Športoviská

Slovalco relax centrum Žiar nad Hronom (Mestská krytá plaváreň)

Mestská krytá plaváreňMestská krytá plaváreňMestská krytá plaváreň

Adresa: Slovalco relax centrum Žiar nad Hronom (Mestská krytá plaváreň), Ul. M. Chrásteka, Žiar nad Hronom

Prejsť na stránku


Plážové kúpalisko

Zaujímavosťou žiarskeho mestského kúpaliska je mušľovitý tvar bazénov a plážový vstup do vody. Tým je ojedinelé v širokom okolí. Návštevníci Plážového kúpaliska môžu využívať veľký plavecký bazén s vodnou plochou 1 100 m2 a kapacitou 220 ľudí, veľký neplavecký bazén s vodnou plochou 2 628 m2 a s kapacitou 876 ľudí a detský vyhrievaný bazén s vodnou plochou 25,95 m2 a s kapacitou 8 ľudí. Súčasťou neplaveckého bazéna je tobogan s dĺžkou 43 metrov a šúchala. V areáli kúpaliska je možné športové vyžitie a zapožičanie športových potrieb - bedminton, futbal na malé bránky, stolný tenis, nohejbal, ruské kolky, plážový volejbal, tenis i soft tenis, 3 pingpongové stoly, ihrisko na plážový volejbal a 3 tenisové kurty s antukou.

Adresa: Plážové kúpalisko, Park Š. Moysesa, Žiar nad Hronom

Prejsť na stránku


Mestský futbalový štadión

Futbalový štadión vznikol v roku 1957 a ako hlavná hracia plocha nahradil dnešné pomocné ihrisko. V roku 1971 bola postavená hlavná tribúna so zázemím pre hráčov a členov klubu. Pôvodný obvod štadióna tvorili betónové valy, ktoré slúžili ako hľadisko s miestami na státie. Kapacita bola približne 13 500 divákov. Súčasťou štadióna bola aj atletická dráha so škvarovým povrchom. V roku 2017 prešiel Mestský futbalový štadión komplexnou rekonštrukciou aj vďaka podpore Slovenského futbalového zväzu z programu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby futbalových štadiónov. Hracia plocha bola posunutá viac ako 20 metrov k hlavnej tribúne a postavené boli dve nové tribúny aj s vnútorným zázemím. Kompletnou rekonštrukciou prešiel aj celý interiér. Dnes má štadión kapacitu približne 2 300 miest na sedenie a podľa smernice UEFA patrí do II. kategórie. Svoje domáce zápasy tú hráva futbalový klub FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Okrem toho je štadión príležitostným dejiskom futbalových zápasov mládežníckych výberov Slovenska.

Adresa: Mestský futbalový štadión, Partizánska 154/10, Žiar nad Hronom


Mestský zimný štadión - SLOVALCO aréna


ZUS Aréna (Športová hala)

Mestská športová hala poskytuje priestor predovšetkým basketbalovému a volejbalovému klubu. Vznikla v roku 1984 a rozsiahlou rekonštrukciou prešla v rokoch 2014 – 2015. V rámci nej bol objekt haly rozšírený a interiér kompletne modernizovaný. Jej hľadisko má dnes kapacitu 280 miest na sedenie a 70 na státie.


Oddychová zóna Hviezdoška

Začali sme s výstavbou oddychových zón, s cieľom vybudovať jednu v každej časti mesta. Ako prvá na jeseň 2014 bola otvorená oddychová zóna Hviezdoška na sídlisku Centrum II. Tvorí ju bežecká dráha, multifunkčné športoviská a detské ihrisko.


Oddychová zóna Etapa

Oddychová zóna Etapa je športovo-relaxačný priestor na aktívny oddych s dominantnou in-line dráhou pre korčuliarov, detským ihriskom či workoutom. Žiarčanom bola do užívania odovzdaná 18. mája 2016. slávnostne ju otvoril prezident SR Andrej Kiska.


Fitness centrum v parku

Fitnescentrum v parku


Perníková chalúpka a lanová dráha v Parku Š. Moysesa

Perníková chalúpka a lanová dráha v Parku Š. Moysesa


Verejné športoviská:

Ul. Š. Moysesa / Nám. Matice slovenskej

Verejné ihrisko - Centrum

Ul. Hviezdoslavova

Verejné ihrisko - Centrum II. Verejné ihrisko - Centrum II. 

Ul. Pod Donátom / Ul. J. Kráľa 

Ul. Pod Donátom / Ul. J. Kráľa 


Minifutbalové ihriská:

  • ZŠ na Jilemnického ulici
  • ZŠ na Ul. Dr. Janského
  • Ihrisko Mareka Rakovského na Partizánskej ulici

Detské ihriská:

Detské ihrisko na Partizánskej ulici / Ul. Medzi vodami

Vetrík - IV. ZŠ Ul. Jilemnického

Detské ihrisko Vetrík Detské ihrisko Vetrík

Guliver - Ul. A. Dubčeka


Detské ihrisko Guliver Detské ihrisko Guliver

Slniečko - Ul. Dr. Janského

Detské ihrisko Sever - Ul. J. Považana

 

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png