Imaginárni priatelia

Min. počet na 1 premietanie = 5 divákov


 

Imaginárni priatelia je dobrodružný príbeh o dievčatku s mimoriadnymi schopnosťami a srdcom na správnom mieste.

Režisér John Krasinski natočil rodinný film, ktorý hľadá odpovedať na otázku: "Kam sa podeli fiktívni hrdinovia nášho detstva a čo asi robia?"

Obyčajné násťročné dievča Bea (Cailey Fleming) má jedinečný "dar" - schopnosť vidieť imaginárnych priateľov ľudí vo svojom okolí a rozprávať sa s nimi. "Imaginárni priatelia nie sú len roztomilé postavičky vytvorené detskou fantáziou. Sú to časové kapsule, do ktorých sme si ako deti ukladali svoje nádeje, sny a plány. Všetci sa k nim môžeme vrátiť, aj keď si ako dospelí myslíme, že sú dávno stratené," hovorí režisér John Krasinski. Fiktívnymi hrdinami jeho filmu sú imaginárni priatelia, ktorých kamaráti z detstva vyrástli a zabudli na nich. A je to práve Bea, ktorá sa vďaka svojej jedinečnej schopnosti vidieť ich všetkých rozhodne nájsť týmto "sirotám" nových priateľov. Pomáha jej trochu čudácky sused (Ryan Reynolds), ktorý má rovnaký dar. Improvizovaná zoznamka pre imaginárnych priateľov sa čoskoro zmení na dobrodružnú cestu do sveta plného bezhraničnej fantázie, kde sa môže stať čokoľvek.

"Snažil som sa natočiť film, ktorý si užije naozaj každý. Chcem, aby sa dospelým, ktorí ho uvidia, aspoň na chvíľu vrátili spomienky na detstvo. Aby si uvedomili, že ich môžu prežiť kedykoľvek budú chcieť. Bez ohľadu na to, či a akého imaginárneho priateľa kedysi mali," dodáva Krasinski.

 

Originálny názov: IF
Žáner: dobrodružný, rodinný
Rok: 2024
Krajina pôvodu: USA
Veková prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 7 rokov
Obsahový deskriptor: strach
Réžia a scenár: John Krasinski
Hrajú: Ryan Reynolds, John Krasinski, Cailey Fleming, Fiona Shaw, Phoebe Waller-Bridge, Louis Gossett Jr., Alan Kim, Liza Colón-Zayas, Steve Carell a i., (v slovenskom znení): Luprichová Grétka, Kobielsky Vladimír, Cinkota Dušan, Somorovská Andrea, Matejková Eva, Boublík Oliver, Gogál Ivo, Košická Lenka, Kapráliková Michaela, Sklár Peter, Kemka Juraj, Mikulčík Kamil, Mňahončák Martin, Dzuríková Gabriela, Miezga Marian, Skrúcaný Štefan a i.
Hudba: Michael Giacchino

 

 

 

O filme

Imaginárni priatelia IF Facebook Instagram

Čas a miesto konania

Newsletter

Dostávajte pravidelne oznamy a správy z diania v meste Žiar nad Hronom priamo do vašej e-mailovej schránky. Služba je pre príjemcov správ bezplatná a s plnou ochranou súkromia.