Na bezpečnú cestu detí do škôl sa dohliada pred dvoma frekventovanými priechodmi

14.03.2023 11:14:52
Na bezpečnú cestu detí do škôl sa dohliada pred dvoma frekventovanými priechodmi

Počas ranných hodín býva Žiar nad Hronom plný áut. Ľudia sa presúvajú do práce, vozia deti do škôl, a preto býva dopravná situácia v našom meste často nebezpečná.

Žiarčania boli zvyknutí na pomocníkov, ktorí dohliadali na bezpečný prechod detí do areálov škôl. Tí však fungovali prostredníctvom projektu MOPS - Miestna občianska poriadková služba. Tento projekt sa skončil, a preto mesto prišlo o ľudí, ktorí na priechody dohliadali.

Ako informuje náčelník mestskej polície Róbert Šiška, zostali len poslední dvaja, ktorí sa automaticky ráno presúvajú pred Základnú školu Ul. M. R. Štefánika na dva najfrekventovanejšie priechody. Žiarska Dvojka má v súčasnosti najviac žiakov, a to 718, na Jednotke je ich 381 a na Štvorke 327. „Táto škola je zo všetkých najväčšia a najviac zaťažená dopravou. Hliadka mestskej polície tam reguluje dopravu, keďže každý deň vznikajú kolízne dopravné situácie, ako sú dopravné zápchy, blokovanie parkovania či státie na vyhradených miestach pre ZŤP. Hlavne však vznikajú situácie, kedy sú ohrozovaní žiaci, ktorí musia prechádzať cez veľmi dopravne frekventované parkovisko,“ informuje náčelník Róbert Šiška.

V súčasnosti mestská polícia hľadá riešenie, ako zabezpečiť ku školám aj ďalších pomocníkov, avšak o dobrovoľníctvo nikto nejaví záujem. „Momentálne riešime získanie dobrovoľníkov z radov aktivačných pracovníkov. Keďže sily a prostriedky máme teraz obmedzené a v meste je len jedna hliadka, smerujeme ju tam, kde je to najviac potrebné,“ vysvetľuje na záver.

(kh)

 

Ďalšie články - Naše mesto

Odkrývame históriu mesta: Peter Mosný - prvý moderný kastelán nášho kaštieľa
11.04.2024 08:49:10

Odkrývame históriu mesta: Peter Mosný - prvý moderný kastelán nášho kaštieľa

S Petrom Mosným som sa prvýkrát zoznámil na konci júna 2022. V tom čase bol kastelánom v našom kaštieli už štyri roky a mestský úrad sa zaoberal otázkou vychovania jeho nástupcu. Ako historik, krátko po ukončení štúdia mimo Slovenska, som túto pozíciu...

Zápis do materskej školy
09.04.2024 13:36:22

Zápis do materskej školy

V súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z.  – školský zákon prebieha zápis detí do materskej školy na školský rok 2024/2025 od 1. mája 2024 do 31. mája 2024. Zákonný zástupca môže podať žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materskej školy:

Predškoláci majú za sebou veľký deň
08.04.2024 12:14:36

Predškoláci majú za sebou veľký deň

Začiatkom apríla sa v našom meste uskutočnil zápis do základných škôl. V meste máme tri mestské základné školy a jednu cirkevnú, rodičia tak majú možnosť výberu, kam umiestniť budúceho prváčika podľa vlastnej voľby. V Základnej škole na Ulici...

Prezidentom sa stane Peter Pellegrini
08.04.2024 07:43:04

Prezidentom sa stane Peter Pellegrini

Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutočnilo v sobotu 23. marca. Keďže žiadny z kandidátov nezískal nadpolovičnú väčšinu platných hlasov, v sobotu 6. apríla sa konalo druhé kolo volieb. Na Slovensku sa odohrali ôsme voľby prezidenta v dvoch kolách...

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png