Dnes je 25.02.2018, meniny má Frederik/Frederika.   

Z Majstrovstiev Európy priniesli Žiarčania 6 titulov

Zverejnené: 22.06.2016 08:48:44 |   | vytlačiť
obr: Z Majstrovstiev Európy priniesli Žiarčania 6 titulov

Nové Zámky sa stali cez víkend 18. a 19. júna dejiskom 4. ročníka Majstrovstiev Európskej Shitoryu karate federácie, ktoré sú označované aj ako Majstrovstvá Európy v štýle shitoryu. Medzi pretekármi, ktorí si vybojovali účasť na tomto významnom podujatí, nechýbali ani karatisti z MŠK Žiar nad Hronom, ktorí štartovali v reprezentačných farbách Slovenskej shitoryu karate asociácie.

V konkurencii 653 pretekárov z reprezentačných družstiev Slovenska, Rumunska, Ruska, Maďarska, Nemecka, Talianska, Bulharska, Anglicka, Moldavy, Bieloruska a Španielska si naši karatisti počínali ukážkovo, keď z 12 nominovaných Žiarčanov slovenskú vlajku na stupne víťazov vynieslo až 10 z nich. Zisk 6 majstrovských titulov, 3 vicemajstrovských a 1 bronzového umiestnenia výrazne prispel k tomu, že sa nakoniec práve Slovensko stalo najúspešnejšou krajinou turnaja.

Ako prvý do bojov nastúpil Šimon Sečkár v kategórii 10 – 11-ročných chlapcov, ktorý obhajoval majstrovský titul z minulého roka. Po vyradení dvoch Rusov a dvoch Rumunov sa nakoniec stretol so slovenským kolegom vo finále, kde sa mu podarilo titul obhájiť. Ostatní naši pretekári nastúpili v disciplíne športový zápas kumite. Veľkú bojovnosť a nasadenie ukázali aj naši najmenší pretekári v žiackych kategóriách. Bibiana Černáková v kategórii 8 – 9-ročných dievčat do 32 kg po výhrach nad Maďarkou a Rumunkou nakoniec vo finále podľahla ruskej pretekárke, čím si vybojovala titul vicemajsterky. V kategórii nad 32 kg nastúpila Ivana Gahírová, ktorá nedala zahraničným súperkám šancu a po výhrach nad rumunskými pretekárkami si vybojovala majstrovský titul. V kategórii 10 – 11-ročných dievčat do 34 kg sa výborne darilo Patrícii Vankovej, ktorá cestou za majstrovským titulom vyradila Nemku, Rumunku a dve kolegyne zo Slovenska.

Žiarčania patria medzi slovenskú karatistickú špičku

V dorasteneckých a juniorských kategóriách sme mali našich skúsených pretekároch. Aj tí ukázali, že vedia ako reprezentovať svoju krajinu. O jediný žiarsky bronz sa zaslúžila Veronika Víglašská v kategórii 12 – 13-ročných dievčat do 44 kg, ktorú od postupu do finále delila prehra s Ruskou. V kategórii nad 44 kg sa veľmi darilo Karin Hanákovej, ktorá na ceste do finále porazila Rumunku, Maďarku a Slovenku. Vo finále nestačila na Nemku, no vicemajstrovský titul určite potešil. Na úspech svojej sestry nadviazal Zdenko Vanka v kategórii kadetov do 62 kg, ktorý postupne zdolal Maďara a dvoch Rusov, čím si vybojoval majstrovský titul. Natália Rajčanová v kategórii kadetiek do 53 kg po víťazstvách vo vyraďovacích kolách vo finále podľahla slovenskej kolegyni, a tak jej patril titul vicemajsterky. Poslední dvaja žiarski pretekári patria k našim najskúsenejším a bolo to vidieť aj na výsledkoch. Dominika Veisová si vybojovala v kategórii junioriek do 53 kg majstrovský titul, a tak isto sa darilo Michalovi Výrostkovi, ktorý taktiež nenašiel premožiteľa a stal sa tak majstrom Európskej Šitoryu karate federácie.

Posledné vystúpenia našich pretekárov boli v súťaži družstiev. Natália Rajčanová vo výbere junioriek Slovenska B skončila s družstvom na treťom mieste a Dominika Veisová vo výbere junioriek A vystúpila na najvyššiu priečku. Michal Výrostko si so svojimi parťákmi z juniorského výberu Slovenska vybojovali druhé miesto.

Posledný turnaj sezóny 2015/2016 majú naši karatisti viac než úspešne za sebou. Ich nominácia ako reprezentantov našej krajiny je určite veľkým prejavom dôvery. Môžeme byť veľmi radi, že túto dôveru po svojich skvelých výkonoch nestratili a opäť ukázali, že patria k najlepším, a to nielen na Slovensku, za čo im patrí obrovské poďakovanie. Veľká vďaka patrí aj mestu Žiar ad Hronom, Mestskému športovému klubu, ZŠ na Jilemnického ulici, SSOŠ technickej v Žiari nad Hronom a ostatným našim podporovateľom a fanúšikom za to, že nám vytvárajú vhodné podmienky na trénovanie a reprezentáciu nášho mesta i štátu.

Ľubomír Striežovský, tréner karate klubu

 


Novinky

23.02.2018 12:45:25 Naše mesto

Máte doma predškoláka? Čo všetko musí ovládať pri zápise do školy?

Prihlásenie dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky do základnej školy sa koná od 1. apríla do 30. apríla, ktorý predchádza ...

23.02.2018 12:40:53 Naše mesto

Zápis do základnej školy

V súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z.  – školský zákon prebieha zápis do základných škôl v termíne od 1. apríla do ...

23.02.2018 10:00:26 Naše mesto

Mesto chce posilniť počet mestských policajtov

V súlade so zákonom o obecnej polícii rozhoduje o jej mzdových či technických prostriedkoch zastupiteľstvo. Na februárovom zasadnutí MsZ preto poslanci rozhodovali aj ...

22.02.2018 13:15:54 Naše mesto

Z februárového zasadnutia mestského zastupiteľstva

Vo štvrtok 22. februára sa konalo 1. zasadnutie MsZ v tomto roku. Zúčastnilo sa ho 18 poslancov. V úvode zasadnutia hlavný ekonóm ...

19.02.2018 08:33:09 Šport

Basketbal: Mladší minižiaci Zvolenu nič nedarovali

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK ZŠ Zvolen 78:12 (35:5) Body: Valent Matej 24, Horváth Filip 21, Herich Adam ...

14.02.2018 15:01:56 Naše mesto

Aj keď je streda, so svadbami akoby sa roztrhlo vrece

Deň zaľúbených prepukol naplno aj v našom meste. Až tri mladé páry si dnes povedia „ÁNO“ a spečatia svoj vzťah manželským zväzkom. ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Linka zimnej údržby: 0915 317 044
 E-mail info - dostávajte oznamy a správy z diania v meste priamo do vašej e-mailovej schránky