Dnes je 22.07.2019, meniny má Magdaléna.   

Rudolf Pradla: Energia okamihu

Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom Vás pozýva na autorskú výstavu 

Rudolfa  Pradlu: ENERGIA OKAMIHU

Fotoobrazy z cestovania po krajinách sveta
10. jún – 24. júl 2016
Výstavná sieň MsKC Ul. SNP 119 Žiar nad Hronom

Otvorené: Po - Pia 8:00 - 20:00 h Vstup voľný!
Info: A Kršiaková 0915 727 066
www.mskcentrum.sk

 

 

Rudolf Pradla

Narodil sa 27.3.1960 v Handlovej. Študoval na Gymnáziu v Kremnici a následne na Slovenskej Technickej Univerzite v Bratislave. Žije v Žiari nad Hronom,  jeho pracovný život je od počiatku spojený s energetikou a v súčasnosti pracuje v spoločnosti Teplo GGE s.r.o. Má manželku Danielu a dve deti, Luciu a Juraja.

Voľný čas najradšej trávi na chate na Ružinej. Veľmi rád cestuje, a samozrejme, nikdy si  so sebou nezabudne pribaliť fotoaparát. Fotografia mu učarovala v čase, keď si jeho syn Juraj kúpil prvý digitálny fotoaparát za peniaze zarobené na uhorkovej brigáde v Nemecku. Od tých čias ho prakticky nepustil z ruky. Rodina a blízki okamžite uznali, že pre fotografiu má jedinečné cítenie. Netrvalo dlho a Rudolf si sám zaobstaral prvú digitálnu zrkadlovku, ktorá umožnila rozvíjať jeho talent a vášeň pre fotografovanie.

V súčasnosti sa Rudolf Pradla vo voľnom čase venuje okrem samotného fotografovania aj jeho štúdiu a rozvoju svojich schopností. Disponuje fotografickou výbavou, ktorá mu umožňuje v kombinácii s jeho znalosťami a talentom dať fotografii jeden z najkrajších rozmerov, aké súčasná doba ponúka.

Fotografovanie je však pre Rudolfa v prvom rade záľubou a malým únikom z reality. Taktiež jediným prostriedkom, ktorým sa v dnešnom uponáhľanom svete dá na malý moment zastaviť jedna z najvzácnejších vecí, ktorú máme... Čas...

„Nezaujíma ma fotografovanie nových vecí, zaujímam sa o to, ako vidieť bežné veci novým spôsobom...“

Odporúčame

KINO NA SCHODOCH 2019

Kino

Premieta sa pred Kaviarňou u Shakespeara v MsKC /oproti Prioru/. Vstup ZADARMO. V prípade nepriaznivého počasia sa premieta v ...

KINO POD HOLÝM NEBOM

Kino

Premietanie pod holým nebom v Green Parku (pri parku Š. Moysesa) v Žiari nad Hronom /podujatie na Facebooku/   ...