Mladí žiarski stolnotenisoví hráči na medzinárodnom turnaji mládeže

17.08.2023 08:09:24
Mladí žiarski stolnotenisoví hráči na medzinárodnom turnaji mládeže

V nedeľu 13. a v pondelok 14. augusta sa mládežníci zo Stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom zúčastnili prvého z troch (Senec, Havířov a Hluk) medzinárodných Satelitných turnajov mládeže. Mládežnícky turnaj za 31 rokov prešiel viacerými obmenami a stále je vhodnou prípravou pre mládežníkov na novú sezónu. Jeho výhodou je tiež konfrontácia so zahraničnými súpermi. 

Aktuálneho ročníka sa zúčastnilo v Senci približne 400 mladých športovcov zo Slovenska, Čiech, Rakúska, Nemecka, Poľska, Ukrajiny a Litvy. Mládežníci súťažili v troch vekových kategóriách – mladší žiaci, starší žiaci a juniori a v dvoch disciplínach – jednotlivci a družstvá.

Vzhľadom na blízkosť takéhoto významného podujatia, žiarsky stolnotenisový klub obsadil všetky vekové kategórie.

Mladšie žiactvo

 • Umiestnenie 9 – 16: Ema Murínčeková
 • Umiestnenie 31 – 43: Dorota Debnárová
 • Umiestnenie 55 – 80: Matúš Očovan, Zachariáš Petráš

Staršie žiactvo

 • Umiestnenie 9 - 16: Martina Hrabajová
 • Umiestnenie 51 - 73: Martin Kováč
 • Umiestnenie 33 – 50: Marek Ďuríček

Dorast

 • 2. miesto: Linda Majerčíková
 • Umiestnenie 17 – 32: Patrik Hrabaj
 • Umiestnenie 65 – 98: Kristián Šouc, Martin Hudec

Súťaž družstiev chlapcov (mladší žiak, starší žiak, dorastenec)

 • Umiestnenie 17 - 43: Očovan, Ďuríček, Šouc
 • Umiestnenie 17 – 43: Petráš, Kováč, Hudec
 • Umiestnenie 9 – 16: Bohuš, Sabó, Hrabaj

Súťaž družstiev dievčat

 • Umiestnenie 5 – 8: Debnárová, Hrabajová, Majerčíková

Cenné je hlavne druhé miesto Lindy Majerčíkovej v silnej súťaži dorasteniek. Linda najskôr suverénne vyhrala svoju skupinu so skóre 6:0, keď postupne zdolala hráčky z Vyškova a Žitavian. Na základe 1. miesta v skupine mala Linda v prvom kole pavúka voľno. V osemfinále potom pomerne hladko zdolala českú hráčku Obdržálkovú a vo štvrťfinále ďalšiu Češku, Kolářovú, 3:1. V semifinále už ale na Lindu čakal ťažký oriešok v podobe nasadenej jednotky turnaja Štullerovej, juniorskej reprezentantky SR, účastníčky nedávnych ME junioriek v Gliwiciach, ktorá aktuálne hrá za Ostravský klub v ČR. Navyše, Linda ešte doteraz s Eliškou na žiadnom turnaji nevyhrala. Linda však rozumnou hrou udržala Štullerovú na dištanc a postupne zbierala loptičku za loptičkou, až sa nakoniec zrodilo prekvapenie turnaja, keď vyradila nasadenú jednotku. Vo večernom finále už hráčkam dochádzali sily a bolo vidieť na nich aj značnú únavu. Cez to ešte Linda odohrala kvalitný zápas proti ďalšej juniorskej reprezentantke a tiež účastníčke ME z Gliwíc, Eme Molnárovej. Finálový zápas bol vyrovnaný, o čo sa tiež veľkou bojovnosťou zaslúžila Linda, keď bojovala s nepriaznivým vývojom stretnutia, ktoré dokázala zrovnať z 1:2 a 4:9 v štvrtom sete na 2:2. V záverečnom sete sa šťastie priklonilo viac na Molnárovej stranu, ktorá zvíťazila v zápase 3:2 a mohla oslavovať prvenstvo v turnaji.

Našim zástupcom, Debnárovej a Hrabajovcom, budeme držať palce na ďalších dvoch Satelitných turnajoch v Havířově a Hluku. 

Jozef Barniak, SteK MŠK ZH
Foto: SteK MŠK ZH.

 

Ďalšie články - Šport

Úspešný záver karate sezóny ukončil Memoriál osobností žiarskeho karate
27.06.2024 13:14:21

Úspešný záver karate sezóny ukončil Memoriál osobností žiarskeho karate

Máme za sebou viac ako úspešný víkend, ktorý bol pre mnohých z nás oveľa dlhší a úspešnejší, ako sme si na jeho začiatku dovolili dúfať. Karate víkend začal domácou súťažou pre najmladšie ročníky a skončil spoločným nedeľným gulášom, ktorým sme uzavreli..

VIII. ročník NEMAK Žiarska basketbalová mikroliga 
26.06.2024 08:03:05

VIII. ročník NEMAK Žiarska basketbalová mikroliga 

Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom spolu s hlavným sponzorom spoločnosťou NEMAK Slovakia a v spolupráci s mestom Žiar nad Hronom aj tento rok zorganizoval už VIII. ročník Žiarskej basketbalovej mikroligy (ŽBM). Tento ročník bol určený pre chlapcov a di

Opäť skvelá Linda Majerčíková na Svetovom pohári v Havířove
11.06.2024 10:27:11

Opäť skvelá Linda Majerčíková na Svetovom pohári v Havířove

Linda Majerčíková sa so stolnotenisovou reprezentáciou SR v dňoch od 27. mája do 29. mája 2024 zúčastnila ďalšieho zo série turnajov Svetového poháre mládeže. Tentokrát mali mládežníci zraz v Havířove a Linda súťažila v kategórii U19 spolu s 3 ďalšími...

V Žiari sa opäť tancovalo na najvyššej úrovni 
11.06.2024 10:19:53

V Žiari sa opäť tancovalo na najvyššej úrovni 

Majstrovstvá Slovenska v plesových choreografiách, exhibíciách a showdance sa konali 11. mája. Hlavná sála MsKC opäť žila tancom. Na súťaž nastúpilo 37 choreografií. Tituly Majstrov Slovenska si odniesli: Dospelí ŠTT – OTTOVI DO NEBA, TC METEOR Košice...

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png