Dnes je 24.06.2019, meniny má Ján.   

Jim Gombička, Lukáš a lokomotíva Ema (od 28. júna 2018)

Príbeh začína na malom ostrovčeku. Žije tu len päť obyvateľov. Jedným je rušňovodič Lukáš, ktorý má starú lokomotívou Emu. Jedného dňa prišiel na ostrov poštár a priniesol  záhadný balík, v ktorom je bábätko.

Meno malej siroty je Jim Gombička. Obyvatelia ostrova ho radi prijmú, hoci nevedia kto ho k nim poslal a či nebude niekomu chýbať. Keď Jim dovŕši desať rokov začne sa každý deň pýtať veľa otázok. Najviac ho zaujíma to, kto je a odkiaľ prišiel.

Kráľ ostrova Alphonso sa začal obávať, že  keď Jim vyrastie, tak sa  ostrov stane pritesným. Rozhodol, že lokomotíva Ema musí ostrov opustiť. Lukáš si nevedel život bez Emy predstaviť a tak sa rozhodol opustiť ostrov spolu s Emou. Pridal sa k nim i Jim. Traja kamaráti tak opúšťajú krásny ostrov a odchádzajú do neznáma...

Nakoniec dobrodružnej cesty sa dostali až na pobrežie Číny, ktorej v tom čase vládol smútiaci cisár. Jeho dcéra, princezná Li Si, bola totižto unesená a držaná v Dračom meste. Lukáš a Jim teda ponúkli pomoc a vydali sa hľadať princeznú. Počas ich dobrodružstiev však Jim začal odhaľovať aj pravdu o jeho tajomnej minulosti…

 

Originálny názov: Jim Button and Luke the Engine Driver; Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer                       Predloha: Michael Ende (kniha)
Žáner: dobrodružný, rodinný, fantasy
Rok: 2018
Krajina pôvodu: Nemecko
Réžia: Dennis Gansel
Hrajú: Shirley MacLaine, Henning Baum, Solomon Gordon, Michael Bully Herbig, Solomon Gordon, Henning Baum, Annette Frier, Christoph Maria Herbst, Uwe Ochsenknecht, Milan Peschel a i.
Hudba: Ralf Wengenmayr

 

 

(nemecky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Jim Gombička, Lukáš a lokomotíva Ema, (anglicky): Jim Button and Luke the Engine Driver (Malao Film), (nemecky): Facebook, Instagram, Pintaram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Film je nakrútený podľa literárnej predlohy nemeckého spisovateľa Michael Endeho (celým menom Michael Andreas Helmuth Ende). Tento spisovateľ bol jeden z najpopulárnejších autorov 20. storočia a to najmä vďaka jeho knihám venovaných detskému čitateľovi. Diela zaznameli celosvetový úspech a boli adaptované pre divadlo, film a televíziu. Predalo sa znich viac ako 30 mil. kusov a boli preložené do 40 jazykov. Jeho knihy sa odohrávajú medzi realitou a svetom fantázie.

Celosvetovo známym sa stal vďaka filmu Nekonečný príbeh (Die unendliche Geschichte; The NeverEnding Story, 1984) ktorý bol tiež nakrútený podľa jeho knižnej predlohy. Svetoznáma sa stalai i rovnomenná titulná pieseň.

Odporúčame

Psia duša 2 /dabing/

Kino

Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo ...