Cena Mladý technik putovala do rúk Emy Rajčanovej

17.05.2023 12:12:15
Cena Mladý technik putovala do rúk Emy Rajčanovej

V stredu 17. mája sme spoznali víťazov ďalšieho ročníka súťaže Mladý technik. Prehliadku technickej tvorivosti a výsledkov činnosti žiakov v technických krúžkoch zorganizovalo Centrum voľného času. 

Svet vedy a techniky poháňa ľudstvo vpred. Podľa výdobytkov sveta techniky sa posudzuje vyspelosť jednotlivých generácií. To všetko má na svedomí vynachádzavosť, zvedavosť a šikovnosť. Tieto vlastnosti majú i deti, ktoré sa svojimi prácami zapojili do tohtoročnej súťaže o titul Mladý technik.

Súťaž zameraná na tvorivosť a technické zručnosti detí v rôznych vekových kategóriách je súčasťou projektu ProTech od začiatku jeho realizácie. Ten bol spustený bol v roku 2006. Každý školský rok si deti pripravujú svoje výrobky, ktoré sú rozdelené podľa použitého materiálu do niekoľkých skupín. 

Gratulujem oceneným žiakom k úspešnému riešeniu technických úloh. Za tie roky organizovania súťaže sme vychovali veľa mladých technikov. Preto verím, že sa žiaci budú každoročne zapájať do tejto súťaže. Technika ide spolu s nimi dopredu každým rokom a vyvíjajú sa aj technické danosti. Mal som možnosť vidieť, že práce žiakov nie sú iba jednoduché práce, ale veľakrát robia aj na zložitejších projektoch. Chcem sa preto poďakovať aj všetkým pedagógom, ktorí pomáhajú našim deťom pri riešení týchto technických úloh,“ hovorí primátor mesta, Peter Antal.