Dnes je 23.07.2019, meniny má Oľga.   

LUNETRDLO: Obvoďák

KlubArt a MsKC Žiar nad Hronom si dovoľujú pozvať priaznivcov amatérskeho umenia na predstavenie OBVOĎÁK v podaní Ľupčianskeho netradičného divadla čiže LUNETRDLO.

2 herci - Kubo a Jaro

Autor, dramaturgia, réžia: Janíček na druhú

O HRE ... Radosti aj strasti života obvodného lekára na vidieckej ambulancii. Milovanie aj nemilovanie svojho „poslania", ktoré je „základom celej tej lekárskej pyramídy". Obvoďák a internisti, obvoďák a chirurgovia, obvoďák a záchranári, obvoďák a urológovia, očiari, gynekológovia, kardiológ a ...policajti. Počas lekárskej návštevy v rámci pohotovostnej služby sa ti môže premietnuť celý život. Až do smrti.

O SÚBORE ... Na trhu divadelných úletov pôsobí LUNETRDLO od roku 1992. Boli nejaké skúsenosti, bolo javisko, boli ľudia a hlavne bola chuť. A dokonca bola aj historická príležitosť, lebo ľupčianske divadlo si pripomínalo 155 rokov od uvedenia prvej inscenácie. V repertoári sa za tie roky vystriedalo kadečo, ale až doposiaľ (snáď to nebude znieť moc sebavedome) striktne autorské inscenácie, či predstavenia „na motívy". Pôsobíme po okolí blízkom aj vzdialenom. (minule sme boli aj v Ružomberku). Prisudzujú nám zvláštnu „lunetrdlácku" poetiku, nuž asi ju naozaj máme a tak nejako sa jej raz humorne, inokedy možno vážnejšie držíme.

Odporúčame

KINO NA SCHODOCH 2019

Kino

Premieta sa pred Kaviarňou u Shakespeara v MsKC /oproti Prioru/. Vstup ZADARMO. V prípade nepriaznivého počasia sa premieta v ...

KINO POD HOLÝM NEBOM

Kino

Premietanie pod holým nebom v Green Parku (pri parku Š. Moysesa) v Žiari nad Hronom /podujatie na Facebooku/   ...