Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Do skvelého projektu sa opäť zapojilo aj naše mesto

23.11.2022 12:10:33
Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Do skvelého projektu sa opäť zapojilo aj naše mesto

Projekt Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok oslavuje svoj jubilejný piaty ročník. Výzva spojila ľudí po celom Slovensku a zapojilo sa do nej množstvo miest, medzi inými aj Žiar nad Hronom.

Od stredy, 23. novembra 2022 do pondelka, 5. decembra 2022 sa môžete aj vy zapojiť do celoslovenskej výzvy Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Nie každý má na Vianoce možnosť sedieť so svojou rodinou pri štedrovečernom stole. Niektorí ľudia nemajú rodinu, ktorá by sa o nich postarala a obdarovala ich milým darčekom.

Za myšlienkou je Janka Galatová, ktorá na Facebooku založila skupinu a oslovila svojich známych, aby sa zapojili. V rámci zbierky sa rozhodla potešiť osamelých seniorov na Slovensku, ktorí nemajú príbuzných a Vianoce sú pre nich smutným obdobím. Ako uvádzajú na svojej stránke, následne sa do zbierky zapojila aj Silvia Slobodová a následne ďalšie osoby. Vďaka tomu sa im podarilo vyzbierať takmer 800 darčekov a potešili seniorov v desiatich zariadeniach.

Rokmi sa do zbierky zapojilo množstvo ďalších miest, medzi inými aj práve Žiar nad Hronom. Pokiaľ sa chcete do výzvy zapojiť aj vy, stačí, keď sa budete držať pokynov. Krabice by mali obsahovať niečo, čo starkých poteší. Teda môžete krabičku vyskladať z rôznych vecí, ideálne, aby to bolo rôznorodé. Dať do nej môžete napríklad perníčky, tyčinky, šál, čaj, sprchový gél, krížovky alebo pohľadnicu. Vyhnúť by ste sa mali potravinám, ktoré majú krátku dobu spotreby, príliš veľké veci, ostré a nebezpečné predmety, či použitú kozmetiku a oblečenie.

Všetky potrebné informácie nájdete na stránke www.kolkolasky.sk kde zároveň nájdete aj zoznam kontaktných osôb pre Žiar nad Hronom, ktorým dané krabice odovzdáte.

Zoznam kontaktných osôb aj pre naše mesto nájdete TU.

(kh)