Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 26.03.2023, meniny má Emanuel.   

Erik Grendel bude v Pohroní odovzdávať skúsenosti mladším spoluhráčom

Zverejnené: 26.01.2023 11:10:47 |   | vytlačiť
obr: Erik Grendel bude v Pohroní odovzdávať skúsenosti mladším spoluhráčom

Pred začiatkom jarnej časti sezóny ohlásil klub FK Pohronie veľkú posilu. Do Žiaru nad Hronom prišiel skúsený Erik Grendel. Tento 34-ročný rodák z neďalekej Handlovej má za sebou bohatú kariéru, vďaka čomu ho môžeme bez pochýb zaradiť medzi legendy slovenského futbalu. Na svojom konte má tri trofeje z najvyššej súťaže, štyrikrát pozdvihol nad hlavu pohár pre víťazov Slovnaft cupu a v uplynulej sezóne sa s tímom FK Železiarne Podbrezová stal druholigovým víťazom. Prečítajte si rozhovor o tom, ako vníma svoj príchod do Pohronia.

Do Pohronia prichádzate z Podbrezovej – tímu, ktorý ako nováčik aktuálnej sezóny dokázal v zápasoch potrápiť aj stálice najvyššej súťaže. V čom je to pre vás najväčšia zmena?

Futbal sa hrá všade rovnaký. Prišiel som sem s tým, aby som pomohol mužstvu. Je to druhá liga, čiže o stupienok nižšie. Na mladý kolektív som zvyknutý už z Podbrezovej. Budem tu plniť funkciu akéhosi mentora pre mladých chlapcov, aby sa mohli popri mne rozvíjať, a zároveň im môžem predať svoje skúsenosti, ktoré som nadobudol počas kariéry.

S tímom ste nedávno začali zimnú prípravu. Aké sú vaše doterajšie pocity z nového prostredia?

Prostredie je veľmi príjemné. Vládne tu rodinná atmosféra, každý sa tu usmieva. Pracuje sa mi tu dobre, kolektív je zatiaľ výborný. Tréningový proces je na vysokej úrovni. Takže môžem povedať, že som spokojný po všetkých stránkach.

Ako vnímate mladých hráčov okolo seba?

Teším sa z mladých chlapcov, ktorí tu sú. Vidno, že chcú na sebe pracovať, chcú sa zlepšovať a posúvať do väčšieho futbalu. Cítim sa výborne a možno pri nich aj trošku duchom omladnem :) . Ako som spomínal, je tu pozitívna pracovná atmosféra a teším sa čo príde ďalej.

Je známe, že ste ambiciózny typ hráča. Aké sú vaše ciele v Pohroní?

Chcem vyhrávať každý jeden zápas. Či už je to na tréningu, pri hraní stolného tenisu, ale chcem vyhrávať aj v lige. Urobím pre to maximum. Samozrejme, sú veci, ktoré neviete ovplyvniť – samotný výsledok. Budem tlačiť na hráčov, aby mali víťaznú mentalitu. Myslím, že to je cesta k tomu, aby sa posúvali a tvrdo na sebe pracovali.

Akú pozíciu na ihrisku preferujete?

Preferujem stred zálohy. Rád režírujem hru a som často na lopte. S týmto sem aj prichádzam, aby som v tomto smere pomohol mužstvu. Uvidíme aké zámery bude mať tréner. Máme ešte dosť času na zdokonalenie istých vecí a na naučenie sa určitých prvkov, ktoré môžeme následne použiť v lige.

Chceli by ste niečo odkázať našim fanúšikom?

Teším sa na vás, na tento pekný, útulný štadión, ktorý tu je. Verím, že sa nám fanúšikov podarí našimi výkonmi v jarnej časti prilákať a nájdu si čas na naše zápasy a podporia nás.

Zdroj: FK Pohornie

 


Novinky

24.03.2023 10:58:04 Naše mesto

Všetko, čo potrebujete vedieť o plastoch

Plasty sú najpoužívanejším materiálom nášho každodenného života a nachádzame ich naozaj skoro všade, v medicíne, stavebníctve, doprave, kozmetike, oblečení aj ...

23.03.2023 10:34:42 Naše mesto

Takto môžu rodičia požiadať o obedy zadarmo

Od 1. mája 2023 bude po splnení podmienok všetkým deťom, ktoré navštevujú posledný ročník materskej školy a základné školy, poskytovaná ...

22.03.2023 11:17:32 Naše mesto

Vypaľovanie trávy je zakázané v každom období

S príchodom prvých jarných, teplých a slnečných dní sa prebúdza zo zimného spánku príroda. Človek tak isto začína robiť úpravy ...

21.03.2023 10:07:52 Naše mesto

Ako správne jazdiť na e-kolobežkách v našom meste?

Podobne ako v iných mestách, tak aj v Žiari nad Hronom už čoskoro pribudnú e-kolobežky. Mnohí obyvatelia mesta vyjadrili obavy ...

20.03.2023 10:35:22 Naše mesto

Pri príležitosti Svetového dňa vody si môžete dať bezplatne otestovať vašu vodu

Dňa 22. marca si pripomíname Svetový deň vody, ktorý sa  oslavuje od roku 1992, kedy ho konferencia OSN o životnom ...

17.03.2023 08:37:35 Naše mesto

Slovenská správa ciest pripravuje rekonštrukciu cesty pri Žiari nad Hronom

Slovenská správa ciest plánuje zrekonštruovať cestu pri našom meste za viac ako šesť miliónov eur. Vyplýva to z vyhlásenia verejného ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Pomoc Ukrajine
 Nová aplikácia do telefónu - SOM - Správy o meste - odkaz sa otvorí v novom okne