Dnes je 16.07.2018, meniny má Drahomír.   

Na Čokoládovej tretre sme mali zastúpenie aj my

Zverejnené: 20.06.2018 09:09:26 |   | vytlačiť
obr: Na Čokoládovej tretre sme mali zastúpenie aj my

Len 48 z celkovo 14 000 súťažiacich detí z Čiech, Poľska a Slovenska si vybojovalo právo štartu na medzinárodnom Superfinále Čokoládovej Tretry v Ostrave. Jednou z nich bola aj Žiarčanka Paťka Bieliková.

Čokoládová Tretra, unikátny atletický projekt pre šprintérske talenty mal 13. júna svoje vyvrcholenie počas hlavného programu ostravskej Zlatej Tretry IAAF World Challenge.

Slovenské deti ukázali výsledky, ktoré by im mohli starší slovenskí atléti závidieť. V medzinárodnej konkurencii získali 7 z 18 medailových miest, z toho dve prvenstvá, dve druhé, tri tretie a k tomu pridali dve štvrté miesta! Desať z dvanástich štartujúcich malých slovenských šprintérov v ostravskom kotle dobehlo do piateho miesta!

40 cm vysokú trofej – čokoládovú tretru, ktorá je napodobeninou kryštálovej trofeje pre najlepších seniorov, získali Paťka Bieliková zo Žiaru nad Hronom v behu na 100 m a Samuel Nduka z Nitry na 300 m.

Len o 6 stotín sekundy uniklo víťazstvo na 100 m chlapcov sedemročnému Alexovi Matejovi z ŠK Jablonica, za ktorým finišoval na bronzovom mieste Dominik Michalko z Petržalky.

Výnimočný talent preukázala 8-ročná Nelka Kucáková z Atletika Košice o.z., ktorá po minuloročnom víťazstve v Superfinále na 100 m, ako jediná dokázala získať medailu medzi o rok staršími dievčatami, a to striebornú na 200 m.

Na medzinárodnom Superfinále Čokoládovej tretry sa slovenským dievčatám podaril neobvyklý úspech. Druhý rok za sebou zvíťazili najmladšie, 7-ročné Slovenky, v behu na 100 m (rok pred tým Nelka Kucáková), pričom tento rok získala ešte bronz pre Slovensko Adélka Koyšová z Dubnice. Medailovú zbierku doplnila bronzom všestranná Emka Bendová z Bratislavy na 300 m.

Na Slovensku sa zapojilo do pretekania 1 200 detí, ktoré mali možnosť priameho kontaktu so svojimi vzormi - Igorom Kováčom, Jankom Volkom, Dankou a Jankou Velďákovou.

Ambasádorom Čokoládovej Tretry je trojnásobný olympijský víťaz, majster sveta a svetový rekordér v hode oštepom Ján Železný, ktorý aj osobne dekoruje 6 najlepších detí pred zaplneným ostravským štadiónom.

 


Novinky

16.07.2018 08:35:40 Naše mesto

Vyšplhajú sa teploty v druhej polovici júla nad tridsať?

Tohtoročné leto je zatiaľ premenlivé. Stabilné slnečné počasie sa nám akosi nevie ustáliť na dlhšie obdobie. Keď už sa počasie ...

10.07.2018 12:29:22 Naše mesto

Prevádzka materskej školy počas školských letných prázdnin

Prevádzka Materskej školy na Ul. Dr. Janského a jej elokovaných pracovísk je cez letné prázdniny v  tzv. letnom režime. To ...

03.07.2018 07:53:34 Naše mesto

Staré smetné koše zmiznú z ulíc. Nahradia ich betónové modely

Tento rok pribudne v uliciach mesta 48 kusov nových separačných smetných košov. Ide pritom o prototypy, ktoré sa vyrábajú podľa návrhu a požiadaviek ...

02.07.2018 09:08:37 Naše mesto

Po chladnejších dňoch prichádza postupné otepľovanie

Náhle ochladenie, ktoré nás v poledných dňoch sprevádzalo, sa značne naťahuje. Ide o jedno z najvýraznejších ochladení, minimálne od konca zimy. Žiarsky meteorológ ...

29.06.2018 14:49:46 Naše mesto

Žiarčanov na voľné parkovacie miesto navedie mobilná aplikácia

Mesto Žiar nad Hronom plánuje, v rámci projektu Smart City, osadiť na parkovacie miesta v centrálnej mestskej zóne a novovybudované miesta pri bývalom ...

29.06.2018 09:36:20 Naše mesto

Jednotka si pre svojich žiakov pripravila prekvapenie. Navštívila ich futbalová hviezda Milan Škriniar

V pondelok 25. júna pripravila „Jednotka“ pre svojich žiakov veľké prekvapenie. Zorganizovala návštevu slovenského futbalového reprezentanta, a zároveň svojho bývalého žiaka ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
 E-mail info - dostávajte oznamy a správy z diania v meste priamo do vašej e-mailovej schránky