Dnes je 15.10.2018, meniny má Terézia.   

Obyčajná tvár

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Tento chlapec zmení váš svet k lepšiemu. Podľa knižného bestselleru americkej autorky J. P. Palacio. Film nominovaný na Oscara.

Medzinárodný knižný bestseller, ktorý chytil za srdcia čitateľov po celom svete, sa konečne dočkal filmového spracovania. Dojímavý príbeh o tom, aké ťažké je pre malého chlapca zapadnúť medzi rovesníkov v škole, ktorí sú úplne iní... úplne obyčajní.

August (Auggie) Pullman má 10 rokov, miluje Hviezdne vojny a práve nastúpil po prvýkrát do školy, pretože je výnimočný. Keď prišiel na svet, lekári predpovedali, že sa nedožije rána. V detstve podstúpil toľko operácií, čo iní nezakúsia za celý život. Pre vrodenú poruchu, ktorej názov väčšina ľudí nevie ani vysloviť, má silne zdeformovanú tvár.

A predsa chce žiť normálny život. Preto teraz stojí pred najťažšou skúškou zo všetkých – konečne ide do školy medzi "normálne" deti. Musí sa pripraviť na zdesené pohľady spolužiakov aj posmech neprajníkov. Nájde v sebe dosť síl, aby si našiel priateľov a v škole vydržal, alebo sa vzdá a radšej zostane doma? 

 

Originálny názov: Wonder; Predloha: R. J. Palacio (kniha)
Žáner: rodinná dráma
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Stephen Chbosky
Hrajú: Jacob Tremblay, Owen Wilson, Julia Roberts, Izabela Vidovic a i.
Hudba: Marcelo Zarvos

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Obyčajná tvár, (anglicky): Wonder, Facebook, Instagram, Twitter.

O knihe a iné: Pravda.sk, Martinus, (anglicky): Vytvor si vlastný portrét a zdieľaj ho.

Odporúčame

Venom

Kino

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo ...

Pavol

Vzdelávanie

Pozývame Vás na motivačnú prednášku Pavla „Hirax“ Baričáka do Žiaru nad Hronom. Autor úspešných kníh sa vo svojej ...

Websterovci

Kino

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo ...