Piataci zo Žiaru nad Hronom sú v učení jazykov najlepší v Banskobystrickom kraji

29.11.2023 08:43:44
Piataci zo Žiaru nad Hronom sú v učení jazykov najlepší v Banskobystrickom kraji

Žiarski piataci zo Základnej školy na Ul. M. R. Štefánika v Žiari nad Hronom zvíťazili v krajskom kole medzinárodnej súťaže v učení cudzích jazykov. Súťaž mala názov Jazykový WocaBee šampionát a prebiehala pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Do piateho ročníka šampionátu sa zapojilo rekordných takmer 50-tisíc žiakov zo slovenských základných a stredných škôl. Súťaž Jazykový WocaBee šampionát prebieha v ôsmich európskych krajinách a ich vrcholom je medzinárodné finále.

Ako za organizátorov informovala Jana Čikelová, do celoslovenského kola súťaže sa prebojovala trieda 5.A zo spomínanej Základnej školy na Ul. M. R. Štefánika v Žiari nad Hronom z okresného a krajského kola. Konkurenciou im bolo až 253 zapojených tried. 

V krajskom kole súťaže dosiahli v priemere 3 050 bodov, takzvaných WocaPoints na jedného žiaka. Pre lepšiu predstavu – každá správna odpoveď pri precvičovaní slovíčok v aplikácii znamená zisk približne 2 WocaPoints. Piataci zo Žiaru nad Hronom sa počas doterajšieho trvania súťaže naučili už 361 nových slovíčok,“ vysvetľuje Jana Čikelová.

Podľa pedagogičky Lenky Libovej, ktorá v danej triede vyučuje anglický jazyk, sa do súťaže zapojili po prvý raz, preto je to pre školu obrovská skúsenosť. 

Wocabee je skvelá aplikácia na zlepšenie a upevnenie slovnej zásoby modernou, zábavnou formou. Súťaživosť žiakov sa prejavila v šampionáte - každý žiak chcel byť najlepší a dokonca súťaživosť sa prejavila aj medzi triedami na škole. Veľmi sa tešíme, že do celoslovenského kola postúpili 2 triedy z našej školy,“ povedala Lenka Libová.

Do súťaže sú v tomto roku zapojení žiaci z ôsmich európskych krajín, a to Slovensko, Česko, Rakúsko, Nemecko, Chorvátsko, Maďarsko, Francúzsko a Španielsko.

(kh)

 

Ďalšie články - Naše mesto

Z prvého tohtoročného zastupiteľstva
22.02.2024 14:18:41

Z prvého tohtoročného zastupiteľstva

Vo štvrtok 22. februára sa poslanci mestského zastupiteľstva zasadli po prvýkrát. Prítomných bolo 17 poslancov. Všetci prítomní si v úvode zastupiteľstva minútou ticha uctili pamiatku nášho kolegu, historika a kastelána Petra Mosného, ktorý nás navždy...

Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni
22.02.2024 10:40:44

Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni

Prostredníctvom našej dcérskej spoločnosti Technické služby Žiar nad Hronom podávame žiadosť o dotáciu z Fondu na podporu športu na projekt vytvorenia saunového sveta v novej plavárni.  Po komplexnej rekonštrukcii a modernizácii krytej plavárne...

Žiar plánuje kúpiť nové autobusy MHD
22.02.2024 10:29:17

Žiar plánuje kúpiť nové autobusy MHD

Ako minulý týždeň informoval primátor mesta Peter Antal, samospráva plánuje kúpiť nové autobusy pre mestskú hromadnú dopravu. Aktuálne je možné cez program Integrované investície Rady partnerstva Banskobystrického samosprávneho kraja získať dotáciu...

Odstraňujeme staré herné prvky z verejných priestranstiev
22.02.2024 10:24:55

Odstraňujeme staré herné prvky z verejných priestranstiev

V polovici februára začali naše technické služby s odstraňovaním starých detských prvkov vo vnútroblokových priestoroch. Hojdačky, kolotoče či preliezky, ktoré boli osadené v 70. a 80. rokoch minulého storočia, dnes už nevyhovujú aktuálnym bezpečnostným..

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png