Dnes je 23.03.2019, meniny má Adrián.   

MŠK Žiar nad Hronom najúspešnejším klubom Majstrovstiev republiky

Zverejnené: 12.12.2018 14:33:15 |   | vytlačiť
obr: MŠK Žiar nad Hronom najúspešnejším klubom Majstrovstiev republiky

Začiatok decembra patrí už tradične najvýznamnejšej domácej súťaži v karate – Majstrovstvám republiky. Majstrovstvá republiky sú náročným turnajom, na ktorý si treba vybojovať postup z regionálnych súťaží alebo Slovenského pohára. Tak je zaručená vysoká úroveň štartujúcich.

Tento rok sa najlepší slovenskí juniorskí a dorasteneckí karatisti stretli 1. decembra v Trnave, aby zabojovali o tituly majstrov Slovenska a o možnosť reprezentovať Slovensko na februárových Majstrovstvách Európy, ktoré sa budú konať v Dánsku. V konkurencii 378 súťažiacich z 54 klubov z celého Slovenska sa Žiarčania opäť nestratili a ziskom 7 titulov v individuálnych kategóriách sa stali najúspešnejším klubom podujatia.

V súborných cvičeniach kata sa Šimon Sečkár prebojoval až do finále, kde už na súpera nestačil a prehral najtesnejším výsledkom 2:3. Patrí mu titul vicemajstra Slovenska v kata mladších dorastencov.

Ostatné pódiové umiestnenia vybojovali Žiarčania v športovom zápase kumite. V starších juniorkách skvelú bojovnosť ukázala Nina Jelžová, ktorá nenašla premožiteľku vo svojej váhovej kategórii nad 68 kg, a tak isto sa jej darilo aj v takzvanej kráľovskej kategórii bez rozdielu hmotnosti, kde opäť zvíťazila. Nina si tak z Majstrovstiev odniesla 2 tituly Majsterky republiky. V starších juniorkách ďalší titul Majsterky republiky vybojovala Dominika Veisová v kategórii do 50 kg. Poslednou bodujúcou bola Kornélia Bugárová, ktorá obsadila bronzovú priečku v kategórii nad 68 kg.

Ani naši juniori sa nedali zahanbiť. Natália Rajčanová v kategórii junioriek do 53 kg opäť ukázala skvelú pripravenosť žiarskeho tímu a súperkám nedala šancu. Ďalší titul išiel do Žiaru. V kategórii juniorov do 76 kg nastúpili za žiarske farby Aris Nikolas Čela a Zdenko Vanka. Vo veľmi ťažkej kategórii chalani podali perfektný výkon. Arisovi sa podarilo vybojovať bronz. Zdenko sa prebojoval až do finále, kde za nepriaznivého stavu nakoniec otočil skóre vo svoj prospech a titul Majstra republiky právom patril jemu.

V kategóriách mladších dorastencov to tiež sypalo. Šimon Sečkár je už 4-násobným Majstrom republiky v kata, no na titul zo športového zápasu kumite si musel ešte počkať. Čakanie sa konečne skončilo, keď tentoraz v kategórii do 45 kg prešiel víťazne cez všetkých súperov a vytúžený titul Majstra republiky v športovom zápase konečne vybojoval. V tej istej kategórii sa darilo aj Adamovi Dolnickému, ktorý domov odišiel s bronzom. V kategórii mladších dorasteniek do 45 kg sme mali dve pretekárky Alexandru Kalamárovú a Patríciu Vankovú. Patrícii sa napokon podarilo vybojovať bronz. Milým prekvapením bol výkon Alexandry, ktorá tentoraz nenašla premožiteľku a tak uzatvorila zbierku Majstrovských titulov v individuálnych kategóriách.

Súčasťou Majstrovstiev boli aj zápasy trojčlenných družstiev. To, že naši mladší dorastenci mali svoj deň, ukázali aj tu. Družstvo v zložení Adam Dolnický, Šimon Sečkár a hosťujúci Somin Kováč (Triumph Šurany) sa nakoniec prebojovali do víťazného finále a úspechom v individuálnych kategóriách im pribudol ešte titul Majstrov Slovenska v kumite družstiev.

Juniorské družstvo v zložení Aris Nikolas Čela, Zdenko Vanka a hosťujúci Kristián Szabó (Kachi Nitra) sa prebojovalo až do finále, no tu už sa z víťazstva tešili naši súperi. Našim chlapcom ostal titul Vicemajstrov.

Ani dievčatá sa nedali zahanbiť. Mladšie dorastenky v zložení Ariana Nikoleta Čela, Ivana Gahírová a Patrícia Vanková si v družstvách vybojovali bronz a podobne skončili aj staršie juniorky Nina Jelžová, Dominika Veisová, Kornélia Bugárová a hosťujúca Saskia Adamová (Katsudo Sabinov).

Na slávnostnom nástupe boli odmeňovaní aj celkoví víťazi Slovenského pohára. Pohár od prezidenta Slovenského zväzu karate si prevzali Nina Jelžová, Šimon Sečkár (kata aj kumite), Natália Rajčanová a Patrícia Vanková.

Karatisti z MŠK Žiar nad Hronom opäť ukázali, že patria k špičkám na Slovensku. Poďakovanie patrí pretekárom, trénerom, mestu Žiar nad Hronom, Športovému mestskému klubu Žiar nad Hronom a všetkým tým, ktorí karate v meste Žiar nad Hronom podporujú.

 


Novinky

21.03.2019 09:01:30 Kultúra

BBSK zaviedol prepojený knižnično-informačný systém. Ľudia si môžu objednávať knihy z ktorejkoľvek knižnice v kraji

Chodíte do knižnice v Kremnici a chcete si požičať knižku, ktorú aktuálne v knižnici nemajú? Možno ju majú v knižnici v ...

20.03.2019 13:00:49 Šport

Kampaň Vyzvi srdce k pobyhu je tu opäť!

Od 25. 3. do 16. 6. bude prebiehať už 8. ročník celoslovenskej medzinárodne koordinovanej kampane na zvýšenie pohybovej aktivity dospelej ...

20.03.2019 09:11:12 Naše mesto

Svetový deň vody 2019

Svetový deň vody (World Water Day) si svet pripomína každoročne 22. marca už od roku 1993, kedy bol po prvýkrát ...

20.03.2019 09:01:50 Šport

Basketbal: Tesné víťazstvo v dramatickom závere.

1. Slovenská  liga Muži - skupina o 1-6 miesto Sobota  17.03.2019 MŠK BK Žiar nad Hronom : KB Slávia TU ...

19.03.2019 13:08:52 Naše mesto

Veľká rekonštrukcia mostu nad železničnou stanicou už v tomto roku

Most nad železničnou stanicou je dlhodobo v zlom stave. Keďže denne ním prechádzajú stovky vozidiel, Slovenská správa ciest rozhodla o jeho oprave. ...

19.03.2019 08:13:50 Naše mesto

Draci na vežiach

Opäť by sme chceli niečo málo pripomenúť z nedávnej histórie nášho kaštieľa. Tak ako všetci vidíme, pomaly sa odkrýva autentická krása ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 TUBAPACK mestská liga v malom futbale
 Voľby do Európskeho parlamentu 2019