Peter Antal: Lávku cez Lutilský potok nedalo odstrániť mesto, nikdy jeho majetkom nebola

07.03.2023 10:00:29
Peter Antal: Lávku cez Lutilský potok nedalo odstrániť mesto, nikdy jeho majetkom nebola

V posledných dňoch obyvateľov mesta podráždilo odstránenie mostíka cez Lutilský potok v blízkosti bývalého poľnohospodárskeho družstva. Mnohí občania sa obracali na mesto, lávka však nikdy nebola jeho majetkom.

Mnohí občania mesta využívali počas prechádzok mostík cez Lutilský potok v blízkosti bývalého poľnohospodárskeho družstva. Pri prechádzkach ho využívali psíčkari, ale aj ľudia, ktorí chodili na prechádzky. Práve tí teraz zostali nahnevaní a hľadajú vinníka. V tomto prípade sa mnohí obrátili na mesto a na primátora Petra Antala.

Lávka však nikdy nepatrila mestu Žiar nad Hronom, ale od jej výstavby bývalému poľnohospodárskemu družstvu a odstrániť ju dal prednedávnom jeho nový majiteľ. Primátor mesta Peter Antal sa o tom dozvedel až po tom, ako sa tak stalo.

Ja som sa o odstránení lavičky dozvedel od jedného pána, ktorý mi písal na sociálnych sieťach a pýtal sa ma, prečo sme odstránili tento prechod. Ja som nevedel, že je odstránený, tak som kontaktoval súčasného majiteľa s tým, že mi potvrdil, že to družstvo odstránilo. Podľa nich prechod stratil opodstatnenie, keďže to bol prechod medzi dvoma dvormi bývalého poľnohospodárskeho družstva.

Podľa primátora nový majiteľ povedal, že nechce niesť náklady na jeho prevádzku a riziká spojené s jeho prevádzkou či zodpovednosť za stav tohto prechodu. „Zisťoval som či to išlo s nejakým povolením alebo ako. Informované nebolo ani mesto, ani stavebný úrad. Preto som požiadal vedúcu stavebného úradu, aby vykonala miestne zisťovanie. Momentálne viac informácií nemám. Ďalšie informácie poskytnem ďalej poslancom mestského zastupiteľstva na najbližšom rokovaní mestského zastupiteľstva,“ povedal Peter Antal.

Lávka tvorila takzvaný prechod medzi mestským pozemkom a súkromným pozemkom. Podľa informácií primátora bola majetkom pôvodného poľnohospodárskeho družstva, ktoré ju dalo spraviť. V minulosti bola budovaná preto, aby zamestnanci nemuseli obchádzať celé družstvo a cestu si takýmto spôsobom skrátili.

Podľa primátora je dnes oveľa ťažšie nájsť nejaké riešenie, pretože takéto premostenie sa už nedá urobiť tak jednoducho ako v minulosti a v dnešnej dobe sú podmienky oveľa prísnejšie.  

(kh)

 

Tagy

Ďalšie články - Naše mesto

Odkrývame históriu mesta: Peter Mosný - prvý moderný kastelán nášho kaštieľa
11.04.2024 08:49:10

Odkrývame históriu mesta: Peter Mosný - prvý moderný kastelán nášho kaštieľa

S Petrom Mosným som sa prvýkrát zoznámil na konci júna 2022. V tom čase bol kastelánom v našom kaštieli už štyri roky a mestský úrad sa zaoberal otázkou vychovania jeho nástupcu. Ako historik, krátko po ukončení štúdia mimo Slovenska, som túto pozíciu...

Zápis do materskej školy
09.04.2024 13:36:22

Zápis do materskej školy

V súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z.  – školský zákon prebieha zápis detí do materskej školy na školský rok 2024/2025 od 1. mája 2024 do 31. mája 2024. Zákonný zástupca môže podať žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materskej školy:

Predškoláci majú za sebou veľký deň
08.04.2024 12:14:36

Predškoláci majú za sebou veľký deň

Začiatkom apríla sa v našom meste uskutočnil zápis do základných škôl. V meste máme tri mestské základné školy a jednu cirkevnú, rodičia tak majú možnosť výberu, kam umiestniť budúceho prváčika podľa vlastnej voľby. V Základnej škole na Ulici...

Prezidentom sa stane Peter Pellegrini
08.04.2024 07:43:04

Prezidentom sa stane Peter Pellegrini

Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutočnilo v sobotu 23. marca. Keďže žiadny z kandidátov nezískal nadpolovičnú väčšinu platných hlasov, v sobotu 6. apríla sa konalo druhé kolo volieb. Na Slovensku sa odohrali ôsme voľby prezidenta v dvoch kolách...

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png