Dnes je 19.10.2017, meniny má Kristián.   

Už 20. ročník podujatia Stredoškolák v našom meste

Zverejnené: 22.11.2016 13:58:50 |   | vytlačiť
obr: Už 20. ročník podujatia Stredoškolák v našom meste

V utorok 22. novembra sa v priestoroch Mestského kultúrneho centra konalo podujatie určené žiakom základných škôl – Stredoškolák.

Organizátorom podujatia je Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Žiari nad Hronom a spoluorganizátor Mestské kultúrne centrum. Na jubilejnom 20. ročníku sa prezentovalo 36 stredných škôl nielen z nášho regiónu, ale napríklad aj z Piešťan či Prievidze.

Cieľom podujatia je ponúknuť žiakom základných škôl prehľad o možnostiach štúdia na stredných školách v regióne, informovať ich o študijných a učebných odboroch otváraných v školskom roku 2017/2018, ale poskytnúť im aj profesijné poradenstvo od odborných zamestnancov Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie.

Plná Hlavná sála i chodby MsKC svedčia o veľkom záujme nielen zo strany žiakov deviatych ročníkov, ale aj rodičov o toto podujatie.

Počas samotnej prezentácie pripravili niektoré školy aj krátky program na hlavnom javisku. Tu sa predstavili napríklad študentky Strednej priemyselnej školy Samuela Mikovíniho so svojou módnou prehliadkou.

Žiaci, ktorí prišli na toto podujatie, a ktorí ešte nie sú rozhodnutí, ktorú strednú školu si vybrať, mali možnosť otestovať sa priamo pracovníkmi pedagogicko-psychologického centra.

Počítačový program voľby povolania využilo mnoho žiakov,“ povedala nám Ľubica Salayová, riaditeľka pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Žiari nad Hronom a dodala, že oproti minulým rokom teraz mali možnosť žiakom vytlačiť ich výsledky a zobrať so sebou. „Je to, samozrejme, orientačné, ale nerozhodným žiakom môže tento test pomôcť rozhodnúť sa,“ dodala Salayová.

Okrem toho si mohli návštevníci podujatia pozrieť zoznam otváraných odborov v budúcom školskom roku, ktoré boli schválené len pred niekoľkými dňami pred konaním Stredoškoláka. „Z roka na rok sa snažíme prinášať viac informácií. Tohto roku tu máme napríklad informácie z úradu práce - zoznam voľných pracovných miest či zoznam najviac žiadaných profesií v našom regióne, čo môže pomôcť žiakom vybrať si školu či odbor,“ dopĺňa Ľubica Salayová.

Podujatie finančne podporila Nadácia ZSNP a Slovalco v Žiari nad Hronom.

 


Novinky

18.10.2017 13:07:30 Naše mesto

Jeseň na cestách je riziková. Vodiči uberte z plynu, chodci používajte reflexné prvky

Jeseň prináša nielen úrodu zo záhrad a pestré lístie na stromoch, ale zvyšuje aj riziko dopravných nehôd a kolízií na ...

17.10.2017 15:07:39 Šport

Basketbalový klub podpísal novú zmluvu s Handlovou

Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom v sobotu 14. októbra uzavrel historickú zmluvu o súčinnosti a vzájomnej spolupráci s klubom MBK Baník ...

12.10.2017 14:31:30 Naše mesto

Dni jesennej čistoty po prvýkrát v skrátenom čase

Dni jesennej čistoty, kedy sa Žiarčania mohli opäť zadarmo zbaviť objemného odpadu, sa túto jeseň uskutočnili v dňoch od 25. do ...

10.10.2017 09:52:44 Naše mesto

Uzávierka ciest počas Žiarskeho jarmoku

Už tento piatok a sobotu sa bude v našom meste konať tradičný Žiarsky jarmok. V tejto súvislosti budú uzatvorené niektoré ulice a zastávky MHD. ...

09.10.2017 12:11:48 Naše mesto

Na októbrovom Agifeste súťažili psy z celého Slovenska

V nedeľu 8. októbra sa na lúke žiarskeho sídliska Etapa uskutočnili neoficiálne preteky psieho športu agility Agifest. Do súťaže prihlásili majitelia ...

09.10.2017 11:16:38 Šport

Na úvod sezóny prehra pred domácim hľadiskom

1. Slovenská liga Muži – Základná časť MŠK BK Žiar nad Hronom – KB Košice „B“  54 : 94  (11:21, ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Voľby do BBSK 2017
 ŽIARSKA KOMUNÁLNA SPOLOČNOSŤ, spol. s r.o.