Dnes je 22.09.2018, meniny má Móric.   

LUNETRDLO: Obvoďák

KlubArt a MsKC Žiar nad Hronom si dovoľujú pozvať priaznivcov amatérskeho umenia na predstavenie OBVOĎÁK v podaní Ľupčianskeho netradičného divadla čiže LUNETRDLO.

2 herci - Kubo a Jaro

Autor, dramaturgia, réžia: Janíček na druhú

O HRE ... Radosti aj strasti života obvodného lekára na vidieckej ambulancii. Milovanie aj nemilovanie svojho „poslania", ktoré je „základom celej tej lekárskej pyramídy". Obvoďák a internisti, obvoďák a chirurgovia, obvoďák a záchranári, obvoďák a urológovia, očiari, gynekológovia, kardiológ a ...policajti. Počas lekárskej návštevy v rámci pohotovostnej služby sa ti môže premietnuť celý život. Až do smrti.

O SÚBORE ... Na trhu divadelných úletov pôsobí LUNETRDLO od roku 1992. Boli nejaké skúsenosti, bolo javisko, boli ľudia a hlavne bola chuť. A dokonca bola aj historická príležitosť, lebo ľupčianske divadlo si pripomínalo 155 rokov od uvedenia prvej inscenácie. V repertoári sa za tie roky vystriedalo kadečo, ale až doposiaľ (snáď to nebude znieť moc sebavedome) striktne autorské inscenácie, či predstavenia „na motívy". Pôsobíme po okolí blízkom aj vzdialenom. (minule sme boli aj v Ružomberku). Prisudzujú nám zvláštnu „lunetrdlácku" poetiku, nuž asi ju naozaj máme a tak nejako sa jej raz humorne, inokedy možno vážnejšie držíme.

Odporúčame

Divadlo B. Polívky: Šašek a syn

Divadlo

Životom prežitý kráľ šašov je poverený prevýchovou mladého šľachtica v šaša. Novic je pod jeho vedením – a ...

Jan Palach /ČV/

Kino

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo ...

Na krídlach anjelov 2018

Zábava

Pozývame vás na benefičné podujatie Na krídlach anjelov 2018 v stredu 17. októbra od 14.00 h v Hlavnej ...