Dnes je 16.01.2019, meniny má Kristína.   

MŠK Žiar nad Hronom najúspešnejším klubom Majstrovstiev republiky

Zverejnené: 12.12.2018 14:33:15 |   | vytlačiť
obr: MŠK Žiar nad Hronom najúspešnejším klubom Majstrovstiev republiky

Začiatok decembra patrí už tradične najvýznamnejšej domácej súťaži v karate – Majstrovstvám republiky. Majstrovstvá republiky sú náročným turnajom, na ktorý si treba vybojovať postup z regionálnych súťaží alebo Slovenského pohára. Tak je zaručená vysoká úroveň štartujúcich.

Tento rok sa najlepší slovenskí juniorskí a dorasteneckí karatisti stretli 1. decembra v Trnave, aby zabojovali o tituly majstrov Slovenska a o možnosť reprezentovať Slovensko na februárových Majstrovstvách Európy, ktoré sa budú konať v Dánsku. V konkurencii 378 súťažiacich z 54 klubov z celého Slovenska sa Žiarčania opäť nestratili a ziskom 7 titulov v individuálnych kategóriách sa stali najúspešnejším klubom podujatia.

V súborných cvičeniach kata sa Šimon Sečkár prebojoval až do finále, kde už na súpera nestačil a prehral najtesnejším výsledkom 2:3. Patrí mu titul vicemajstra Slovenska v kata mladších dorastencov.

Ostatné pódiové umiestnenia vybojovali Žiarčania v športovom zápase kumite. V starších juniorkách skvelú bojovnosť ukázala Nina Jelžová, ktorá nenašla premožiteľku vo svojej váhovej kategórii nad 68 kg, a tak isto sa jej darilo aj v takzvanej kráľovskej kategórii bez rozdielu hmotnosti, kde opäť zvíťazila. Nina si tak z Majstrovstiev odniesla 2 tituly Majsterky republiky. V starších juniorkách ďalší titul Majsterky republiky vybojovala Dominika Veisová v kategórii do 50 kg. Poslednou bodujúcou bola Kornélia Bugárová, ktorá obsadila bronzovú priečku v kategórii nad 68 kg.

Ani naši juniori sa nedali zahanbiť. Natália Rajčanová v kategórii junioriek do 53 kg opäť ukázala skvelú pripravenosť žiarskeho tímu a súperkám nedala šancu. Ďalší titul išiel do Žiaru. V kategórii juniorov do 76 kg nastúpili za žiarske farby Aris Nikolas Čela a Zdenko Vanka. Vo veľmi ťažkej kategórii chalani podali perfektný výkon. Arisovi sa podarilo vybojovať bronz. Zdenko sa prebojoval až do finále, kde za nepriaznivého stavu nakoniec otočil skóre vo svoj prospech a titul Majstra republiky právom patril jemu.

V kategóriách mladších dorastencov to tiež sypalo. Šimon Sečkár je už 4-násobným Majstrom republiky v kata, no na titul zo športového zápasu kumite si musel ešte počkať. Čakanie sa konečne skončilo, keď tentoraz v kategórii do 45 kg prešiel víťazne cez všetkých súperov a vytúžený titul Majstra republiky v športovom zápase konečne vybojoval. V tej istej kategórii sa darilo aj Adamovi Dolnickému, ktorý domov odišiel s bronzom. V kategórii mladších dorasteniek do 45 kg sme mali dve pretekárky Alexandru Kalamárovú a Patríciu Vankovú. Patrícii sa napokon podarilo vybojovať bronz. Milým prekvapením bol výkon Alexandry, ktorá tentoraz nenašla premožiteľku a tak uzatvorila zbierku Majstrovských titulov v individuálnych kategóriách.

Súčasťou Majstrovstiev boli aj zápasy trojčlenných družstiev. To, že naši mladší dorastenci mali svoj deň, ukázali aj tu. Družstvo v zložení Adam Dolnický, Šimon Sečkár a hosťujúci Somin Kováč (Triumph Šurany) sa nakoniec prebojovali do víťazného finále a úspechom v individuálnych kategóriách im pribudol ešte titul Majstrov Slovenska v kumite družstiev.

Juniorské družstvo v zložení Aris Nikolas Čela, Zdenko Vanka a hosťujúci Kristián Szabó (Kachi Nitra) sa prebojovalo až do finále, no tu už sa z víťazstva tešili naši súperi. Našim chlapcom ostal titul Vicemajstrov.

Ani dievčatá sa nedali zahanbiť. Mladšie dorastenky v zložení Ariana Nikoleta Čela, Ivana Gahírová a Patrícia Vanková si v družstvách vybojovali bronz a podobne skončili aj staršie juniorky Nina Jelžová, Dominika Veisová, Kornélia Bugárová a hosťujúca Saskia Adamová (Katsudo Sabinov).

Na slávnostnom nástupe boli odmeňovaní aj celkoví víťazi Slovenského pohára. Pohár od prezidenta Slovenského zväzu karate si prevzali Nina Jelžová, Šimon Sečkár (kata aj kumite), Natália Rajčanová a Patrícia Vanková.

Karatisti z MŠK Žiar nad Hronom opäť ukázali, že patria k špičkám na Slovensku. Poďakovanie patrí pretekárom, trénerom, mestu Žiar nad Hronom, Športovému mestskému klubu Žiar nad Hronom a všetkým tým, ktorí karate v meste Žiar nad Hronom podporujú.

 


Novinky

10.01.2019 10:33:34 Šport

Basketbal: Proti súperom z východu boli Žiarčania lepším tímom

MŠK BK Žiar nad Hronom - BK Slovenský Orol Levoča 134:36 (30:9, 28:10, 41:9, 35:8) Body: Kucej 29, Greguš 15, ...

07.01.2019 09:39:38 Naše mesto

Dokedy potrvá toto pravé zimné počasie?

Vianoce a záver roka 2018 sa v našom regióne vyznačoval teplým počasím. Vianočné oteplenie je fenomén, ktorý prichádza rok čo rok práve ...

04.01.2019 11:58:02 Naše mesto

Polícia zaznamenala podvody na senioroch aj v našom okrese. Na toto si treba dávať pozor!

Polícia v Banskobystrickom kraji opäť zaznamenala prípady, kedy sa neznámi páchatelia pokúsili o podvod na senioroch. Na túto protiprávnu činnosť, pri ktorej ...

18.12.2018 12:16:47 Naše mesto

Nádej na biele Vianoce sa rozplynula

Začiatok tohtoročnej zimy sa zatiaľ vyznačoval veľkou premenlivosťou. Do Štedrého dňa od našej predpovedi zostáva ešte týždeň, čo je z pohľadu ...

18.12.2018 09:08:20 Naše mesto

Za odvoz odpadu si po novom priplatíme

Od 1. januára 2019 dochádza k zmene výšky sadzby za liter zmesového komunálneho odpadu pre pôvodcov odpadov na území mesta. Zmena ...

12.12.2018 14:33:15 Šport

MŠK Žiar nad Hronom najúspešnejším klubom Majstrovstiev republiky

Začiatok decembra patrí už tradične najvýznamnejšej domácej súťaži v karate – Majstrovstvám republiky. Majstrovstvá republiky sú náročným turnajom, na ktorý si ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Voľby prezidenta Slovenskej republiky
 SMS info - odoberajte SMS od mesta priamo do vášho mobilu