Dnes je 13.05.2021, meniny má Servác.   

Očkovacie centrum už otvoril kraj aj v Žiari nad Hronom, je v poradí siedme

Zverejnené: 12.04.2021 08:31:06 |   | vytlačiť
obr: Očkovacie centrum už otvoril kraj aj v Žiari nad Hronom, je v poradí siedme

V priestoroch Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom začalo v sobotu 10. apríla fungovať v poradí siedme Očkovacie centrum Banskobystrického samosprávneho kraja. Žiar nad Hronom sa tak pridal k Revúcej, Rimavskej Sobote, Breznu, Banskej Bystrici, Lučencu a Zvolenu, kraj tu pri očkovaní spolupracuje so zdravotníckym zariadením NovaMed.

Spolu tisíc ľudí je tento týždeň pripravené zaočkovať Očkovacie centrum Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v Žiari nad Hronom, ktoré dnes začalo svoju prevádzku. Očkovanie v priestoroch Mestského kultúrneho centra bude prebiehať počas dvoch víkendových dní, župa tu spolupracuje so zdravotníckym zariadením NovaMed, ktoré má na starosti medicínsku stránku očkovania.

Očkovacie centrum v Žiari nad Hronom sme mali pripravené už niekoľko týždňov, pre chýbajúce vakcíny, ktoré krajom rozdeľuje ministerstvo zdravotníctva, sme však s jeho otvorením museli počkať. Toto očkovacie centrum sa nachádza v jedných z najlepších priestorov, pri ktorých zabezpečení nám veľmi flexibilne pomohlo mesto. Ďakujem primátorovi Žiaru nad Hronom i spoločnosti NovaMed, vďaka ktorým očkujeme aj v tomto regióne,“ povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter s tým, že celková týždenná očkovacia kapacita kraja je viac ako 55-tisíc ľudí. 

Vicežupan zároveň vyzval ľudí, aby sa očkovania nebáli a na prihlasovanie využívali tiež portál nahradnici.sk, ktorý pre všetkých záujemcov o vakcínu zriadil Banskobystrický samosprávny kraj.

Všetci, ktorí majú viac ako 18 rokov, sú z Banskobystrického kraja a majú o vakcínu záujem, sa môžu už dnes registrovať ako náhradníci na webe nahradnici.sk. Toto prihlasovanie neslúži ako náhrada za prihlásenie cez stránku ministerstva na riadny termín, ale pomáha využiť voľné vakcíny v prípade, že sa na termín nedostavia všetci uchádzači zaregistrovaní cez korona.gov.sk. Systém je nastavený transparentne a plne v súlade s platnou vyhláškou, teda nehrozí, že by tu mladší predbehli starších či ľudí so závažnými diagnózami,“ doplnil Lunter.

Pri príprave očkovacieho centra v Žiari nad Hronom i ďalších očkovacích centier, kraj zabezpečil potrebné materiálno-technické vybavenie, nábytok, priečky, ochranné prostriedky a dezinfekcie, tiež softvérové vybavenie a ďalšie služby, ktoré sú s prevádzkou očkovacích centier spojené, ako zvoz odpadov či upratovacie služby. Očkovací tím lekárov a sestier poskytlo zdravotnícke zariadenie NovaMed, ktoré už s krajom spolupracuje pri zabezpečovaní očkovania vo veľkokapacitnom centre v Banskej Bystrici. 

Otvárania očkovacieho centra sa zúčastnil aj primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal: „Otvorenie tohto centra sme avizovali už pred pár týždňami a som rád, že sa ho po obnovení dodávky vakcín podarilo spustiť. Dúfam, že očkovanie sa tu naplno rozbehne a bude oň stále väčší záujem. Začína sa tu s dvomi očkovacími dňami, ale verím, že kapacitu budeme vedieť postupne navyšovať. Aj my ako mesto urobíme očkovaniu propagáciu, aby sa život čo najskôr vrátil do normálnych koľají,“ povedal.

Prevádzka všetkých očkovacích centier je závislá od dodávky vakcín, ktorú koordinuje ministerstvo zdravotníctva, a od otvorenia registrácie na stránke ministerstva. Všetky informácie o očkovacích centrách zriadených krajom sú dostupné na webe www.bbsk.sk/ockovaciecentra.

 


Novinky

11.05.2021 08:50:24 Šport

Vyzvi srdce k pohybu

V súvislosti so Svetovým dňom – pohybom ku zdraviu - 10. mája, Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej ...

10.05.2021 11:04:11 Naše mesto

Pošty sú otvorené v pôvodnom režime

Pobočky Slovenskej pošty budú od dnešného dňa, 10. mája, otvorené podľa pôvodných otváracích hodín, a to aj počas obeda, keďže ...

07.05.2021 08:06:21 Naše mesto

Pripomíname si 76 rokov od ukončenia 2. svetovej vojny

Druhá svetová vojna v rokoch 1939 – 1945 bola najväčším vojenským konfliktom v dejinách ľudstva, pri ktorom prišlo o život viac ako 60 ...

06.05.2021 11:04:38 Naše mesto

Fungovanie základných škôl sa vrátilo do normálu

Ako prví sa pred niekoľkými týždňami do škôl vrátili žiaci prvého stupňa. Od 19. apríla sú naspäť v školských laviciach ...

05.05.2021 07:41:28 Naše mesto

Online registrácia a informácie pre skríningové testovanie v dňoch 8. a 9. mája

Vzhľadom na to, že je okres Žiar nad Hronom je podľa Covid automatu zaradený do II. stupňa varovania, spúšťame ...

04.05.2021 14:46:15 Šport

Ungvarský získal prvý bod do Svetového pohára

Uplynulý víkend v nedeľu 2. mája sa v Plzni konal svetový pohár juniorov „GRAND PRIX WEST BOHEMIA“. Za účasti 14 ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky - stránka sa otvorí v novom okne
 Nová aplikácia do telefónu - SOM - Správy o meste - odkaz sa otvorí v novom okne