Dnes je 21.07.2019, meniny má Daniel.   

Struny času (od 12. apríla 2018)

Príbeh je rozprávaný očami hlavnej hrdinky Meg Murryovej, ktorá bojuje s nízkym sebavedomím a túži zapadnúť medzi ostatných spolužiakov. Je dcérou svetoznámeho fyzika, je inteligentná a talentovaná, ako jej brat Charles Wallace. Ich situáciu skomplikuje zmitnutie ich otca pána Murryeho, ktorý má drvivý dopad na celú rodinu a ich matke to zlomí srdce. 

Charles, Meg a spolužiak Calvin sa po týchto udalostiach dozvedia o existencii tzv. božských bytostí, ktoré prišli na Zem, aby našli pána Murryeho.

Spoločne sa vydávajú na dobrodružnú cestu, pomocou skladania časopriestoru sú prenášaní za hranice fantázie, kde musia bojovať so silami zla. Na Zem sa môžu vrátiť iba vtedy, keď nájdu silu na porazenie temnoty, ktorá sa rýchlo šíri celým vesmírom.

 

Originálny názov: A Winkle in Time; Predloha: Madeleine L’Engle (kniha)
Žáner: dobrodružný, rodinný, fantasy
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Ava DuVernay
Hrajú: Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Chris Pine, Gugu Mbatha-Raw, Zach Galifianakis, Michael Peña, Mindy Kaling, Storm Reid a i.
Hudba: Ramin Djawadi

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Struny času, (anglicky): A Winkle in Time (Disney-USA-Movies), Facebook, Instagram, Twitter.

Odporúčame

KINO NA SCHODOCH 2019

Kino

Premieta sa pred Kaviarňou u Shakespeara v MsKC /oproti Prioru/. Vstup ZADARMO. V prípade nepriaznivého počasia sa premieta v ...

KINO POD HOLÝM NEBOM

Kino

Premietanie pod holým nebom v Green Parku (pri parku Š. Moysesa) v Žiari nad Hronom /podujatie na Facebooku/   ...