Nový prevádzkovateľ chce otvoriť kúpalisko už 1. júna: Plánuje i ďalšie novinky

21.05.2024 10:02:36
Nový prevádzkovateľ chce otvoriť kúpalisko už 1. júna: Plánuje i ďalšie novinky

Súkromný podnikateľ chce žiarske kúpalisko otvoriť skôr ako zvyčajne, už začiatkom júna, ak mu to počasie dovolí. Cena vstupného zostáva nezmenená, pribudnú však novinky v podobe večerného plávania, vodného aerobiku, predĺženie otváracej doby či nové atrakcie pre deti. Čo sa bufetov a občerstvenia týka, podnikateľ aj tu avizuje zopár noviniek.

Ako sme už informovali v minulom čísle, po prvýkrát bude počas tohtoročnej letnej sezóny otvorené nielen plážové kúpalisko, ale aj krytá plaváreň. Kým plaváreň budú i naďalej prevádzkovať Technické služby mesta, kúpalisko si do prenájmu od 1. júna do 31. augusta 2024 v nájomnej sume 19 600 eur berie firma BM GROUP SVK z Hliníka nad Hronom, na čele s konateľom Borisom Murínom. Podnikateľ nám priblížil, aké zmeny chystá a na aké novinky a vylepšenia sa môžu návštevníci kúpaliska tešiť tento rok.

Nie celkom neznámy nájomca 

Meno konateľa tejto firmy pritom nie je celkom neznáme, čo sa v spojitosti so žiarskym kúpaliskom týka. Podnikateľ už 5 rokov prevádzkuje bufety na kúpalisku, prenájom celého areálu vidí ako príležitosť upraviť si otváracie hodiny podľa seba a voľnejšieho pôsobenia na prevádzke. 

Už v minulosti som mal také pohnútky, že by som to možno sprevádzkoval aj celé, ale vtedy to ešte možné nebolo,“ vysvetlil nový prevádzkar kúpaliska s tým, že keď sa mu naskytla príležitosť, neváhal a možnosť prenajať si kúpalisko na letnú sezónu ochotne prijal.

V gastre pôsobí už 16 rokov, v lete prevádzkuje bufety na kúpalisku, v zime zas kolibu v neďalekom lyžiarskom stredisku. Podľa jeho slov mal možnosť chod kúpaliska za tie roky spoznať, a preto sa nebojí, že by išiel do niečoho, čo nepozná.

Kúpalisko chce otvoriť už 1. júna, vstupné zostáva nezmenené

Oproti minulým rokom, kedy sa kúpalisko zvyklo otvárať pre verejnosť niekedy v polovici júna, nový nájomca plánuje otvoriť jeho brány už 1.6., v prípade priaznivého počasia. Svoje rozhodnutie otvoriť kúpalisko o čosi skôr, ako tomu bývalo zvyčajne, podmienil aj zmenou klímy, ktorá je z roka na rok teplejšia. „Leto sa rokmi posúva. Stretli sme sa aj so situáciou, kedy boli posledné augustové týždne chladnejšie a, naopak, horúce letné dni začínali už v júni,“ vysvetlil svoje rozhodnutie nový prevádzkar kúpaliska, podľa ktorého sú na to technicky aj personálne pripravení.

Čo sa týka technického zabezpečenia prevádzky kúpaliska, tá zostáva i naďalej v rukách technických služieb, s čím súhlasil aj nový nájomca. „Keďže nejde o dlhodobý podnájom, chceme, aby príprava na sezónu, aj zazimovanie kúpaliska prebehlo v štandardnom režime,“ priblížil Igor Rozenberg, riaditeľ Technických služieb a pokračoval: „Rovnako aj jeho prevádzka by mala byť zabezpečená bez technických výpadkov, ktoré v niektorých prípadoch zvládne asi len skúsený personál.“ Keďže je kúpalisko v prevádzke desiatky rokov, nie je jednoduché zaškoliť nový personál podnájomníka na všetky možné udalosti, ktoré môžu nastať. „To znamená, že bez dohody o našom prípadnom zásahu by to bolo asi veľmi rizikové. Keďže nám záleží na plynulej prevádzke, takto sme sa dohodli,“ vysvetlil Rozenberg.

Výšku vstupného nový prevádzkovateľ kúpaliska meniť nechce. „Hneď po tom, ako sme s mestom začali riešiť prenájom kúpaliska, som sa vyjadril, že so vstupným nebudem robiť nič. Myslím si, že 6,50 eura za dospelú osobu je na žiarske kúpalisko adekvátne vstupné,“ dodal s tým, že nezmenené zostávajú aj ceny za prenájom ležadiel či vstupy pre členov MŠK, pre seniorov a ZŤP.

Brigádnikov do bufetov a plavčíkov si nájomca zabezpečoval sám, zamestnanci Technických služieb zostávajú v plnom počte na plavárni. „Je náročné zohnať spoľahlivých brigádnikov, na kúpalisko potrebujete zhruba 10 - 15 ľudí, no našťastie sa nám to podarilo,“ dodal prevádzkar s tým, že on je na začiatok skoršej sezóny pripravený, aj čo sa administratívy a všetkých potrebných náležitostí týka. „20. mája je naplánovaný rozbor vody, hneď, ako ho spravia, s ním idem na hygienu, ktorá mi do týždňa dá rozhodnutie, čiže ja budem pripravený,“ doplnil.