Dnes je 19.04.2019, meniny má Jela.   

V uplynulom rok mal Žiar 17 majstrov Slovenska

Zverejnené: 20.03.2014 08:48:02 |   | vytlačiť
obr: V uplynulom rok mal Žiar 17 majstrov Slovenska

V utorok 25. februára prijal primátor Peter Antal najúspešnejších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2013. Medzi nimi bolo 17 majstrov Slovenska či 4 majstri Európy.

Oceňovanie najúspešnejších športovcov a športových kolektívov mesta sa stalo už každoročnou tradíciou. Tí najlepší si ocenenie preberajú z rúk viceprimátora, zástupcu Nadácie ZSNP a Slovalco a od primátora mesta. Za minulý rok sa Žiar môže pochváliť 17 majstrami Slovenska a 4 majstrami Európy. Úspešné boli aj kolektívy. Tri sa stali majstrami Slovenska a šesť kolektívov skončilo na 2. a 3. mieste. Oceňovanie bolo aj tento rok spojené so zaujímavým kultúrnym programom. Vystúpila v ňom vzdušná akrobacia Vertigo a silák Apolón. Ten prítomných ohúril ležaním na klincoch, rozbíjaním betónovej kocky priamo na svojej hrudi či ohýbaním železa. Nechýbala ani lahôdka - okolo krku mal omotaný ostnatý drôt a za ním ťahal vozík so šiestimi mužmi. Programom moderoval obľúbený Richard Vrablec.

Kategória žiaci, ocenených 24 športovcov: Roman Debnár (karate klub), Benjamín Žemla (aikido klub), Adam Hríň (atletický klub), Tereza Veselá (plavecký klub), Zuzana Krajčíková (atletický klub), Samuel Frindt (aikido klub), Andrej Tončík (aikido klub), Peter Matejíček (horolezecký klub), Marko Kováč (karate klub), Zdenko Vanka (karate klub), Aris Nikolas Čela (karate klub), Jakub Varhaňovský (cyklistický klub), Adam Foltán (cyklistický klub), Hugo Repáň (stolnotenisový klub), Jakub Filús (stolnotenisový klub), tanečný pár Stanislav Kubáň - Zuzana Prausová (TŠK Stella), tanečný pár Jaroslav Ihring - Natália Varechová (TŠK Stella), Alex Karkuš (plavecký klub), Marcel Juriga (športovo strelecký klub), Nina Jelžová (karate klub), Lenka Fekiačová (atletický klub), Jakub Kádaši (basketbalový klub).

Kategória dorast, ocenených 6 športovcov: Nikola Bahnová (atletický klub), Martin Kollár (atletický klub), Jakub Forgáč (atletický klub), Veronika Matejíčková (horolezecký klub), Adrian Foltán (cyklistický klub), Simon Kupec (futbalový klub Dukla BB).


Kategória muži - ženy, ocenených 10 športovcov: Vladimír Baláž (športovo strelecký klub), Bohuš Melicherčík (atletický klub), Daniel Matis (atletický klub), Marcela Kocholová (atletický klub), Daniela Kolháneková (klub vodáctva a raftingu), Martin Andreánsky (plavecký klub), tanečný pár Jaroslav Oboňa - Dominika Rošková (TŠK Stella), Ivan Tatár (karate klub), Tomáš Král (SK Victoria - preteká v paraolympijskom športe boccia).

Majstri Slovenska - súťaž jednotlivcov, ocenených 17 športovcov (Rajčanová a Láska sú 2-násobní majstri): Lukáš Muha (atletický klub), Michal Výrostko (karate klub), Martina Tatárová (karate klub), Erik Sklenka (karate klub), Šimon Sečkár (karate klub), Rastislav Štyriak (karate klub), Juraj Bellan (cyklistický klub), Kristián Zimány (cyklistický klub), Henrich Hasch (cyklistický klub), Ján Gajdošík (cyklistický klub), Ondrej Kováč (športovo strelecký klub), Matej Adamec (Svätokrížsky cech zlatokopov), Radovan Černák (karate klub), Róber Láska (športovo strelecký klub).


Majstri Európy - súťaž jednotlivcov, ocenení 4 športovci:

 • Dominika Veisová (karate klub): na Svetovom pohári Budapest open sa umiestnila na 1. mieste, na medzinárodnej súťaži Grand Prix Žilina sa umiestnila na 3. mieste a na Európskom pohári Grand Prix of Youth v Bratislave získala 2. miesto. Stala sa celkovou víťazkou Slovenského pohára v športovom zápase KUMITE. Na Majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie v Nových Zámkoch sa umiestnila na 1. mieste a získala titul majsterka Európy,
 • Natália Rajčanová (karate klub): je dvojnásobnou majsterkou Slovenska. Prvý titul získala na súťaži jednotlivcov v Prievidzi a druhý titul získala na Shito ryu asociácie v Nových Zámkoch. Na Majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie v Nových Zámkoch sa umiestnila na 1. mieste a získala titul majsterka Európy,
 • Milan Laurov (karate klub): na Majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie v Nových Zámkoch sa umiestnil na 1. mieste a získal titul majster Európy. Je členom juniorskej reprezentácie Slovenska v športovom zápase KUMITE,
 • Monika Rosenbergerová (kulturistický klub): v kategórii bikiny fitness žien do 163 cm získala 1. miesto a titul majsterka Európy 2013.

Ocenenie športový kolektív (2. alebo 3. miesto na M-SR), ocenených 6 kolektívov:

 • štafeta dorastencov Atletického klubu MŠK Žiar nad Hronom na 4 x 200 m: na halových Majstrovstvách Slovenska dorastu v Bratislave v hale Elán obsadili dorastenci 3. miesto. Zloženie štafety: Zachariáš Poliak, Martin Kollár, Daniel Nagy, Daniel Pellizola. Prezident klubu: Adam Pajunk.
 • družstvo žiakov Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom: na Majstrovstvách Slovenska v športovom zápase KUMITE obsadilo družstvo žiakov konečné 3. miesto. Zloženie družstva: Marko Kováč, Zdenko Vanka, Roman Debnár, Aris Nikolas Čela. Prezident klubu: Ľubomír Striežovský.
 • posádka žien Klubu vodáctva a raftingu MŠK Žiar nad Hronom: na Majstrovstvách Slovenska, ktorého 1. kolo sa konalo 11. mája 2013 v Iliáši - Vlkanová sa posádka žien umiestnila na 3. mieste, 2. kolo posádka neabsolvovala, 3. kolo sa uskutočnilo v Liptovskom Mikuláši, kde sa posádka umiestnila na 1. mieste, 4. kolo sa uskutočnilo v Čuňove, kde sa posádka umiestnila na 3. mieste. V celkovom poradí Majstrovstiev Slovenska sa posádka umiestnila na 2. mieste. Zloženie posádky: Daniela Kolháneková, Viktória Fričová, Lívia Klimentová, Petra Urblíková. Prezident klubu: Ivan Šimič.
 • mladší mini basketbalisti Basketbalového klubu MŠK Žiar nad Hronom: Majstrovstvá Slovenska v basketbale mladších mini basketbalistov sa hrali v Leviciach za účasti najlepších tímov západnej oblasti a východnej oblasti. Žiarčania dokázali vyhrať tri z piatich zápasov a zaslúžene získali 3. miesto z Majstrovstiev Slovenska. Zloženie družstva: Marek Novák, Hugo Kucej, Matej Ihring, Marek Grochal, Matej Golebiowski, Jakub Švec, Richard Truben, Matúš Tomášik, Juraj Greguš, Jakub Babiak, Pavel Király, Patrik Ďurica, Adam Dekýš, Juraj Kret. Realizačný tým: tréner Juraj Horváth a asistent trénera Jozef Janovič. Prezident klubu: Oľga Kubíková.
 • žiaci Základnej školy na Jilemnického ulici v Žiari nad Hronom: žiaci sa prebojovali do finále Majstrovstiev Slovenska v basketbale žiakov ZŠ. Vo finálovom turnaji sa zúčastnili všetci víťazi z krajských majstrovstiev. Finálový turnaj sa hral v dvoch skupinách, kde žiaci IV. ZŠ vyhrali „A" skupinu. V ďalších zápasoch o medaily žiaci IV. ZŠ porazili Poprad rozdielom 20 bodov a vo finále sa stretli so žiakmi zo Spišskej Novej Vsi, kde Žiar prehral pomerom 76:63. V celkovom poradí sa tak žiaci IV. ZŠ umiestnili na 2. mieste v rámci Majstrovstiev Slovenska, ale touto a jedinou prehrou v celej súťaži sa žiaci IV. ZŠ pripravili o možnosť reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách Európy. Zloženie družstva: Jaroslav Supuka, Branislav Obert, Jakub Kadáši, Roman Ševčík, Matej Záhorec, Marek Páleník, Matej Košťál, Matej Foltán. Tréneri Jozef Štábel a Štefan Muha.
 • muži Futbalového klubu Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: muži FK Pohronie sa stali víťazmi III. Ligy skupina Východ v súťažnom ročníku 2012/2013. Futbalový klub Pohronie postúpilo do II. najvyššej súťaži na Slovensku, kde vyššie je už len Corgoňliga. FK Pohronie bude tentoraz hrať v II. lige Západ. Zloženie mužstva: Patrik Abrahám, Pavol Blaho, Radoslav Drobňák, Jaroslav Gramblička, Zdenko Kamas, Roman Krivjančin, Juraj Líška, Roman Packo, Michal Páleník, René Paraj, Ján Pinka, Pavol Puliš, Martin Sedliak, Jozef Sekereš, Mário Sepeši, Ján Sojka, Filip Zvara, Denis Urgela, Matúš Matuškovič, Juraj Varga. Tréner Štefan Zaťko, asistent trénera Rastislav Urgela, vedúci družstva Ján Búci, manažér A družstva Stanislav Neuschl, výkonný riaditeľ FK Jozef Urblík.


Majstri Slovenska - súťaž kolektívov (ocenenie športový kolektív), ocenené 3 kolektívy:

 • futbalisti FK Pohronia Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: prípravka FK Pohronie pod hlavičkou ZŠ na Ul. Dr. Janského č. 2 v Žiari nad Hronom vo finálovom turnaji v Nitre zvíťazila v konkurencii až 970 základných škôl z celého Slovenska na jubilejnom 15. ročníku Majstrovstiev Slovenska v minifutbale žiakov a žiačok 1.stupňa ZŠ McDonald´s Cup 2012/2013 a stali sa majstrami Slovenska. Toto ocenenie si zaslúžili títo hráči FK Pohronie a žiaci ZŠ na Ul. Dr. Janského v Žiari nad Hronom: Július Daniel Žember, Martin Šuster, Samuel Rajčan, Tomáš Kukučka, Martin Krčmár, Radoslav Beňo, Viktor Tatár, Samuel Solga, Matej Dovčík a Peter Beňo, učiteľ: Peter Nemec. Výkonný riaditeľ FK: Jozef Urblík.
 • družstvo kadetov Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom: družstvo kadetov sa stalo celkovým víťazom Slovenského pohára v cestnej cyklistike a v časovke družstiev skončili na 1. mieste a získali titul majstri Slovenska pre rok 2013. Zloženie družstva: Adrián Foltán, Henrich Hasch, Nicolas Jelža, Matej Truban. Prezident klubu: Milan Veselý.
 • Tanečno-športový klub Stella Žiar nad Hronom: na Majstrovstvách Slovenska získal kolektív TŠK Stella po tretíkrát titul majstrov Slovenska v kolektívnych choreografiách. Súťažili páry: Stanislav Kubáň - Zuzana Prausová, Jaroslav Ihring - Natália Varechová, Marek Hlaváč - Sofia Gelienová, Martin Kollár - Dominika Krčmárová, Tomáš Legíň - Isabella Kúšová, Andrej Hric - Soňa Herková, Filip Gáfrik - Ema Kollárová, Martin Žňava - Petrana Herková. Tréneri: Stella Víťazková a Petra Víťazková. Predseda: Miroslav Víťazka.


Tréner mesta Žiar nad Hronom, ocenených 5 trénerov + kolektív trénerov karate klubu:

 • Stella Víťazková - TŠK Stella: Je členkou súťažného úseku Slovenského zväzu tanečného športu a rozhodcovskej kariére sa venuje od roku 1999 s kvalifikáciou rozhodca WDSF (Word dance sport federation), je TOP rozhodcom v Slovenskej republike s oprávnením rozhodovať Majstrovstvá Slovenska. Dosiahnuté výsledky za rok 2013: umiestnenie na majstrovstvách Slovenska - v choreografii Move together sa v kategórii juniori stali majstrami Slovenska v kolektívnych choreografiách, choreografia Aprílové variácie - 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska v kategórii dospelých. Je autorkou viac ako 40 choreografií a so svojím tímom sa získala 6 titulov majstrov Slovenska. Pracuje s deťmi od 5 rokov a vedie viac ako 10 rokov aj Seniorov Optimistov. Najväčšie úspechy klub dosahuje v juniorskej kategórii, kde jej zverenci pravidelne bojujú o najvyššie umiestnenia v rámci Slovenska.
 • František Sitora - Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom: Viedol cyklokrosovú aj cyklistickú reprezentáciu Slovenska a pripravoval reprezentantov na Olympijské hry v Aténach. Od roku 2005 obnovil činnosť žiarskeho cyklistického klubu a od jeho pôsobenia vychoval a jeho zverenci získali už niekoľko titulov majster Slovenska. Dosiahnuté výsledky cyklistov v sezóne 2013: 2. miesto CK v Slovenskom pohári v cestnej cyklistike, 1. miesto kadetov v Slovenskom pohári mládeže v cestnej cyklistike, 2. miesto starších žiakov v Slovenskom pohári mládeže v cestnej cyklistike, 2. miesto mladších žiakov v Slovenskom pohári mládeže v cestnej cyklistike, 1. miesto kadetov MŠK na M-SR v časovke družstiev, 3. miesto CK v Slovenskom pohári v cyklokrose. Cyklisti MŠK reprezentovali SR na Európskom Olympijskom festivale mládeže v Utrechte (Adrián Foltán a Kristián Zimány ), ako aj na neoficiálnych Majstrovstvách Európy kadetov v Rakúsku (Adrián Foltán, Henrich Hasch a Kristián Zimány). Junior Juraj Bellan reprezentoval SR v pretekoch Svetového pohára ako aj na Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike. Zisk 18 medailí na republikových šampionátoch, zisk 4 titulov majstra SR.
 • Miroslav Rybársky - Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom: Počas trénerskej práce vychoval mnoho atlétov, medzi ktorými boli reprezentanti Slovenska a majstri Slovenska ako Martina Chmelíčková, sestry Vozárové, Marek Hrmo, Marián Gajdošík, bratia Kúdeloví, Juraj Černaj, Zuzana Buchalová, Peter Kováč, Jakub Forgáč. O kvalitnej trénerskej práci svedčí aj tohtoročné oceňovanie Športovec mesta za rok 2013, kde bolo ocenených 9 zverencov, ako i družstvo dorastencov atletického klubu, ktorí získali popredné umiestnenia na súťažiach v rámci Stredoslovenského atletického zväzu a majstrovstiev Slovenska.
 • Juraj Horváth - Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom: Už počas hráčskej kariéry sa začal venovať trénovaniu, najprv ako asistent a od roku 2006 už ako hlavný tréner. Bol asistentom trénera pri kadetoch, ktorí sa stali majstrami Slovenska v sezóne 2007/2008, trénerom družstva mladších mini, ktorí získali v sezóne 2011/2012 z Majstrovstiev Slovenska v Žiline bronzové medaily. V súčasnosti je trénerom družstva starších mini, ktorí na Majstrovstvách Slovenska získali 4. miesto, trénerom družstva mladších mini, ktorí z Majstrovstiev Slovenska priniesli bronzové medaily.
 • Ľubomír Striežovský + kolektív trénerov Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom v zložení Ivan Tatár, Radovan Černák, Miloš Viglašský, Vladimír Neudeker, Anton Urblík, Ivan Červenka: Ľubomír Štriežovský sa postupne sa svojimi výkonmi zaradil do reprezentácie oddielu a ako dorastenec a muž sa zaradil medzi špičku Slovenského karate. Bol reprezentantom Slovenska v športovom zápase KUMITE. Je niekoľkonásobným majstrom kraja, majstrom Slovenska v športovom zápase aj v súborných cvičeniach. Je trénerom 2. triedy a držiteľom 3 danu. Svoje bohaté skúsenosti teraz odovzdáva mládeži klubu, ktorá dosahuje výborné výsledky v súťažiach. Momentálne sa venuje výchove a trénovaniu zápasníkov v karate klube, kde vychoval niekoľko majstrov Slovenska a Európy, medailistov Svetových a Európskych pohárov - Jelžová, Veisová, Rajčanová, Sečkár, Vanka, Marko a vlastne všetkých doterajších mladých medailistov klubu. V predchádzajúcom období trénoval terajšiu pretekárku Univerzity Mateja Bela, Dominiku Tatárovú, ktorá je medailistkou majstrovstiev sveta a Európy. Kolektív trénerov Karate klub MŠK Žiar nad Hronom dosiahol historicky najlepšie výsledky, čoho dôkazom sú dosiahnuté výsledky členov Karate klubu aj pri dnešnom oceňovaní.

Kompletnú galériu fotografií z podujatia nájdete TU:


Novinky

18.04.2019 09:05:01 Kultúra

V zajatí maratónu

V sobotu 4. mája si filmoví fanúšikovia prídu na svoje. V Kine Hron sa pripravuje už tretí ročník filmového maratónu. Tentokrát sa ...

17.04.2019 12:31:10 Šport

Žiar má víťaza Slovesného pohára v karate

V sobotu 13. apríla Stará Ľubovňa hostila účastníkov 3. kola Slovenského pohára žiakov v karate. O postupové body na májové Majstrovstvá Slovenskej republiky ...

17.04.2019 09:54:34 Naše mesto

Polícia pátra po nezvestnej Miriam z Poltára

Polícia v Lučenci sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po nezvestnej 41-ročnej Miriam Martišovej z Poltára. V pondelok ...

16.04.2019 13:34:04 Naše mesto

Žiarska radnica auto nepredala. Darovala ho rodine s postihnutým synom

Michal Škriniar je 36-ročný mladý muž. Od narodenia je však zdravotne postihnutý a odkázaný tak na pomoc svojich najbližších, najmä rodičov. ...

16.04.2019 08:10:27 Kultúra

Kraslice nemusia byť na našom stole iba počas Veľkej noci

Väčšina z nás si kraslice, a teda veľkonočné vajíčka, prirodzene spája s Veľkou nocou. Ukážeme vám však, že túto ozdobu môžete mať doma ...

15.04.2019 12:34:48 Šport

Basketbal: Posledné zápasy v základnej skupine proti Žiline

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Victoria Žilina 44:40 (9:9, 13:9, 12:10, 12:10) Body: Horváth Filip 18, Barcík Jakub ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 TUBAPACK mestská liga v malom futbale
 Voľby do Európskeho parlamentu 2019