Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 29.05.2023, meniny má Vilma.   

Martina Hrabajová bude Žiar reprezentovať na Majstrovstvách Európy

Zverejnené: 15.05.2023 13:19:28 |   | vytlačiť
obr: Martina Hrabajová bude Žiar reprezentovať na Majstrovstvách Európy

V sobotu 13. a nedeľu 14. mája sa v Topoľčanoch konali Majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva v stolnom tenise. Hráčka Stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom, Martina Hrabajová, na turnaji všetkých presvedčila o svojich kvalitách a perfektnou útočnou hrou nenechala nikoho na pochybách, kto bude na konci najúspešnejším hráčom turnaja.

Martina si navyše v sobotu vybojovala účasť v nedeľných semifinálových stretnutiach vo všetkých troch kategóriách, v ktorých štartovala. 

V zápasoch najskôr postúpili spolu s Cisárikom z Čadce do finále zmiešanej štvorhry po víťazstve 3:0 nad košickým párom Bača - Bacsová. V dievčenskej štvorhre potom Martina s Bacsovou z Košíc nedali šancu dievčatám z Bošian - Rusňákovej s Ďurišovou, ktoré porazili 3:0. 

V treťom semifinále naša hráčka narazila na prvú nasadenú hráčku v turnaji - Vivien Murkovú z Bošian. Priebeh stretnutia bol ako na hojdačke s tým, že Martina s prehľadom vyhrala prvý set 11:3, v druhom sete  jej to Vivien vrátila, tretí set ukoristila pre seba opäť naša hráčka, ale víťazstvom v štvrtom sete Vivien zápas zdramatizovala. V rozhodujúcom piatom sete Martina ušla súperke na 9:5, Vivien opäť doťahovala na 9:7, ale následnými loptičkami si už Žiarčanka stav 10:8 ustrážila, a tak sa po víťazstve 11:8 mohla tešiť z tretieho finále na turnaji. 

V prvom finále, zmiešanej štvorhre, narazili Martina s Cisárikom na dvojicu z Bošian - Breče a Murková. Naša dvojica si na turnaji sadla, čo potvrdili hladkým víťazstvom 3:0, a tak sme sa mohli tešiť z prvej zlatej medaily.

V druhom finále, štvorhre dievčat, nastúpila Martina po boku Bianky Bacsovej proti klubovej dvojici dievčat z Bošian - Murkovej s Deviatkovou. V tomto zápase sa ukázala väčšia zohratosť dievčat z Bošian, ktoré zvíťazili 3:1. Z tohto finále sme teda vyťažili striebornú medailu.

Dve zlaté a jedna strieborná medaila z Majstrovstiev Slovenska

Hlavným programom turnaja boli ale finálové zápasy v kategórii jednotlivcov, kde sa už okrem titulu majster SR 2023 bojovalo aj o účasť na júnových ME 2023 v Belehrade. Víťaz finále mal účasť na ME istú.

Martina Hrabajová vo svojom treťom finále nastúpila proti Bianke Bacsovej z Košíc, víťazke kontrolného turnaja minikadetiek z Ružomberku a posledného turnaja SPM ml. žiačok z Majcichova. Naša hráčka na obidvoch týchto turnajoch so svojou finálovou súperkou prehrala, a tak sa očakával tuhý finálový boj o majsterku SR 2023. Martina lepšie zvládla koncovku vyrovnaného prvého setu a zvíťazila v ňom 13:11. V druhom sete sa lepšie uchytila Bianca a ukoristila ho pre seba, čím vyrovnala stav v zápase na 1:1. V ďalších setoch už ale Martina prebrala iniciatívu na svoju stranu a útočnou hrou zlomila odpor Bacsovej a po víťazstve 3:1 sme mohli oslavovať čerstvú majsterku SR 2023 v kategórii mladších žiačok.

Martina Hrabajová teda dosiahla úctyhodnú bilanciu z účasti na M-SR 2023 mladšieho žiactva - dve zlaté a jednu striebornú medailu. Významným je tiež dosiahnutie ďalšieho klubové míľnika - účasť našej hráčky na Majstrovstvách Európy. 

Jozef Barniak, SteK MŠK ZH
Foto: SteK MŠK

 


Novinky

29.05.2023 08:15:12 Šport

Najmladšie atlétky hviezdami v štvorboji

V stredu, 24. mája 2023 sa v Krupine konalo prvé kolo Majstrovstiev stredoslovenského atletického zväzu najmladšieho žiactva a vložené preteky ...

23.05.2023 10:16:01 Šport

Žiarski stolní tenisti boli na majstrovstvách úspešní

Žiarskym stolným tenistom sa opäť darilo. Mládežníci zo stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom načasovali svoju formu výborne, keď ich ...

22.05.2023 08:29:08 Šport

Čokotretry v Žiari nad Hronom sa zúčastnilo viac ako 500 detí

História Čokoládovej tretry siaha až do bývalého Československa, dá sa teda povedať, že má už 60 rokov. V roku 2017 ...

19.05.2023 10:16:20 Naše mesto

Do práce cestuje výlučne na bicykli. Denne tak absolvuje 60 kilometrov

Viete si predstaviť, že dochádzate každý deň do práce na bicykli? A teraz nemáme na mysli do práce napríklad v ...

19.05.2023 08:13:23 Naše mesto

Do zberných nádob na kuchynský odpad sa dávajú biologicky rozložiteľné vrecia

Mesto Žiar nad Hronom v roku 2022 požiadalo Environmentálny fond o poskytnutie príspevku na podporu zberu a následného triedenia biologicky ...

18.05.2023 19:01:35 Naše mesto

Vo veku 71 rokov nás navždy opustil Ľubomír Striežovský, prezident Karate klubu

Vo štvrtok 18. mája 2023 nás vo veku 71 rokov navždy opustil Ľubomír Striežovský, dlhoročný prezident žiarskeho Karate klubu. V ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Pomoc Ukrajine
 Nová aplikácia do telefónu - SOM - Správy o meste - odkaz sa otvorí v novom okne