Autobusová stanica bude mať konečne čakáreň

22.04.2024 10:14:15
Autobusová stanica bude mať konečne čakáreň

Autobusovú stanicu v Žiari nad Hronom niekoľko rokov prevádzkovala spoločnosť SAD Zvolen, od júla minulého roka má stanicu v prenájme mestská spoločnosť Technické služby. Samospráva ešte vlani na jar vypovedala zmluvu pôvodnému nájomcovi, dopravca podľa mesta neinvestoval do modernizácie nástupišťa a stanica už nespĺňala štandardy 21. storočia. Cieľom mesta je vytvoriť zo stanice moderný priestor, ktorý bude cestujúcim poskytovať vyšší komfort ako v súčasnosti.

Zmluvu má mestská eseročka uzatvorenú a schválenú mestským zastupiteľstvom na dobu neurčitú. Príjmy generované z autobusového nástupišťa budú smerovať napríklad aj do infraštruktúry mesta, a to do opravy ciest či chodníkov.

Projektant Matej Babuliak začiatkom októbra 2023 predložil vedeniu mesta štúdiu na pripomienkovanie, na základe čoho vznikla kompletná projektová dokumentácia. „Mne osobne sa páči celý koncept, keďže pribudne množstvo zelene, mobiliáru, ako aj prvky, ktoré ju robia lepšou pre cestujúcich,“ uviedol primátor Žiaru, Peter Antal s tým, že rekonštrukcia nástupišťa bude prebiehať vo viacerých etapách. „Štúdia, ktorú nám architekt predložil, je niečo úplne iné, ako je dnešná podoba nástupišťa. Aj keď jeho veľká časť je stále zachovalá, samozrejme, že ju doplníme modernými technológiami a množstvom zelene,“ skonštatoval ďalej žiarsky primátor.