Lassie: Nové dobrodružstvo

Min. počet na 1 premietanie = 5 divákov


 

Legendárny príbeh o Lassie znova ožíva.

Najslávnejšia kólia sveta sa konečne vracia na plátno! A ako inak než s jej verným parťákom Floriánom po boku. Ale nielen s ním. V novom dobrodružstve ich okrem nových dvojnohých aj štvornohých priateľov čaká poriadne nebezpečná úloha – musí vypátrať, kto stojí za záhadnými únosmi psov, medzi ktorými je aj ich kamarátka, malá Jack Russell teriérka Pippa. Je tu napínavý pohľad pre celú rodinu a nezabudnuteľný filmový zážitok pre všetkých malých i veľkých milovníkov psov.

Lassie sa vydáva na záchrannú misiu so svojím najlepším kamarátom Floriánom a ich novými priateľmi Kleou a Henrim. Tentoraz sú odvaha a dôvtip dlhosrstej kólie obzvlášť potrebné, treba totiž prísť na kĺb čudnému miznutiu niekoľkých čistokrvných psov a prekabátiť dvojicu obzvlášť prefíkaných zloduchov.

Konečne prázdniny! Tento rok ich Florián odmieta stráviť bez svojej milovanej Lassie a urobí pre to čokoľvek. Aj keby to znamenalo vymeniť dovolenku s rodičmi na Kanárskych ostrovoch za leto na statku v Južnom Tirolsku s tetou Cosimou, jej zverencami, súrodencami Kleou a Henrim, a Jack Russell teriérkou Pippou. Keď sa Florián, Kleo a Henri dopočujú, že v okolí záhadne miznú psy, dosť ich to znepokojí a začnú sa o Lassie a Pippu báť. A krátko nato sa ich najčernejšie obavy vyplnia! Niekto sa totiž vláme do domu tety Cosimy a Pippu ukradne! A tak je okamžite rozhodnuté. Všetci traja kamaráti sa spoločne s Lassie vydávajú chytiť zlodeja a zachrániť nielen malú Jack Russell teriérku, ale aj všetky ďalšie unesené psy. Nové dobrodružstvo sa začína!

Dojemný príbeh o nerozlučnom priateľstve medzi chlapcom a jeho psom je pokračovaním filmu Lassie sa vracia, ktorý vznikol podľa svetového bestselleru Erica Knighta a ktorý v roku 2020 spôsobil skutočnú senzáciu. Uvádzali ho v 144 krajinách a z dlhosrstej kólie Lassie urobil skutočnú celebritu. „Bola to ešte väčšia výzva ako prvý diel. Scenár sme čítali s ročným predstihom a úzko sme spolupracovali s jeho autorom, ktorému sme mohli povedať, čo ide, čo nejde, a ponúknuť alternatívu,“ opisuje Renate Hiltl, ktorá má s prípravou zvierat na nakrúcanie viac ako 30-ročné skúsenosti a spolupracovala aj na predchádzajúcom filme s Lassie. Výsledkom je množstvo napínavých akčných scén so zvieratami, pri ktorých má divák pocit, že zvieratá sú geniálne, neboja sa žiadneho nebezpečenstva a vrhajú sa do riskantných situácií. V skutočnosti sa však scény nakrúcali tak, aby ich štvornohí herci dokázali bez problému zahrať.

 

Originálny názov: Lassie – Ein neues Abenteuer
Žáner: rodinný, dobrodružný
Rok: 2023
Krajina pôvodu: Nemecko
Veková prístupnosť: vhodné pre všetky vekové skupiny maloletých
Obsahový deskriptor: -
Réžia: Hanno Olderdissen
Hrajú: Nico Marischka, Justus von Dohnányi, Katharina Schüttler, Anna Lucia Gualana, Pelle Staacken, Annette Frier, Maik Jüttendonk, Dennis Mojen a i.
Hudba: David Reichelt

 

 

O filme

Lassie: Nové dobrodružstvo Lassie – Ein neues Abenteuer Facebook Instagram

Čas a miesto konania

Newsletter

Dostávajte pravidelne oznamy a správy z diania v meste Žiar nad Hronom priamo do vašej e-mailovej schránky. Služba je pre príjemcov správ bezplatná a s plnou ochranou súkromia.