Dnes je 23.07.2019, meniny má Oľga.   

PROJEKT 100

V tomto ročníku ponúkneme divákom až 11 filmov a 2 krátke predfilmy, spolu teda 13 titulov.

Ako otvárací film prehliadky sme zvolili silnú drámu ocenenú Strieborným medveďom za scenár na tohtoročnom Berlinale SPOJENÉ ŠTÁTY LÁSKY Tomasza Wasilewskeho. V tohtoročnom výbere nebude chýbať kontroverzná KOMORNÁ Park Chan – wooka a cenami ovenčený MUSTANG tureckej režisérky Deniz Gamze Ergüven. Diváci určite ocenia aj film TOTO JE NÁŠ SVET Matta Rosa s Viggom Mortensenom v hlavnej úlohe, ktorý má na konte napríklad Cenu divákov z MFF Karlovy Vary. Nebude chýbať víťaz Berlinale OHEŇ NA MORI Gianfranca Rosiho. K tomu premietneme aj krátky predfilm maďarskej režisérky Lucy Tóth SUPERBIA

V rámci PROJEKT 100 – 2016 uvedieme aj veľmi očakávaný film SKÚŠKA DOSPELOSTI Cristiana Mungiua a samozrejme zástupcu na prehliadke bude mať aj Slovensko. Predstavíme 5 OCTOBER Martina Kollára a k nemu krátku snímku BRAČEK JELENČEK Zuzany Žiakovej.

Ako každý rok i tentoraz sme zaradili filmy zo Zlatého fondu kinematografie. Divákom na veľké plátna prinesieme opäť CESTU DO FANTÁZIE Hajaa Mijazakiho (aj s českým dabingom)  a dve kultové snímky v digitálnej remastrovanej verzii – SEDEM STATOČNÝCH Johna Sturgesa a ZVÄČŠENINU Michelangela Anronioniho.

Tým sa však Projekt 100 neskončí. V januári ponúkneme v rámci prehliadky ešte jeden titul, absolútnu novinku režiséra Xaviera Dolana JE TO LEN KONIEC SVETA a to pod hlavičkou Projekt 100 – špeciál.

 

Odporúčame

KINO NA SCHODOCH 2019

Kino

Premieta sa pred Kaviarňou u Shakespeara v MsKC /oproti Prioru/. Vstup ZADARMO. V prípade nepriaznivého počasia sa premieta v ...

KINO POD HOLÝM NEBOM

Kino

Premietanie pod holým nebom v Green Parku (pri parku Š. Moysesa) v Žiari nad Hronom /podujatie na Facebooku/   ...