Cyklokrosová sezóna vyvrcholila domácim šampionátom. V Žiari zostali štyri medaily

23.12.2022 11:38:15
Cyklokrosová sezóna vyvrcholila domácim šampionátom. V Žiari zostali štyri medaily

V Žiari nad Hronom vyvrcholila cyklokrosová sezóna domácim šampionátom. Na technickej trati v mestskom parku na okruhu dlhom 2 500 metrov bojovali o majstrovské dresy a sadu medailí ako prví mladší žiaci a žiačky. 

Hneď v oboch kategóriách sme mali štvorčlenné zastúpenie. Vynikajúci výkon podal Alex Jelža, ktorý po skvelom výkone obsadil výborné 4. miesto a medaila mu unikla iba tesne. Výborne išli aj tímoví kolegovia D. Kozár (27. miesto) a M.  Michaleje (29. miesto). Žiačka A. Peszekiová po bojovnom výkone vybojovala 19. miesto.

Rybanský vicemajstrom Slovenska

Starší žiaci odjazdili tri kolá a v tejto kategórii sme mali až osem pretekárov. Najlepšie z našich pretekárov bojoval T. Rybanský, ktorý patril k favoritom na medailu. Do posledných metrov sa snažil zlikvidovať minimálnu stratu na víťaza M. Húsenicu z ŠK Topoľčianky. Napokon sa stal vicemajstrom Slovenska a vyjazdil striebro pre náš klub. Výborné výsledky dosiahli aj ostatní pretekári nášho klubu. Do top 10 sa zmestili Benjamín Peszeki na 9. mieste a Maxim Májik na 10. mieste. Marco Barényi skončil na 11. mieste, Martin Dekýš na 14., T. Molota finišoval na 19. mieste, T. Sklenka na 22. a Christian Jelža po technických problémoch obsadil 26. miesto.

Zlato pre Dominika Sochana, striebro pre Róberta Jackuliaka

Kadeti podávali celú sezónu výborné výsledky, a tak sme čakali, či sa podarí niektorému z chalanov získať titul. Krátko po štarte sa na špici usadil Dominik Sochan a už nedovolil nikomu vystriedať ho. Po skvelom výkone si tak zaslúžene vyjazdil titul majstra Slovenska a vybojoval zlato. Stále sa zlepšujúci Maroš Čerťaský si vybojoval prvé pódium v sezóne a získal bronzovú medailu. Filip Záhorec finišoval na peknom 5. mieste, Jakub Benča na 11., Jakub Glezgo po páde na 17. a nováčik v tíme G. Sukop na 29. mieste.

Juniori bojovali na sedem okruhov a my sme mali na štarte favorita na medailu, Róberta Jackuliaka. Hneď od štartu ukázal, že domáca trať mu sedí a usadil sa na špici. Neskôr sa cez neho dostal najväčší favorit a ôsmy junior z Majstrovstiev Európy, M. Schwazbacher zo ŽP Šport Podbrezová. Ten sa nakoniec aj stal majstrom Slovenska. Róbert Jackuliak získal po skvelom výkone striebro a stal sa tak vicemajstrom Slovenska. Vynikajúco išiel aj Alex Antal, ktorý obsadil vynikajúce 4. miesto a dosiahol najlepší výkon v sezóne. Patrik Antal skončil na 17. mieste.

Domáci šampionát skončil pre nás veľmi úspešne, veď sme získali štyri medaile: 1x zlato, 2x striebro a 1x bronz. K tomu ešte dvakrát 4. miesto. 

CK MŠK ZH

 

Tagy

Ďalšie články - Šport

Jakub Benča sa stal majstrom Slovenska v cyklokrose, bronz si odniesol Tadeáš Rybanský
28.11.2023 13:48:40

Jakub Benča sa stal majstrom Slovenska v cyklokrose, bronz si odniesol Tadeáš Rybanský

V Žiari nad Hronom vyvrcholil 25. - 26.11.2023 v mestskom parku Štefana Moysesa Slovenský pohár v cyklokrose domácim šampionátom. Po roku sa tu zišla opäť domáca špička, aby zabojovala o tituly a sadu medailí. V nedeľu sa na štarte zišla aj zahraničná...

Matúš Škorec priniesol do Žiaru bronz z ME v brazílskom jiu jitsu
16.11.2023 13:17:52

Matúš Škorec priniesol do Žiaru bronz z ME v brazílskom jiu jitsu

V sobotu 11. novembra sa v Nemecku uskutočnil turnaj Naga Europe Grappling Championship, čo sú v podstate Majstrovstvá Európy organizácie NAGA. V Nemecku sa tak stretla európska špička v brazílskom jiu jitsu, ale aj zástupcovia iných bojových športov...

Rozplávajme Žiar počas 12 hodín nepretržitého plávania
16.11.2023 07:53:55

Rozplávajme Žiar počas 12 hodín nepretržitého plávania

Otvorenie krytej plavárne netrpezlivo očakávala celá široká verejnosť. Od prvého dňa, ako sa otvorili plavecké dráhy, je toto športovisko plne využívané a potvrdilo sa tak, že čakať sa oplatilo. Pre milovníkov plávania sa preto mesto Žiar nad Hronom v...

Karatisti bodovali doma i v zahraničí
13.11.2023 10:19:46

Karatisti bodovali doma i v zahraničí

Žiarskym karatistom sa darilo hneď v niekoľkých súťažiach. Prečítajte si, koľko ocenení získali naši reprezentanti. 408 karatistov z 48 klubov z celého Slovenska sa stretlo 21. októbra 2023 na Myjave na 1. kole Slovenského pohára mladších dorastencov...

logo_mestske_noviny.png
logo_prevencia_ziar.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png
logo_intech.png