Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 04.10.2022, meniny má František.   

Indiáni zostávajú verní svojej filozofii aj napriek zmenám

Zverejnené: 22.09.2022 07:59:24 |   | vytlačiť
obr: Indiáni zostávajú verní svojej filozofii aj napriek zmenám

Výhrou 5:2 nad reprezentačnou „osemnástkou“ odštartovali minulý štvrtok svoju druhú sezónu v Tipos Slovenskej hokejovej lige hokejisti HK Indian Žiar nad Hronom. O tom, aké zmeny priniesla letná prestávka a aké má klub ambície nám porozprával PR manažér Mário Bóna.

Desiate miesto v uplynulom ročníku SHL zobralo vedenie ako realitu. Veď nováčik to nikdy nemá jednoduché. „Bola to náročná sezóna pre celý tím. Hlavným cieľom bolo adaptovať sa v novej súťaži, čo sa nám podarilo a vyhli sme sa nepríjemnej baráži. Bola to škola nielen pre hráčov, ale aj realizačný tím a vedenie klubu,“ rozhovoril sa funkcionár.

Prvá liga je už profesionálna súťaž a tá si vyžaduje sprofesionalizovanie celého fungovania klubu. S odstupom času to však hodnotíme veľmi pozitívne a určite neľutujeme využitie príležitosti postúpiť do SHL. Rovnako to vnímame ako veľký posun v rozvoji hokeja v Žiari nad Hronom,“ dokončil obhliadnutie sa za uplynulými dvanástimi mesiacmi Bóna.

Ihneď po poslednom zápase sa začala poctivá príprava na ďalšiu sezónu. „Rozdelili sme ju do dvoch etáp. V prvej etape sa hráči najskôr dva mesiace pripravovali individuálne, pod dohľadom nášho kondičného trénera Michala Polačka. Spoločnú letnú prípravu sme odštartovali na konci júla, testovaním na suchu a neskôr na ľade,“ približuje PR manažér.

Pokračovanie v nastavenej filozofii

Hoci funkcionárom sa podarilo udržať viacero skúsených hráčov na čele s Pačom či Jakúbekom, v tíme nezostal kameň na kameni. „Snažili sme sa zachovať kontinuitu v podobe skúsených a osvedčených hráčov a doplniť posty, ktoré považujeme za kľúčové,“ hovorí o zmenách Bóna.

Asi najznámejším menom, ktoré pribudlo do kádra, je center Viktor Fekiač. Ten v minulej sezóne odohral v drese extraligového Prešova 44 zápasov. V obrane bude chcieť svoje skúsenosti z Talianska využiť Radovan Gabri. „Zostávame však verní našej filozofii dávať príležitosť mladým hráčom, adaptovať sa na mužský hokej, takže aj do novej sezóny nastúpime s pomerne mladým kádrom, ktorý bude dopĺňaný juniormi zo Zvolena.

Pri tíme pokračuje trénerská dvojička Javorčík-Chlebničan. „Určite nepatríme k zástancom búrlivých obmien a trénerská dvojica sa v minulej sezóne osvedčila, takže nie je dôvod na zmenu. Obaja tréneri reflektovali na ponuku pôsobiť v našom klube naďalej a my sme za to radi,“ zhrnul dôvody predĺženia spolupráce Bóna.

Navyše stále pôsobíme ako farma HKM Zvolen a tréner Javorčík je prepojením tejto spolupráce, keďže vo Zvolene pracuje v štruktúrach klubu a má na starosti práve rozvoj mládežníckeho hokeja.

Ako ovplyvní sezónu pád Slovalca?

Veľké problémy žiarskemu hokeju môže spôsobiť avizovaný koniec výroby v hlinikárni Slovalco. Veď aj tamojšia aréna nesie názov známej firmy. „Zánik Slovalca je veľkou ranou pre celý región, nielen pre náš hokej. Budeme sa s tým musieť rovnako vysporiadať a nahradiť prípadné straty v rozpočte hľadaním nových partnerov, čo v dnešnej celospoločenskej situácii nie je vôbec jednoduché.

Rozpočet na najbližší ročník by však spomenuté okolnosti nemali ovplyvniť. „Napriek situácii, v ktorej sa spoločnosť nachádza a aktuálne odstavuje výrobu hliníka, majitelia prisľúbili, že ešte aj v tejto sezóne budú podporovať šport v Žiari nad Hronom,“ priznáva Bóna a ďalej odhaľuje konkrétnejšiu sumu: „Rozpočet máme plánovaný vo výške 320 000 eur.“

Fanúšikov naladil na sezónu triumf na Memoriáli Ondreja Petráša v Leviciach. Aké budú ciele klubu z hľadiska tabuľkového postavenia? „Určite chceme skončiť lepšie ako v uplynulej sezóne. Nemáme ale žiadne prehnané ambície. Chceme naďalej dávať príležitosť rozvoju mladých hokejistov a veríme, že do budúcna to prinesie svoje ovocie.

V Žiari nad Hronom sľubujú zaujímavé novinky aj pre svojich najvernejších. „V oblasti marketingu sa budeme snažiť o väčšie prepojenie s fanúšikmi, ktorým sa budeme snažiť priniesť viac informácií z hokejovej kuchyne a zo zákulisia nášho tímu. Určite sa môžu tešiť na zaujímavé súťaže a možnosť stretnúť sa s obľúbenými hráčmi,“ avizuje Mário Bóna.

PR manažér verí, že diváci v Žiari vytvoria na štadióne opäť búrlivú atmosféru. „Fanúšikovia v Žiari dokázali aj počas predchádzajúcich sezón, že majú hokej radi a sú našou neodmysliteľnou súčasťou tímu. Veľmi si vážime ich priazeň a urobíme všetko preto, aby sme opäť naplnili tribúny a výkonmi na ľade sa im odvďačili za ich podporu.

Aktuálna súpiska tímu HK Indian Žiar nad Hronom:

Brankári: Andrej Julínek, Viktor Mičík.
Obrancovia: Filip Čulík, Radovan Gabri, Matúš Hlinka, Adam Kobolka, Jakub Lopejský, Marek Pač, Peter Rohaľ, Martin Šeliga (v riešení).
Útočníci: Filip Adamčík, Adam Barcík, Marko Brumerčík, Ján Chlepčok, Viktor Fekiač, Nicolas Gašpar, Oliver Giertl, Patrik Halama, Martin Jakúbek, Hugo Kováč, Matej Kraut, Martin Magdolen, Samuel Rajčan, Jakub Tatár, Rastislav Václav.

Hlavný tréner: Norbert Javorčík.

Zdroj: hockeyslovakia.sk

 


Novinky

29.09.2022 13:15:08 Naše mesto

Polícia upozorňuje na podvodníkov s platobnými kartami

Sociálne siete sú plné nástrah. Sme presvedčení, že už každý sa stretol s pokusom o podvod, snahou vymámiť údaje z ...

29.09.2022 13:11:41 Kultúra

Podujatie Život v pohybe po prvý raz v Žiari nad Hronom

V stredu, 28. septembra 2022 sa po prvý raz v našom meste uskutočnilo podujatie ŽIVOT V POHYBE. Veľká akcia zameraná ...

28.09.2022 13:32:17 Naše mesto

Pošta spustila výdaj zásielok na základe PIN kódu

Zákazníci Slovenskej pošty môžu využívať nový spôsob prevzatia balíkov a expres zásielok na základe tzv. PIN kódu. Táto novinka je ...

28.09.2022 11:10:28 Naše mesto

Po 55. rokoch sme prijali prvých deviatakov našej Dvojky

V sobotu, 24. septembra 2022 sme v Obradnej sieni Mestského kultúrneho centra prijali prvých deviatakov našej „Dvojky“, Základnej školy na ...

27.09.2022 09:13:00 Šport

Žiarčanka Lenka na Majstrovstvách Slovenska v agility

V dňoch 10. a 11. septembra 2022 sa v psej hale RSDC v Pezinku konali Majstrovstvá Slovenska aj za účasti ...

22.09.2022 13:33:36 Naše mesto

Zo septembrového mestského zastupiteľstva

Vo štvrtok, 22. septembra 2022 sa konalo 5. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Žiari nad Hronom. Zúčastnilo sa ho 16 ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Pomoc Ukrajine
 Žiarsky jarmok 2022