Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 17.10.2021, meniny má Hedviga.   

Prvok, Šampón, Tečka a Karel


Rezervovať sa dajú iba nemiestenkové lístky = zadávate iba počet lístkov.
Sedenie je nemiestenkové, v každom druhom rade, vedľa seba.
=> AKTUÁLNE  OPATRENIA <=
 


 

Podľa knižného bestsellera Patrika Hartla.

Film Prvok, Šampón, Tečka a Karel natočil podľa svojho rovnomenného knižného bestsellera režisér a spisovateľ Patrik Hartl. Štyria kamaráti vyhlásia vojnu proti kríze stredného veku tým, že sa rozhodnú plniť odvážne výzvy. Prvou z nich bude vyzliecť sa na verejnosti donaha... 

Prvok, Šampón, Tečka a Karel sú dlhoroční kamaráti v strednom veku, ktorí si na triednej stretávke po dvadsiatich rokoch priznajú, že nežijú tak, ako si predstavovali. A rozhodnú sa s tým niečo urobiť. Je možné riešiť krízu stredného veku provokatívnou hrou s takmer nesplniteľnými úlohami? Ako štyridsiatnik zistí, či je naozajstný chlap? Ako zabráni korózii svojich ideálov, rozplynutiu snov a scvrkávaniu semenníkov? Prvok, Šampón, Tečka a Karel sa pokúsia nájsť v sebe odvahu urobiť poriadnu kravinu ako zamlada. Alebo aspoň odvahu hovoriť za všetkých okolností to, čo si naozaj myslia. Kto splní úlohu, nie je „sráč“...

 

Originálny názov: Prvok, Šampón, Bodka a Karol; Predloha: Patrik Hartl (kniha)
Žáner: komédia
Rok: 2021
Krajina pôvodu: ČR
Réžia a scenár: Patrik Hartl
Hrajú: Martin Pechlát (Prvok), David Švehlík (Šampón), Hynek Čermák (Tečka), Martin Hoffman (Karel), Zuzana Norisová, Jana Kolesárová, Petra Polnišová, Tomáš Maštalír, Soňa Norisová, Ľuboš Kostelný, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Daniela Kolářová, Barbora Poláková, Hana Vágnerová, Kristýna Boková, Jiří Mádl, Kryštof Hádek a i.

 

 

 

 

Premiéra:

 

Titulná pieseň - "Dobrá zpráva":

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Prvok, Šampón, Tečka a Karel, (česky):  Prvok, Šampón, Tečka a KarelFacebook.

Zo zákulisia (česky): Tlačová správa, Tlačová správa 2, Tlačová správa 3 - Videoklip, Tlačová správa 4 - Otvárací víkend (pdf).

 

Zaujímavosti

Komédia natočená podľa rovnomenného knižného megahitu najúspešnejšieho českého spisovateľa Patrika Hartla vyvolala rozruch už pred dvomi týždňami, keď si ju v exkluzívnej predpremiére na amfiteátri v Plzni vychutnalo neuveriteľných 3 000 divákov. Atmosféra bola elektrizujúca, a tak nečudo, že tvorcovia mali veľké očakávania aj od oficiálnej distribučnej premiéry v Českej republike. Tie sa napokon vrchovato naplnili.  

Film Prvok, Šampón, Tečka a Karel dokázal, že napriek všetkým okolnostiam kino a kultúra v Česku žije naplno. Na komédiu Patrika Hartla si počas premiérového víkendu od 29. 7. do 1. 8. 2021 zašlo do kín u našich západných susedov 96 819 ľudí. Spolu s predpremiérovými projekciami má už snímka na konte viac ako 103 000 divákov. Je to najlepší premiérový výsledok spomedzi všetkých filmov uvedených v Českej republike od začiatku pandémie.

Posledným filmom, ktorý zaznamenal v českých kinách po prvom víkende návštevnosť 100 000 divákov, bol dokument V sieti, ktorý však mal premiéru ešte v predkoronovom období. Komédia Prvok, Šampón, Tečka a Karel s výrazným náskokom „predbehla“ aj všetky ostatné úspešné české filmy, ktoré boli do kín uvedené počas pandémie. Na porovnanie, komédiu Matky si prišlo počas otváracieho víkendu pozrieť 50 000 divákov, rodinný film Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť necelých 38 000 divákov. Úspech „Prvoka“ teda naozaj možno označiť ako fenomenálny.

Odporúčame

Venom 2: Carnage prichádza

Kino

POZOR - na premietaniach od 18.-24.10. kontrolujeme testy/očkovanie! => viac info <= Čo bude na premietaniach od 25.10., oznámime ...