Karate1 Youth League – A Coruňa, Španielsko: Takmer dokonalý výsledok Adama Hudeca

22.05.2024 08:28:33
Karate1 Youth League – A Coruňa, Španielsko: Takmer dokonalý výsledok Adama Hudeca

Od stredy, 16. mája, až do nedele, 19. mája, sa konalo ďalšie kolo mládežníckej svetovej ligy pre kategórie U14 až U21. Turnaj bol zaradený ako sledovaný a jeden z nominačných pretekov na októbrové Majstrovstvá sveta kadetov, juniorov a U21.

„Zo Žiaru“ odleteli do Španielska tréneri Ivan Tatár, Imrich Šoltés a pretekári Adam Hudec, Alexandra Kalamárová a Viktória Šoltésová.

Prvý deň nastúpila do bojov Alexandra Kalamárová, ktorá pred mesiacom zmenila vekovú kategóriu z junioriek na U21. Napriek svojej húževnatosti a bojovému nasadeniu prehrala v prvom kole s Portugalčankou tesne o jeden bod.

V piatok sa na štart postavila Viktória Šoltésová proti svetovej trojke, niekoľkonásobnej medailistke z K1 Youth League a úradujúcej vicemajsterke sveta z roku 2022 Maďarke Emme Lili Loyal. Napriek tomu, akú ťažkú a skúsenú pretekárku Viktórii rozlosovanie pridelilo, zápas skončil nerozhodne a rozhodcovia posunuli do ďalšieho kola Maďarku Loyal.

Posledným našim pretekárom bol jediný katista Adam Hudec, nastúpil v kategórii kata katedov, ktorá odštartovala tretí súťažný deň, hneď ráno o deviatej. Štartovalo v nej 106 pretekárov z 28 štátov, jednoznačne tak patrila k najobsadenejším na tomto podujatí. Spolu s Adamom v nej  súťažilo päť slovenských reprezentantov.

Len jedno kolo chýbalo Adamovi a bol by bojoval o medailu

Adam postupne zdolal všetkých štyroch katistov, ktorých mu pridelilo rozlosovanie - Angličana, Švajčiara, Španiela a Filipínca. Vyhral tak svoju osminu súťažného pavúka. Ďalej  postúpili už len ôsmi pretekári, víťaz z každého rozlosovania, ktorých bolo osem.

Tu už Adamovi chýbal kúsok športového šťastia, keď sa do rozstrelu o štvrťfinále postavil proti neskoršiemu víťazovi kategórie z Japonska. Adam tak dostal šancu zabojovať v repasáži, kde už nestačil na súpera z Portugalska a s prehrou 23.30 ku 23.80 bodov tak obsadil neskutočné siedme miesto.

Veľkou podporou sme Adamovi boli pri online vysielaní nielen my a jeho rodičia, ale na mieste jednoznačne Ivan Tatár, ktorý ani nevedel, ako sa z kumite trénera a kauča stal v Španielsku takmer medailovým kaučom Katistu. Ako povedal Ivo - bol to stres, adrenalín ale aj zábava, sledovať Adama, ako ide z kola na kolo ďalej.

O mesiac sa v chorvátskom Poreči koná ďalšie kolo svetovej ligy, kde naši pretekári určite ukážu svoje kvality a my veríme, že s ešte lepšími výsledkami.

Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Foto: Karate klub MŠK Žiar nad Hronom

 

Ďalšie články - Šport

Úspešný záver karate sezóny ukončil Memoriál osobností žiarskeho karate
27.06.2024 13:14:21

Úspešný záver karate sezóny ukončil Memoriál osobností žiarskeho karate

Máme za sebou viac ako úspešný víkend, ktorý bol pre mnohých z nás oveľa dlhší a úspešnejší, ako sme si na jeho začiatku dovolili dúfať. Karate víkend začal domácou súťažou pre najmladšie ročníky a skončil spoločným nedeľným gulášom, ktorým sme uzavreli..

VIII. ročník NEMAK Žiarska basketbalová mikroliga 
26.06.2024 08:03:05

VIII. ročník NEMAK Žiarska basketbalová mikroliga 

Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom spolu s hlavným sponzorom spoločnosťou NEMAK Slovakia a v spolupráci s mestom Žiar nad Hronom aj tento rok zorganizoval už VIII. ročník Žiarskej basketbalovej mikroligy (ŽBM). Tento ročník bol určený pre chlapcov a di

Opäť skvelá Linda Majerčíková na Svetovom pohári v Havířove
11.06.2024 10:27:11

Opäť skvelá Linda Majerčíková na Svetovom pohári v Havířove

Linda Majerčíková sa so stolnotenisovou reprezentáciou SR v dňoch od 27. mája do 29. mája 2024 zúčastnila ďalšieho zo série turnajov Svetového poháre mládeže. Tentokrát mali mládežníci zraz v Havířove a Linda súťažila v kategórii U19 spolu s 3 ďalšími...

V Žiari sa opäť tancovalo na najvyššej úrovni 
11.06.2024 10:19:53

V Žiari sa opäť tancovalo na najvyššej úrovni 

Majstrovstvá Slovenska v plesových choreografiách, exhibíciách a showdance sa konali 11. mája. Hlavná sála MsKC opäť žila tancom. Na súťaž nastúpilo 37 choreografií. Tituly Majstrov Slovenska si odniesli: Dospelí ŠTT – OTTOVI DO NEBA, TC METEOR Košice...

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png