Linda Majerčíková opäť získala pódiové umiestnenie

04.12.2023 08:14:27
Linda Majerčíková opäť získala pódiové umiestnenie

Skvelá Linda Majerčíková zo stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom opäť ukázala svoje kvality. V domácom prostredí - športovej hale v Žiari nad Hronom si Linda vybojovala výborné druhé miesto. Na druhom turnaji slovenského pohára dorasteniek sa v Žiari zišla špička slovenskej reprezentácie.

Celkovo sa turnaja zúčastnilo 47 pretekárok. Stolnotenisový klub MŠK Žiar zastupovali dve hráčky - Martina Hrabajová a Linda Majerčíková. Martina Hrabajová, vekom ešte stále staršia žiačka, súťažila v základnej skupine L, kde sa postupne stretla so súperkami z Bošian, Pezinka a Bratislavy. Martine sa podarilo zvíťaziť 3:1 nad Sedlickou z Bratislavy, ale ďalšie dve stretnutia s Murkovou z Bošian (2:3) a Kirchmayerovou z Pezinka (0:3) prehrala a do ďalšej časti turnaja nepostúpila.

Boli sme však zvedaví, či sa Linde Majerčíkovej podarí zopakovať skvelé druhé miesto z prvého turnaja SPM dorasteniek v Ružomberku. Linda začala turnaj zápasmi v skupine skvele a s impozantným skóre 9:0 suverénne postúpila do ďalšej časti turnaja. Postupne v skupine zdolala Kľuchovú zo Sučian, Zvodovú z Martina a Truskovú z Nitry zhodne po 3:0. Linda si potom v osemfinále poradila s Deviatkovou 3:0 a vo štvrťfinále aj s Némethovou 3:1. V semifinále sa stretla teda skutočná elita dorasteniek SR, z čoho 3 hráčky sú odchovankyne z ŠKST Bratislava a pridala sa ešte k nim naša Linda Majerčíková.

O tom, že  sú to kvalitné hráčky svedčí aj skutočnosť, že dve zo spomínaných hráčok hrajú kvalitné ženské súťaže v zahraničí. Eliška Štullerová reprezentuje klub MH stolní tenis Ostrava a Dominika Wiltschková MTV Tostedt v Nemecku. Linda v semifinále narazila na Štullerovú s ktorou zviedla pekný vyrovnaný súboj. Linda presnejšou a trpezlivejšou hrou súperku porazila 3:1 a postúpila do finále turnaja.

Vo finále na Lindu čakala Nina Darovcová, ktorej sa v semifinále podarilo zvíťaziť na Wiltschkovou 3:1. Finálový zápas bol ako na hojdačke, keď sa súperky striedali vo vedení v jednotlivých setoch. Podľa očakávania súboj vyústil až do piateho rozhodujúceho setu, kde Linde v závere súperka ušla na 8:10.

Linda sa však nevzdala a skóre zrovnala na 10:10. Následnú loptičku pri svojom podaní získala Nina, a tak sa ujala vedenia v rozhodujúcom sete 11:10. Linde v závere nevyšiel pokus o krátky servis a tak súperka mohla oslavovať víťazstvo na turnaji. Linda Majerčíková svojim výkonom potvrdila kvalitu prislúchajúcu do reprezentácie SR.

Jozef Barniak, SteK MŠK Žiar nad Hronom

 

Ďalšie články - Šport

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 
29.02.2024 09:19:36

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Oceňovanie najúspešnejších športovcov organizuje mesto Žiar nad Hronom každoročne. Nebolo tomu inak ani v tomto roku. Podujatie Športovec mesta sa konalo v stredu 28. februára v Hlavnej sále MsKC. Moderátorskej paličky sa aj tentokrát ujal Richard...

Patrik Hrabaj majstrom Banskobystrického kraja v stolnom tenise
22.02.2024 10:33:10

Patrik Hrabaj majstrom Banskobystrického kraja v stolnom tenise

Žiarski stolní tenisti cez víkend 11. februára bojovali na viacerých frontoch. V nedeľu 11. februára sa za účasti 55 súťažiacich v Nemeckej uskutočnili Majstrovstvá Banskobystrického kraja dospelých v stolnom tenise...

Atletika: Adam Hriň víťazom halového mítingu Jumpéria
08.02.2024 10:16:04

Atletika: Adam Hriň víťazom halového mítingu Jumpéria

V sobotu 3. februára sa v Bratislave konal halový míting Jumperia. Nechýbal na ňom ani odchovanec žiarskej atletiky, úspešný Adam Hriň, ktorý si zlepšil svoj osobný rekord. Adam Hriň sa v skoku do diaľky už od prvého pokusu ujal vedenia a každým...

Karatisti sa v medzinárodnej konkurencii nestratili
08.02.2024 09:55:53

Karatisti sa v medzinárodnej konkurencii nestratili

Karatisti z MŠK Žiar nad Hronom začali nový súťažný rok 13. januára v Košiciach na medzinárodnom turnaji Memoriál Michala Bozogáňa. V konkurencii takmer 500 pretekárov zo 47 klubov zo Slovenska, Maďarska, Ukrajiny, Rumunska, Poľska, Litvy a Srbska sa poda

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png