Dnes je 19.01.2020, meniny má Drahomíra.   

Preskočiť navigáciu

Sklo


Sklo je ušľachtilý materiál s viac ako 5000 rokov starou tradíciou. Je jediným obalovým materiálom, ktorý sa možno 100%-ne recyklovať. Vyrába sa z črepov a prírodných surovín, čím je jednoznačne najekologickejším obalom. Obaly zo skla je možné bezo zvyšku využiť na výrobu nového skla - znova a znova. Recykláciou tak možno znížiť znečistenie ovzdušia o 20% a vody o 50 %.

Logo OPŽP


Recyklovaním jedinej sklenenej fľaše sa ušetrí energia potrebná na chod počítača po dobu 25 minút!


Sklo - ilustr.

Je na každom z nás, aby sa zamyslel, a sám rozhodol, aké výrobky si kupuje alebo bude kupovať. Každý nepotrebný sklenený obal - fľaše (bez uzáverov), sklenené poháre, črepy z nich, dekoratívne a tabuľové sklo patria do zelených zberných nádob v našich stojiskách.

Do zbernej nádoby na sklo však nepatrí porcelán, keramika, dlaždice, zrkadlá,, obrazovky, žiarivky, výbojky, autosklo, drôtové sklo, sklo kombinované s inými látkami, sklenené obaly, znečistené farbou, olejom, potravinami a zeminou. Chráňme si životné prostredie kupovaním výrobkov v ekologických obaloch a separáciouzložiek zmesového komunálneho odpadu, ktoré je možné ďalej zhodnotiť.

 


Súvisiace sekcie: