Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 28.11.2022, meniny má Henrieta.   

Domov pri kaštieli má za sebou rok fungovania

Zverejnené: 23.11.2022 08:24:51 |   | vytlačiť
obr: Domov pri kaštieli má za sebou rok fungovania

 

Pred rokom svoje brány otvoril Domov pri kaštieli, nové zariadenie pre seniorov v Žiari nad Hronom. Za rok fungovania sa jeho kapacita takmer úplne naplnila a pochvaľujú si ho klienti, ale aj samotní zamestnanci. O roku, ktorý má za sebou, sme sa rozprávali s riaditeľkou zariadenia pre seniorov, Janou Filipčíkovou.

Prví klienti do Domova pri kaštieli nastúpili v decembri 2021, už v októbri však prebiehali posledné úpravy, kedy sa všetko dostávalo do finálnej podoby. „Začali sme zavádzať systémy, v novembri sme prijímali zvyšný personál a ani sme si neuvedomili, že už sú Vianoce,“ spomína na začiatky riaditeľka Domova pri kaštieli, Jana Filipčíková.

Prvý mesiac fungovania sa všetko potrebovalo skompletizovať a zariadiť. Aj keď z pohľadu mnohých ľudí by možno išlo o maličkosti, práve tieto drobnosti vytvorili zo zariadenia pocit domova. Zo zariaďovania sa tešili aj samotné zamestnankyne, ktoré sa toho zhostili s radosťou, ako keby si zariaďovali svoj vlastný domov.

Keď postupne v novembri prichádzali všetky veci, nastala eufória ako pred Vianocami. Všetko sa vybaľovalo, zariaďovalo a nikto nemal problém priložiť ruku k dielu. Či bolo potrebné montovať obrazy, alebo žehliť záclony, všetci sa zapojili. Samozrejme, chodili k nám aj zamestnanci Technických služieb. Nakoniec sme si prešli každú jednu izbu, aby bolo všetko najlepšie rozmiestnené, z pohľadu klienta,“ hovorí Jana Filipčíková.