Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 15.08.2022, meniny má Marcela.   

Pohronie hlási návrat ku koreňom

Zverejnené: 15.07.2022 11:39:05 |   | vytlačiť
obr: Pohronie hlási návrat ku koreňom

FK Pohronie predstavilo skupinu hráčov, ktorí prichádzajú do kádra počas letnej prípravy na nadchádzajúcu sezónu v 2. lige. Klub sa aktuálne snaží riadiť filozofiou, ktorá v Pohroní fungovala v 2. lige a ktorú nazvali „Späť ku koreňom“. Signalizuje najmä návrat k práci s domácimi hráčmi, ktorých časť budú tvoriť odchovanci alebo futbalisti pochádzajúci zo širšieho regiónu Žiaru nad Hronom.

Prvú skupinu prichádzajúcich hráčov sa klub rozhodol predstaviť prostredníctvom fotografií z centra mesta Žiar nad Hronom. „To, že sme sa rozhodli nafotiť kampaň s novými posilami práve na námestí v Žiari nad Hronom nie je náhoda,“ vysvetľuje Filip Holec, generálny manažér klubu a dodáva: „Už na konci uplynulej sezóny sme signalizovali, že sa chceme vrátiť k tomu, čo tu úspešne fungovalo pred pár rokmi. V druhej lige sa osvedčil piatok večer ako hrací termín domácich zápasov, tak sa k nemu vraciame. Tiež sme sa rozhodli ísť cestou mladých slovenských hráčov, a takisto dať šancu aj domácim odchovancom.

V kádri by malo figurovať 15 hráčov s ročníkom narodenia 2001 alebo aj mladších. Samozrejme, ambicióznych mladíkov bude dopĺňať niekoľko skúsených futbalistov aj so skúsenosťami z Fortuna ligy. „V mužstve musíme vhodne skĺbiť mladosť so skúsenosťou a objaví sa tam pár zahraničných hráčov, ktorí majú v sebe prvky, ktoré sa v našich končinách ťažko hľadajú,“ vysvetľuje ďalej Filip Holec a ako naznačuje. „Snažíme sa vyskladať mužstvo, ktoré bude konkurencieschopné, každý dielik mozaiky v kádri má svoj zmysel či už ide o Netolického alebo o Berishu. Každý hráč získa svoj význam v kolektíve a veríme, že zdravo vyskladaná a súdržná kabína sa prejaví aj na ihrisku. Jednotlivých hráčov budeme predstavovať prostredníctvom sociálnych sietí, ja môžem len dodať, že pokiaľ sa nám tento mix mladosti, dravosti, skúsenosti a domáceho srdca podarí, tak to bude najlepšou pozvánkou na žiarsky štadión.

Pohronie hlási návrat ku koreňom

Samuel Urgela: 19-ročný mládežnícky reprezentant Slovenska a domáci rodák je prvým z plejády lokálnych hráčov, ktorí prichádzajú naspäť do Pohronia. 

Tento stredopoliar k nám prestupuje z FK Železiarne Podbrezová, podpísal zmluvu na tri roky s opciou. 

Vladimír Barbora: príchod ľavého obrancu či krídelníka, ktorý pochádza zo Žarnovice, je ďalším kúskom do mozaiky z cyklu „späť ku koreňom“, ktorým sa klub snaží angažovať hráčov, ktorí pochádzajú z okolia Žiaru nad Hronom alebo sú odchovancami FK Pohronie. 

Jakub Čunta: do nášho tímu prestúpil aj 25-ročný ľavonohý krídelník z ŠTK Šamorín, ktorý v minulosti pôsobil aj vo Fortuna lige. 

Ardian Berisha zo Švédska: medzi novými hráčmi FK Pohronie, ktorý začiatkom letnej prípravy posilňujú tím, sa objavil aj 24-ročný hrotový útočník, ktorý v minulej sezóne obliekal dres FK Senica. Vzhľadom na jeho typológiu je ideálnym doplnením na hrot útoku. S klubom podpísal dvojročnú zmluvu.

Viktor Tatár: tento 19-ročný odchovanec prichádza tak, ako dvojica ďalších spoluhráčov, z Podbrezovej. V uplynulej sezóne podával v prvej dorasteneckej lige stabilné výkony, strelil 8 gólov a vybojoval množstvo pokutových kopov.

Patrik Abrahám: 30-ročný útočník sa po pôsobení v Komárne vracia domov, s klubom sa dohodol na ročnom kontrakte. Patrik je silný pri štandardných situáciách, dokáže rozhodovať zápasy v kľúčových okamihoch a takisto je aj jeho návrat impulzom pre domáceho fanúšika. 

Norbert Brodziansky: 20- ročný defenzívny stredový hráč, ktorý takisto začínal svoje futbalové kroky v Žiari, sa vracia domov a podpíše viacročnú zmluvu. 

Alex Holub: prichádza na ročné hosťovanie z MFK Ružomberok. 22-ročný stopér, ktorý odohral kompletnú minulú sezónu druhej ligy v drese Rohožníka prichádza vystužiť stopérsky post. 

Bálint Krén: 21-ročný slovenský obranca a odchovanec ETO Györ podpíše s klubom viacročný kontrakt.

Pohronie hlási návrat ku koreňom

Rastislav Urgela ako asistent trénera a Andrej Kostolanský trénerom brankárov

Realizačný tím je v tejto chvíli kompletný. Po pár rokoch odlúčenia sa do nášho klubu vracia Rasťo Urgela ako asistent hlavného trénera. Na dôležitú pozíciu trénera brankárov prichádza Andrej Kostolanský, skúsený odborník, ktorý pripravoval brankárov v národných tímoch Bahrajnu, Jemenu, Spartaku Trnava či olympijskom výbere Iraku. Výraznú stopu v Spartaku Trnava zanechal aj ako športový riaditeľ. „Pri rozhodovaní zavážilo najmä rodinné prostredie, kvalitné tréningové podmienky i zmysluplné nastavenie klubu. Profesionalita a serióznosť vedenia klubu pri spoločných jednaniach iba urýchlili moje rozhodnutie stať sa súčasťou realizačného tímu FK Pohronie. Už teraz sa úprimne teším na prácu s perspektívnym tímom a taktiež, po dlhšom čase na komunikáciu počas tréningov v rodnom jazyku. V klube je cítiť, že sa tvorí čosi nové, preto si vážim prejavenej dôvery a verím, že svojou prácou budem prispievať ku klubovému progresu a napĺňaniu jednotlivých cieľov,” uviedol po príhode do klubu Kostolanský.

Pohronie hlási návrat ku koreňom

 


Novinky

12.08.2022 11:46:21 Naše mesto

V Žiarskom chlpáči sa budú pravidelne konať dni otvorených dverí

Činnosť útulku Žiarsky chlpáč, ktorý sa nachádza v našom meste, sa poriadne rozbieha. Vďaka rôznym akciám sa snažia dostať do ...

10.08.2022 07:44:48 Šport

Maťka Hrabajová získala 1. miesto na stolnotenisovom turnaji

V pondelok, 8. augusta sa na Slnečných jazerách v Senci začal prvý zo série troch medzinárodných mládežníckych turnajov Satelity 2022. ...

10.08.2022 06:41:03 Naše mesto

Mesto sa stará o dreviny v suchom počasí

Počas tohto leta je situácia s vodou alarmujúca a dlhé suchá trápia aj zeleň a dreviny v Žiari nad Hronom. ...

05.08.2022 11:16:53 Šport

Basketbalový klub s novým vedením 

Vo štvrtok 28.7.2022 sa v klubovni BK v ZUS aréne uskutočnila ustanovujúca výkonná rada BK MŠK Žiar nad Hronom. Vedením ...

05.08.2022 10:32:54 Šport

Žiarski basketbalisti idú do novej sezóny s vysokými ambíciami

Žiarski muži MBK idú do novej sezóny s vysokými ambíciami. Vo štvrtok, 4. augusta 2022 ju otvorili prvým tréningom. Žiarski ...

04.08.2022 10:56:20 Naše mesto

Rekordný ročník kampane Do práce na bicykli

Od 1. júna 2022 sa mohli zamestnanci zapojiť do súťažnej časti kampane Do práce na bicykli 2022. Aj počas 9. ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Pomoc Ukrajine
 Žiarsky jarmok 2022