Dnes je 20.07.2018, meniny má Iľja/Eliáš.   

Už 9. ročník žiarskeho mestského polmaratónu a 7. ročník inline pretekov - Slovenský inline pohár 2018

Zverejnené: 25.04.2018 14:29:13 |   | vytlačiť
obr: Už 9. ročník žiarskeho mestského polmaratónu a 7. ročník inline pretekov - Slovenský inline pohár 2018

Mestský okruh v Žiari nad Hronom sa 12. mája tohto roku stane svedkom v poradí 9. ročníka Žiarskeho mestského polmaratónu a 7. ročníka inline pretekov, ktorý je zároveň prvým pretekom Slovenského inline pohára 2018.

Bežecké podujatie pritiahlo v minulých rokoch na túto zaujímavú trať pravidelne narastajúce množstvo bežcov a bežkýň. Minulý rok sa polmaratónu zúčastnili bežci z Ukrajiny, Maďarska, Českej republiky a, samozrejme, pretekári zo Slovenska. Mestský polmaratón v Žiari nad Hronom má svoju tradičnú certifikovanú trať, okruh v meste je divácky atraktívny, bežcom dodáva neustály kontakt s divákom a srdečné povzbudzovanie chuť a energiu do ďalších kilometrov.

Atraktívne sú i jeho doplnkové trate a sprievodné aktivity. Pre tých, ktorí si netrúfnu odbehnúť celú trať, je aj v tomto roku pripravený štafetový beh a boli by sme radi, keby sa opäť zvýšil počet štafiet (v roku 2017 štartovalo 26 štafiet). Už neoddeliteľnou súčasťou Žiarskeho mestského polmaratónu je aj inline pretek. Tento rok je to už v poradí 7. ročník, ktorý je zároveň prvým pretekom Slovenského inline pohára – SIP 2018.

Organizátorom podujatia je mesto Žiar nad Hronom a v spolupráci s Atletickým klubom MŠK, Základnou školou na Ulici M. R. Štefánika č. 17, Základnou školou na Jilemnického ulici 2 spolu s Centrom voľného času.

Športové a atletické disciplíny aj pre deti

Aj v tomto roku myslíme na deti materských a základných škôl, pre ktoré sme pripravili v priestoroch školy zaujímavé športové a atletické disciplíny pre všetky vekové kategórie, ktoré zastrešuje domáci Atletický klub MŠK.

Pre najlepších pretekárov vo všetkých kategóriách má usporiadateľ pripravené finančné odmeny, vecné ceny a pretekári, ktorí sa prihlásia do 9. mája tohto roku obdržia od organizátora upomienkový predmet (tričko polmaratónu) a pretekári inline účastnícku medailu SIP 2018. Samozrejmosťou je už poskytnutie pre všetkých účastníkov polmaratónu, štafetového behu a inline pretekov pitný režim a občerstvenie (obed).

Naším cieľom je každoročne zvyšovať úroveň preteku, aby sa všetci pretekári v Žiari nad Hronom cítili čo najlepšie a radi by sme v našom meste aj v tomto roku privítali čo najväčší počet pretekárov, a to nielen zo Slovenska. Opäť by sme radi privítali bežcov aj zo zahraničia (Keňa, Ukrajina, Maďarsko, Poľsko a ČR).

Termín uzávierky prihlášok a výška štartovného (aj s realizovaním platby na účet organizátora) je do 9. mája tohto roku na 9. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu (aj štafetový beh) je 12 eur.

Registrovať sa možno prostredníctvom online formulára na:

alebo osobne v deň pretekov (štartovné sa platí na mieste v hotovosti). Neskôr prihlásení pretekári zaplatia štartovné v plnej výške 15 eur za 1 pretekára. Časový limit pretekára je 2:20 h.

Tešíme sa na vás na športovom a bežeckom dni, ktorý sa koná pod záštitou primátora mesta Petra Antala.

Informácie o polmaratóne a SIP 2018: www.polmaraton.ziar.sk

Ján Žiak 
riaditeľ pretekov

 


Novinky

19.07.2018 12:37:00 Šport

Na tlačovke o nových posilách a fanshope

V utorok 17. júla sa na žiarskom štadióne konala tlačovka k začiatku sezóny 2018/2019, na ktorej športový riaditeľ Miroslav Poliaček hovoril ...

17.07.2018 09:10:08 Naše mesto

Rekonštrukcia chodníkov dokončená v priebehu augusta

Už v máji sa začalo s rekonštrukciou chodníkov v rámci celého mesta. Celkovo sa opraví 3710 metrov štvorcových chodníkov v sume 96 000 eur. Mesto ...

16.07.2018 08:35:40 Naše mesto

Vyšplhajú sa teploty v druhej polovici júla nad tridsať?

Tohtoročné leto je zatiaľ premenlivé. Stabilné slnečné počasie sa nám akosi nevie ustáliť na dlhšie obdobie. Keď už sa počasie ...

10.07.2018 12:29:22 Naše mesto

Prevádzka materskej školy počas školských letných prázdnin

Prevádzka Materskej školy na Ul. Dr. Janského a jej elokovaných pracovísk je cez letné prázdniny v  tzv. letnom režime. To ...

04.07.2018 08:13:49 Naše mesto

Nový asfaltový koberec je aj na autobusovom nástupišti

V rámci masívnej rekonštrukcie ciest a chodníkov v meste sa opravil aj úsek vozovky na Centrálnej autobusovej stanici. Dodávateľ prác, ktorými je spoločnosť ...

03.07.2018 07:53:34 Naše mesto

Staré smetné koše zmiznú z ulíc. Nahradia ich betónové modely

Tento rok pribudne v uliciach mesta 48 kusov nových separačných smetných košov. Ide pritom o prototypy, ktoré sa vyrábajú podľa návrhu a požiadaviek ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
 E-mail info - dostávajte oznamy a správy z diania v meste priamo do vašej e-mailovej schránky