Jakub Benča sa stal majstrom Slovenska v cyklokrose, bronz si odniesol Tadeáš Rybanský

28.11.2023 13:48:40
Jakub Benča sa stal majstrom Slovenska v cyklokrose, bronz si odniesol Tadeáš Rybanský

V Žiari nad Hronom vyvrcholil 25. - 26.11.2023 v mestskom parku Štefana Moysesa Slovenský pohár v cyklokrose domácim šampionátom. Po roku sa tu zišla opäť domáca špička, aby zabojovala o tituly a sadu medailí. V nedeľu sa na štarte zišla aj zahraničná konkurencia, pre kategórie juniorov, žien a mužov elite sa bojovalo aj o body do svetového pohára v cyklokrose kategórie UCI C2.

V soboru sa na blatistej trati bojovalo naplno a naozaj len najlepší v ťažkých podmienkach zvíťazili. Výborný výkon podal junior Jakub Benča MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý po celý čas jazdil v prvej trojke ašpirantov na medailu. Napokon sa v závere odpútal od prenasledovateľov a získal titul juniorského šampióna. Striebro patrí Dominikovi Sochanovi CYKLOGLAJZA a bronz získal Peter Šoltés CYKLOGLAJZA. Zároveň si Benča víťazstvom zaistil nomináciu na majstrovstvá sveta v cyklokrose, ktoré budú v Tábore, CZ 2. -  4.2.2024.

Dobre sa ukázal aj Filip Záhorec, ktorý štartoval po dlhšej pauze zavinenej zranením chrbta a obsadil pekné 7.miesto. Parádny výkon na šampionáte podal tiež kadet Tadeáš Rybanský MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý po nepodarenom štarte a technických problémoch vybojoval skvelú bronzovú medailu. Tímový kolega Jakub Glezgo išiel tiež parádne od štartu sa pohyboval na pódiových miestach a napokon dosiahol najlepší výsledok v sezóne 5. miesto.

V kategórii starších žiakov bol po štarte pád, kde skončil aj náš Alex Jelža no pokračoval ďalej. Kandidát na medailu Benjamín Peszeki sa pádu vyhol a jazdil počas pretekov dlho na treťom mieste. Napokon ho v závere predstihli dvaja súperi a výborné 5. miesto. Mladší žiak Denis Kozár sa dobre vysporiadal s nástrahami trate a stále sa posúval na medailovú pozíciu. Napokon obsadil nepopulárne 4. miesto a dosiahol najlepší výsledok v sezóne.

Žiačka Agáta Peszekiová zabojovala, posúvala sa dopredu a skončila na peknom 10.mieste. V kategórii mužov elite sa dobrým výsledkom predviedol pri svojej premiére v tejto kategórii Róbert Jackuliak MŠK CK Žiar nad Hronom. Po bojovnom výkone finišoval na 5. mieste a dal peknú bodku za účinkovaním v našom klube. Ostatní pretekári si zaslúžia tiež pochvalu za bojovné výkony a výsledky na trati. Juniori obsadili: Alex Antal 11. miesto, Gregor Sukop 23. miesto. Kadeti: Maxim Májik 28. miesto, Timotej Molota 34. miesto, Christian  Jelža 37. miesto, Daniel Kvapil 42. miesto Starší žiaci: Teodor Sklenka 18. miesto, Alex Jelža 23. miesto, Matúš Michaleje 29. miesto Žiačky: Nela Klimentová 17. miesto.