Do žiaru sa vracia novodobé Stretnutie na Hrone

16.05.2023 10:21:40
Do žiaru sa vracia novodobé Stretnutie na Hrone

Pamätáte si na legendárne futbalové stretnutia na Hrone, kedy na žiarskom trávniku hrali herci, ale aj európske futbalové hviezdy? Máme pre vás dobrú správu! Do Žiaru sa vracia novodobé Stretnutie na Hrone, v ktorom si proti sebe zahrajú futbalisti a hokejisti. Hlavnou myšlienkou podujatia je pomoc pre občianske združenie Svetielko nádeje, ktoré zlepšuje a skvalitňuje životy detí s onkologickým alebo iným vážnym ochorením. 

Unikátna športová exhibícia, plná športových, hereckých aj speváckych hviezd, sa uskutoční v nedeľu 25. júna na Futbalovom štadióne v Žiari nad Hronom. Zoznam hviezd žiarske Mestské kultúrne centrum stále dopĺňa a čoskoro už budú v predpredaji vstupenky na toto podujatie. 

Tešiť sa môžete aj na predzápas generácií bývalých hráčov, trénerov, funkcionárov a podporovateľov žiarskeho futbalu. Ten bude súčasťou VIII. Stretnutia na Hrone a akýmsi novodobým pokračovaním úspešných stretnutí, ktoré sa organizovali v našom meste v 70-tych rokoch.

Na žiarskom futbalovom štadióne sa v minulosti pravidelne každý rok konali obľúbené Stretnutia na Hrone. Futbalové umenie predvádzali na trávniku československí reprezentanti aj československí herci. Tieto podujatia vtedy dokázali zaplniť štadión do posledného miesta. Prvé Stretnutie na Hrone sa uskutočnilo 28. augusta 1971. Na žiarskom štadióne si vtedy futbalové sily zmerali herci bratislavských divadiel a bývalí československí reprezentanti. Pred viac ako 10-tisíc divákov sa vtedy do kopačiek obuli herecké legendy ako Dibarbora, Mrvečka, Krajíček, Pántik, Adamovič, Mistrík, Zvarík či Hlaváček. Futbalové hviezdy zastupovali napríklad Plánička, Nejedlý, Stacho či Vengloš. 

Dnes už môžeme len spomínať na to, keď na žiarskom futbalovom trávniku v roku 1980 hrala aj slávna futbalová sovietska zborná na čele s legendárnym brankárom Levom Jašinom a futbalistami Nettom či Strelcovom. Proti nim sa vtedy postavil československý výber ako Popluhár, Masopust, Čapkovič či Adamec. 

Doposiaľ posledné Stretnutie na Hrone sa odohralo 30. augusta 1989, kedy sa v Žiari hral zápas medzi majstrami Európy z roku 1976 proti výberu Európy. 

(lt)

Do žiaru sa vracia novodobé Stretnutie na Hrone

 

Ďalšie články - Šport

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 
29.02.2024 09:19:36

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Oceňovanie najúspešnejších športovcov organizuje mesto Žiar nad Hronom každoročne. Nebolo tomu inak ani v tomto roku. Podujatie Športovec mesta sa konalo v stredu 28. februára v Hlavnej sále MsKC. Moderátorskej paličky sa aj tentokrát ujal Richard...

Patrik Hrabaj majstrom Banskobystrického kraja v stolnom tenise
22.02.2024 10:33:10

Patrik Hrabaj majstrom Banskobystrického kraja v stolnom tenise

Žiarski stolní tenisti cez víkend 11. februára bojovali na viacerých frontoch. V nedeľu 11. februára sa za účasti 55 súťažiacich v Nemeckej uskutočnili Majstrovstvá Banskobystrického kraja dospelých v stolnom tenise...

Atletika: Adam Hriň víťazom halového mítingu Jumpéria
08.02.2024 10:16:04

Atletika: Adam Hriň víťazom halového mítingu Jumpéria

V sobotu 3. februára sa v Bratislave konal halový míting Jumperia. Nechýbal na ňom ani odchovanec žiarskej atletiky, úspešný Adam Hriň, ktorý si zlepšil svoj osobný rekord. Adam Hriň sa v skoku do diaľky už od prvého pokusu ujal vedenia a každým...

Karatisti sa v medzinárodnej konkurencii nestratili
08.02.2024 09:55:53

Karatisti sa v medzinárodnej konkurencii nestratili

Karatisti z MŠK Žiar nad Hronom začali nový súťažný rok 13. januára v Košiciach na medzinárodnom turnaji Memoriál Michala Bozogáňa. V konkurencii takmer 500 pretekárov zo 47 klubov zo Slovenska, Maďarska, Ukrajiny, Rumunska, Poľska, Litvy a Srbska sa poda

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png