Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 24.09.2021, meniny má Ľuboš/Ľubor.   

Iniciatíva Vezmi si ma 

Zverejnené: 09.09.2021 08:06:19 |   | vytlačiť
obr: Iniciatíva Vezmi si ma 

Stretli ste sa už so situáciou, že počas prechádzky v prírode nájdete na zemi plechovky, plastové a sklenené fľaše, ohorky z cigariet alebo iný voľne pohodený odpad? Upozornili vás niekedy občania obce na znečistené okolie spôsobené nezodpovednými návštevníkmi?

ENVI - PAK dlhodobo motivuje k zodpovednejšiemu prístupu k životnému prostrediu. Do boja s voľne pohodeným odpadom sa pravidelne zapája prostredníctvom iniciatívy Vezmi si ma (www.vezmisi.ma). Motivuje verejnosť, aby nebola voči neporiadku ľahostajná a zapájala sa do zbierania odpadkov. 

Rovnako ako minulý rok ENVI - PAK odporúča podujatie občianskeho združenia Upracme Slovensko, ktorého filozofia je rovnaká ako pri Vezmi si ma.

Pri príležitosti Svetového čistiaceho dňa (World Cleanup Day) sa stále viac subjektov zapája či organizuje čistiace podujatia. Inak tomu nebude ani tento rok a táto významná aktivita pripadne na sobotu 18. 9. 2021.

Máte záujem prispieť k čistejšiemu Slovensku, zatočiť s čiernymi skládkami a vyčistiť prírodu od voľne pohodeného odpadu?

Svetový čistiaci deň 2021

Zapojte sa do upratovania a pomôžte vyčistiť našu prírodu.

Informácie o registrácii nájdete na www.upracme.sk.

Zdroj: envipak

Vyčistime si naše mesto a okolie – jeseň 2021

V prípade záujmu a zapojenia sa do čistenia nášho mesta sa môžete obrátiť na Mestský úrad v Žiari nad Hronom, odbor životného prostredia a infraštruktúry, oddelenie odpadového hospodárstva, ktoré vám poskytne technickú podporu (vrecia a odvoz odpadu).

Žiadame vás, aby ste po vyzbieraní odpadu nahlásili miesto čistenia a počet vriec s vyzbieraným odpadom na e-mail: karin.vajdova@ziar.sk alebo ivana.martincova@ziar.sk alebo priamo na tel.: 045/678 71 25 alebo 0905 539 240.  Zároveň môžete zaslať aspoň 1 foto z akcie . Požiadavku na vrecia nahlasujte minimálne 1 deň vopred, ich prevzatie sa uskutoční u informátora MsÚ. 

Návrh lokalít: okolie Lutilského potoka, cesta na Šibeničný vrch, Slnečná stráň, Ulica SNP od kaštieľa smerom k mostu, lúka za nemocnicou a Šašovské Podhradie časť od hlavnej cesty smerom do dediny (k hradu), alebo iné verejné priestranstvo v rámci mesta.

Našou snahou je zapojiť verejnosť do čistenia miest, ktoré sú pre obyvateľov a širokú verejnosť miestom oddychu a trávenia voľného času v našom meste a zároveň sú aj miestom tvorby čiernych skládok nezodpovedných obyvateľov.

Pravidlá:

  1. Dbať na bezpečnosť, používať ochranné prostriedky (rúško, rukavice). 
  2. Zbierať len odpad, ktorý ti neublíži.
  3. Po nazbieraní vriec, uložiť na prístupné miesta a nahlásiť na mestský úrad. 
  4. Spraviť fotografiu z čistenia lokality a poslať na mestský úrad. 

 


Novinky

22.09.2021 12:49:43 Naše mesto

Opravili schody ku Kockám

Štyri schodiská, ktoré vedú z chodníka na Ulici SNP ku tzv. Kockám, dalo mesto kompletne zrekonštruovať.  Žiarske Technické služby začali ...

22.09.2021 12:46:24 Naše mesto

Aktuálne opatrenia v žiarskej nemocnici 

Vzhľadom na to, že okres Žiar nad Hronom sa nachádza v oranžovej farbe, nemocnica podľa COVID automatu nastavila aj svoje ...

22.09.2021 08:29:24 Naše mesto

Ako nakladať s komunálnym odpadom v meste

V pondelok 20. septembra sa v Divadelnej sále MsKC konala prednáška pre obyvateľov KBV a IBV v Žiari nad Hronom ...

21.09.2021 09:35:49 Šport

Karate: Úspešný vstup do sezóny

So začiatkom školského roka sa začala aj ďalšia sezóna Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom. Keďže situácia s aplikovaním protipandemických ...

20.09.2021 09:02:19 Naše mesto

Svoj život zasvätila vzdelávaniu mladých ľudí

Celý svoj profesionálny život zasvätila vzdelávaniu mladých ľudí, najprv ako pedagogička, neskôr ako riaditeľka žiarskeho gymnázia a následne Súkromnej strednej ...

14.09.2021 14:40:49 Naše mesto

Ubránil sa medvedici s mladými

V týchto dňoch došlo v okolí obce Lutila k nepríjemnému stretu človeka s medveďom. Medvedica s mláďatami prekvapila človeka a ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky - stránka sa otvorí v novom okne
 Nová aplikácia do telefónu - SOM - Správy o meste - odkaz sa otvorí v novom okne