Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 28.11.2022, meniny má Henrieta.   

Atletickému klubu bude naďalej šéfovať Adam Pajunk

Zverejnené: 09.11.2022 13:22:02 |   | vytlačiť
obr: Atletickému klubu bude naďalej šéfovať Adam Pajunk

V pondelok 7. novembra 2022 sa konala členská schôdza atletického klubu, ktorej súčasťou programu bola aj voľba nového prezidenta. Všetci členovia klubu a účastníci schôdze hlasovali jednohlasne a Adam Pajunk aj naďalej povedie klub ďalších 5 rokov.

Adam Pajunk je bývalý žiarsky atlét, ktorý s atletikou začal na strednej škole po tom, čo si jeho výkon na 300 m trati všimla pani učiteľka telesnej výchovy. Začal trénovať a pretekať v šprintoch za atletický klub AK Danica Zvolen, neskôr prešiel pod AK MŠK Žiar nad Hronom pod vedením vtedajšieho prezidenta klubu Miroslava Rybárskeho. Medzi Adamove najväčšie úspechy, okrem iných, patrí 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska stredoškolákov.

Od roku 2010 sa stal trénerom mládeže a popri tom ešte dva roky pretekal. V roku 2012, vo svojich 22 rokoch, bol zvolený prvýkrát za prezidenta atletického klubu. V tom čase mal náš klub zhruba 30 členov, no svojou odovzdanosťou a húževnatosťou počas 10 rokov pôsobenia spolu so svojím tímom a cennými radami svojho predchodcu dosiahol to, že sa náš klub ku dnešnému dňu rozrástol na 168 členov. Počas celej dĺžky pôsobenia nás sprevádzalo veľa osobných úspechov, medailí a pekných umiestnení našich atlétov. Jeden z najväčších úspechov AK MŠK Žiar nad Hronom bolo druhé miesto starších žiačok a tretie miesto starších žiakov na Majstrovstvách Slovenska v súťaži družstiev.

Veľkým úspechom bolo aj vybudovanie atletickej dráhy a jej vybavenie potrebným náradím za spolupráce mesta Žiar nad Hronom a Atletického zväzu. Postupne sa buduje zázemie klubu priamo pri tartanovej dráhe.

Adam sa klubu sa venuje na úkor svojho voľného času a z lásky ku kráľovnej športu, a ako sám dodáva: „Som hrdý na tím ľudí, čo je okolo mňa, a ktorý pracuje so mnou na tom, aby sme sa neustále zlepšovali.

Zdroj: AK MŠK Žiar nad Hronom