MŠ na Rudenkovej prešla rekonštrukciou

08.02.2024 08:00:32
MŠ na Rudenkovej prešla rekonštrukciou

V polovici decembra bolo mesto Žiar nad Hronom nútené reagovať na havarijnú situáciu v Materskej škole – elokovanom pracovisku na Rudenkovej ul. č.1.  a prakticky okamžite vymeniť kompletnú elektroinštaláciu, čiže rozvody, rozvodové skrine a svietidlá.

Počas rekonštrukcie bola materská škola zatvorená. Pre deti bola vytvorená improvizovaná trieda v priestoroch inej materskej školy. Niektorí rodičia sa rozhodli ponechať deti doma.

Okrem renovácie elektroinštalácie sa v materskej škole vymenili aj zárubne, interiérové dvere a celé priestory boli vymaľované. Materská škola tak dostala krajší, príjemnejší vzhľad.

Aj vďaka obetavosti všetkých zamestnancov MŠ na Ul. Rudenkovej č. 1 sa podarilo priestory po obnove pripraviť tak, aby od 5.2. mohli detičky nastúpiť do všetkých tried a znova sa rozbehol výchovno-vzdelávací proces.

Riaditeľka materských škôl v Žiari nad Hronom, Martina Šimková hodnotila priebeh prác takto: „Renovácia sa nám podarila za krátky čas, aby sa detičky mohli čo najskôr vrátiť do svojich tried. Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým zúčastneným, ktorí sa pričinili o zveľadenie a skrášlenie našej materskej školy. Mestu Žiar nad Hronom, firme ELMONT ZH,spol s.r.o. za výmenu elektroinštalácie a dodržanie termínu ukončenia, Vojtechovi Adamcovi za murárske a maliarske práce, firme OMNIA SVK, s.r.o. za výmenu interiérových dverí, rodičom za ústretovosť, a p. Valentovej a p. Šustekovej za pomoc pri záverečnom upratovaní. Moja špeciálna vďaka patrí všetkým zamestnancom MŠ za obetavosť a pracovné nasadanie pri upratovaní priestorov.

Podobné rekonštrukcie mesto plánuje postupne aj v iných materských školách.

MŠ na Rudenkovej prešla rekonštrukciou

 

Ďalšie články - Naše mesto

Z prvého tohtoročného zastupiteľstva
22.02.2024 14:18:41

Z prvého tohtoročného zastupiteľstva

Vo štvrtok 22. februára sa poslanci mestského zastupiteľstva zasadli po prvýkrát. Prítomných bolo 17 poslancov. Všetci prítomní si v úvode zastupiteľstva minútou ticha uctili pamiatku nášho kolegu, historika a kastelána Petra Mosného, ktorý nás navždy...

Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni
22.02.2024 10:40:44

Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni

Prostredníctvom našej dcérskej spoločnosti Technické služby Žiar nad Hronom podávame žiadosť o dotáciu z Fondu na podporu športu na projekt vytvorenia saunového sveta v novej plavárni.  Po komplexnej rekonštrukcii a modernizácii krytej plavárne...

Žiar plánuje kúpiť nové autobusy MHD
22.02.2024 10:29:17

Žiar plánuje kúpiť nové autobusy MHD

Ako minulý týždeň informoval primátor mesta Peter Antal, samospráva plánuje kúpiť nové autobusy pre mestskú hromadnú dopravu. Aktuálne je možné cez program Integrované investície Rady partnerstva Banskobystrického samosprávneho kraja získať dotáciu...

Odstraňujeme staré herné prvky z verejných priestranstiev
22.02.2024 10:24:55

Odstraňujeme staré herné prvky z verejných priestranstiev

V polovici februára začali naše technické služby s odstraňovaním starých detských prvkov vo vnútroblokových priestoroch. Hojdačky, kolotoče či preliezky, ktoré boli osadené v 70. a 80. rokoch minulého storočia, dnes už nevyhovujú aktuálnym bezpečnostným..

logo_mestske_noviny.png