Dnes je 18.12.2018, meniny má Sláva/Slávka.   

Už 9. ročník žiarskeho mestského polmaratónu a 7. ročník inline pretekov - Slovenský inline pohár 2018

Zverejnené: 25.04.2018 14:29:13 |   | vytlačiť
obr: Už 9. ročník žiarskeho mestského polmaratónu a 7. ročník inline pretekov - Slovenský inline pohár 2018

Mestský okruh v Žiari nad Hronom sa 12. mája tohto roku stane svedkom v poradí 9. ročníka Žiarskeho mestského polmaratónu a 7. ročníka inline pretekov, ktorý je zároveň prvým pretekom Slovenského inline pohára 2018.

Bežecké podujatie pritiahlo v minulých rokoch na túto zaujímavú trať pravidelne narastajúce množstvo bežcov a bežkýň. Minulý rok sa polmaratónu zúčastnili bežci z Ukrajiny, Maďarska, Českej republiky a, samozrejme, pretekári zo Slovenska. Mestský polmaratón v Žiari nad Hronom má svoju tradičnú certifikovanú trať, okruh v meste je divácky atraktívny, bežcom dodáva neustály kontakt s divákom a srdečné povzbudzovanie chuť a energiu do ďalších kilometrov.

Atraktívne sú i jeho doplnkové trate a sprievodné aktivity. Pre tých, ktorí si netrúfnu odbehnúť celú trať, je aj v tomto roku pripravený štafetový beh a boli by sme radi, keby sa opäť zvýšil počet štafiet (v roku 2017 štartovalo 26 štafiet). Už neoddeliteľnou súčasťou Žiarskeho mestského polmaratónu je aj inline pretek. Tento rok je to už v poradí 7. ročník, ktorý je zároveň prvým pretekom Slovenského inline pohára – SIP 2018.

Organizátorom podujatia je mesto Žiar nad Hronom a v spolupráci s Atletickým klubom MŠK, Základnou školou na Ulici M. R. Štefánika č. 17, Základnou školou na Jilemnického ulici 2 spolu s Centrom voľného času.

Športové a atletické disciplíny aj pre deti

Aj v tomto roku myslíme na deti materských a základných škôl, pre ktoré sme pripravili v priestoroch školy zaujímavé športové a atletické disciplíny pre všetky vekové kategórie, ktoré zastrešuje domáci Atletický klub MŠK.

Pre najlepších pretekárov vo všetkých kategóriách má usporiadateľ pripravené finančné odmeny, vecné ceny a pretekári, ktorí sa prihlásia do 9. mája tohto roku obdržia od organizátora upomienkový predmet (tričko polmaratónu) a pretekári inline účastnícku medailu SIP 2018. Samozrejmosťou je už poskytnutie pre všetkých účastníkov polmaratónu, štafetového behu a inline pretekov pitný režim a občerstvenie (obed).

Naším cieľom je každoročne zvyšovať úroveň preteku, aby sa všetci pretekári v Žiari nad Hronom cítili čo najlepšie a radi by sme v našom meste aj v tomto roku privítali čo najväčší počet pretekárov, a to nielen zo Slovenska. Opäť by sme radi privítali bežcov aj zo zahraničia (Keňa, Ukrajina, Maďarsko, Poľsko a ČR).

Termín uzávierky prihlášok a výška štartovného (aj s realizovaním platby na účet organizátora) je do 9. mája tohto roku na 9. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu (aj štafetový beh) je 12 eur.

Registrovať sa možno prostredníctvom online formulára na:

alebo osobne v deň pretekov (štartovné sa platí na mieste v hotovosti). Neskôr prihlásení pretekári zaplatia štartovné v plnej výške 15 eur za 1 pretekára. Časový limit pretekára je 2:20 h.

Tešíme sa na vás na športovom a bežeckom dni, ktorý sa koná pod záštitou primátora mesta Petra Antala.

Informácie o polmaratóne a SIP 2018: www.polmaraton.ziar.sk

Ján Žiak 
riaditeľ pretekov

 


Novinky

18.12.2018 12:16:47 Naše mesto

Nádej na biele Vianoce sa rozplynula

Začiatok tohtoročnej zimy sa zatiaľ vyznačoval veľkou premenlivosťou. Do Štedrého dňa od našej predpovedi zostáva ešte týždeň, čo je z pohľadu ...

12.12.2018 14:33:15 Šport

MŠK Žiar nad Hronom najúspešnejším klubom Majstrovstiev republiky

Začiatok decembra patrí už tradične najvýznamnejšej domácej súťaži v karate – Majstrovstvám republiky. Majstrovstvá republiky sú náročným turnajom, na ktorý si ...

12.12.2018 11:56:23 Naše mesto

Prerušenie prevádzky materskej školy a elokovaných pracovísk

Mesto Žiar nad Hronom ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení vydáva v súlade s vykonaným prieskumom záujmu o materskú školu počas školských prázdnin organizačný ...

12.12.2018 08:12:51 Naše mesto

V žiarskej nemocnici liečia aj zriedkavé choroby

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa zaoberajú aj chorobami, ktoré sú zriedkavé. Tie postihujú menej ako jednu osobu z 2000 ...

11.12.2018 10:22:15 Naše mesto

Na rozvoj odborného vzdelávania získala technická škola 1,3 milióna eur

Banskobystrický samosprávny kraj vytváraním strategických partnerstiev úspešne získava mimorozpočtové zdroje a tým znásobuje investície do rozvoja kraja. Na rozvoj odborného ...

10.12.2018 10:22:56 Šport

Minibasketshow po druhýkrát

Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom úzko spolupracuje so Slovenskou basketbalovou asociáciou (SBA) pri realizácii viacerých významných projektov. MINIBASKETSHOW, úspešný ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 SMS info - odoberajte SMS od mesta priamo do vášho mobilu
 E-mail info - dostávajte oznamy a správy z diania v meste priamo do vašej e-mailovej schránky