Dnes je 22.08.2019, meniny má Tichomír.   

Info pre návštevníkov City festu

Zverejnené: 07.08.2019 08:35:06 |   | vytlačiť
obr: Info pre návštevníkov City festu

Už túto sobotu sa v Parku Štefana Moysesa koná najväčšie kultúrne podujatie nášho mesta - City fest. Pre tých, ktorí plánujú toto podujatie navštíviť, máme niekoľko dôležitých informácií.

Parkovanie: Parkovisko bude spoplatnené od 8.30 do 22.00 hodiny. Cena za parkovanie je jednotná 3 eurá, je jedno či budú hodinu alebo celý deň. Týka sa to parkovania pred Športovou halou – ZUS arénou, okolo futbalového štadióna z každej strany a pri Green parku. 

Kúpalisko: Vstup na kúpalisko bude zo zadnej brány, od Ulice Medzi vodami. Kúpený lístok na kúpalisko neplatí ako vstup na City fest! Návštevníci kúpaliska si môžu od 16.00 hodiny kúpiť vstupenku na City fest pri hlavnom vstupe kúpaliska, ktorý sa nachádza v Parku Š. Moysesa. Toalety na kúpalisku budú sprístupnené pre návštevníkov City festu od 16.00 hodiny.

Vstupné: Vstupné je 5 eur, bezplatný vstup majú deti do 120 cm, všetci ZŤP, sprievodca na preukaz s červeným pruhom (vozičkár, nevidiaci a pod.), musia mať sprievodcu v preukaze, darcovia krvi od striebornej Janského plakety - tiež sa musia preukázať.

Vstup do parku: Park bude v sobotu pre verejnosť uzavretý od 8.00 hod. kvôli prípravám City festu. Predaj vstupeniek sa začne o 12.00 hodine. Dve predajné stanoviská budú zo strany tenisových kurtov Green parku a jedno predajné miesto bude pri bráne pod kaštieľom. Brána pri Pavilóne bude uzavretá. 

Ľudia, ktorí si kúpili vstupenku na City fest v predpredaji, si ju musia vymeniť za náramok, no budú uprednostnení na predajnom stanovisku, ktoré bude pred tenisovými kurtmi Green parku, smerom k bráne do parku.

Poháre: Na City feste sa bude čapovať výlučne do vratných eko pohárov, ktoré si bude môcť návštevník kúpiť za 2 eurá v označenom stane. Jeden bude v gastro zóne a druhý stan pre vratné poháre bude vo výčapnej zóne, tzv. pred stánkami, ktoré len čapujú nápoje (na lúke s pódiom). V týchto dvoch stanoch ich môže návštevník (pokiaľ nebude pohár poškodený) vrátiť a bude im záloha 2 eurá vrátená. Pohár bude možné vrátiť do 24.00 hodiny. Stánky s občerstvením a s výčapom nebudú vracať zálohu 2 eurá za poháre. 

Smeti: Prosíme návštevníkov City festu, aby nezahadzovali odpadky na zem, ani vedľa klasických smetných košov, ktoré budú prelepené. Prosíme ich, aby prišli k najbližšej triediacej stanici, ktorá bude označená žltou vlajkou, kde sa bude odpad triediť. V parku bude 10 takýchto triediacich staníc, pri ktorých bude stáť dobrovoľník, ktorý pomôže a poradí pri triedení.

 


Novinky

22.08.2019 08:49:13 Úradná tabuľa

Verejná vyhláška

https://www.ziar.sk/data-files/ziar/download/verejna-vyhlaska-upovedomenie-ucastnika-konania.pdf

20.08.2019 09:42:44 Šport

Beh SNP do vrchu aj tohto roku

Mesto Žiar nad Hronom v spolupráci s Atletickým klubom MŠK a Centrom voľného času v Žiari nad Hronom pozýva všetkých priaznivcov behu na 18. ...

20.08.2019 09:36:36 Naše mesto

Zmena zriaďovateľa Súkromnej obchodnej akadémie v Žiari nad Hronom

Slovenská vzdelávacia spoločnosť Deutsch-Slowakische Akademien (DSA) sa stane od 1. septembra novým zriaďovateľom Súkromnej obchodnej akadémie v Žiari nad Hronom. Zmenu ...

19.08.2019 09:56:20 Naše mesto

Letné počasie pokračuje

V uplynulom týždni sme prežili menší „teplotný šok“. V prvý pracovný deň maximálna denná teplota v našom meste vystúpila na tropických 32.8°C, ...

16.08.2019 09:31:28 Naše mesto

Park sa stal obľúbeným miestom snúbencov. Tento rok spečatilo svoj vzťah pod holým nebom 12 párov

Snúbenci, ktorí sa chcú sobášiť v našom meste, si môžu na sobášny obrad vybrať aj priestor mimo úradnej miestnosti. Veľmi obľúbeným ...

16.08.2019 09:18:13 Naše mesto

Do knižnice vybudujú bezbariérový prístup

Čitatelia navštevujúci žiarsku knižnicu sa už dlhšiu dobu sťažovali na skutočnosť, že im chýba bezbariérový prístup do budovy. V týchto dňoch ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 SMS info - odoberajte SMS od mesta priamo do vášho mobilu
 E-mail info - dostávajte oznamy a správy z diania v meste priamo do vašej e-mailovej schránky