Malá morská víla


Film obsahuje niekoľko sekvencií s blikajúcimi svetlami, ktoré môžu ovplyvniť osoby náchylné na fotosenzitívnu epilepsiu alebo inú fotosenzitivitu." 


Nové spracovanie rozprávkovej klasiky od Disneyho.

"Malá morská víla" je obľúbený rozprávkový príbeh Ariel, krásnej a temperamentnej mladej morskej víly s túžbou po dobrodružstve od svetoznámeho rozprávkara H. CH. Anderesena. Štúdio Disney v roku 2023 prináša jej úplne novú hranú podobu, ktorú režíruje renomovaný a oceňovaný režisér Rob Marshall.

Najmladšia z dcér kráľa Tritona a zároveň najodvážnejšia Ariel sa túži dozvedieť viac o svete mimo oceánu a počas návštevy hladiny sa zamiluje do temperamentného princa Erika. Hoci morské panny majú zakázané komunikovať s ľuďmi, Ariel nasleduje svoje srdce a uzavrie dohodu so zlou morskou čarodejnicou Ursulou, ktorá jej dá šancu zažiť život na súši a spoznať Erika, ale nakoniec ohrozí jej život a korunu a kráľovstvo jej otca kráľa Trittona. Vo filme účinkujú speváčka a herečka Halle Bailey ako Ariel, Jonah Hauer-King ako princ Eric alebo Javier Bardem ako kráľ Tritton.

 

Originálny názov: The Little Mermaid; Predloha: Hans Christian Andersen (kniha)
Žáner: dobrodružný, rozprávka, rodinný
Rok: 2023
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Rob Marshall
Hrajú: Halle Bailey, Melissa McCarthy, Jacob Tremblay, Javier Bardem, Daveed Diggs, Awkwafina, Jonah Hauer-King, Noma Dumezweni, Lorena Andrea a i., (v slovenskom znení): Simon Kopunec, Zuzana Šťastná, Lukáš Gažík, Jakub Ružičko, Alena Pajtinková, Soňa Norisová, Ivo Gogál, Dušan Szabó, Lucia Vráblicová, Judita Bilá, Roman Matisko, Nataša Grambličková, Ján Greššo, Lenka Libjaková, Roman Fratrič, Celeste Buckingham, Miroslava Gális Partlová, Radka Kopriva, Dominika Morávková-Zeleníková, Veronika Uljaky Strapková, Alžbeta Ferencová a i.
Hudba: Alan Menken, Lin-Manuel Miranda

 

 

 

 

O filme

Malá morská víla Facebook Instagram Twitter

Čas a miesto konania

Newsletter

Dostávajte pravidelne oznamy a správy z diania v meste Žiar nad Hronom priamo do vašej e-mailovej schránky. Služba je pre príjemcov správ bezplatná a s plnou ochranou súkromia.