zimnej údržby: 0915 317 044
 SMS info - odoberajte SMS od mesta priamo do vášho mobilu