Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 28.11.2022, meniny má Henrieta.   

Karatisti doma i v zahraničí s medailami

Zverejnené: 15.11.2022 09:36:48 |   | vytlačiť
obr: Karatisti doma i v zahraničí s medailami

V sobotu, 5. novembra sa v Košiciach konalo 2. kolo Slovenského pohára dorastencov a juniorov. V konkurencii 363 pretekárov z 51 klubov z celého Slovenska sa podarilo zabodovať aj karatistom z MŠK Žiar nad Hronom. Ziskom jedného prvého, dvoch druhých a dvoch tretích miest sa v medailovej štatistike klubov umiestnili na 15. mieste.

Najviac sa darilo Adamovi Dolnickému, ktorý vo svojej kategórii športový zápas juniori do 55 kilogramov nenašiel premožiteľa a z turnaja si odniesol zlato. Spolu so zlatom z 1. kola Slovenského pohára si Adam vybojoval aj titul celkového víťaza Slovenského pohára. Adam nastúpil aj v kategórii bez rozdielu hmotnosti, kde skončil s bronzom.

O zbytok medailí sa postarali naše šikovné dievčatá. V kategórii junioriek nad 66 kilogramov sa do finále prebojovala Alexandra Kalamárová, no tu už ťahala za kratší koniec, a tak si z turnaja odniesla striebro. So striebrom skončila aj Viktória Snopková v kategórii starších junioriek nad 68 kilogramov. Zbierku našich medailových úspechov uzavrela Viktória Šoltésová v kategórii dorasteniek nad 61 kilogramov bronzom.