Autobusovú stanicu bude prevádzkovať mesto Žiar nad Hronom

01.06.2023 13:21:26
Autobusovú stanicu bude prevádzkovať mesto Žiar nad Hronom

Od 1. júna má Centrálna autobusová zastávka v Žiari nad Hronom nového prevádzkovateľa. Poslanci schválili prenájom mestským Technickým službám na aprílovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Prevádzkovanie autobusovej stanice začína eseročke vo štvrtok 1. júna 2023. Nájom nemá časové obmedzenie. 

Zmluvu má mestská eseročka uzatvorenú a schválenú mestským zastupiteľstvom na dobu neurčitú. Príjmy generované z autobusového nástupišťa budú smerovať napríklad aj do infraštruktúry mesta, a to do opravy ciest či chodníkov, uviedol na aprílovom zasadnutí MsZ primátor mesta, Peter Antal.

Pred niekoľkými týždňami sme vypovedali zmluvu pôvodnému nájomcovi autobusovej stanice v našom meste, ktorú roky prevádzkovala spoločnosť SAD, a.s. Zvolen. Následne na to, na aprílovom zasadnutí MsZ, naši poslanci schválili prenájom Centrálnej autobusovej zastávky pre mestské Technické služby, a to s účinnosťou od 1. júna,“ informuje žiarsky primátor a vysvetľuje, prečo sa mesto rozhodlo pre takýto krok: „Stanica už zďaleka nespĺňa štandardy, ako by mala v dnešnej dobe vyzerať. Nájomca roky neinvestoval do modernizácie nástupišťa, ktoré generuje nie malé príjmy zo zastavenia každého jedného autobusu. Mesto sa preto rozhodlo, že Centrálnu autobusovú zastávku budú prevádzkovať naše Technické služby. Pripravujeme jej komplexnú rekonštrukciu, ktorá by sa mala realizovať prostredníctvom fondov získaných cez tzv. integrovanú územnú stratégiu, čo bude v najbližších rokoch.

Autobusová stanica by sa tak mala stať modernou a lepšou pre cestujúcich, ktorým bude poskytovať vyšší komfort ako dnes. Ako žiarsky primátor zdôrazňuje: „Sme jedno z veľmi mála miest na Slovensku, ktoré má vlastnú autobusovú stanicu. V minulosti sme ju nepredali autobusovým dopravcom a nič také do budúcna ani neplánujeme.